Skocz do zawartości

E61 lci metaliczny płyn do wspomagania kierownicy


maciekst0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wymieniałem płyn od wspomagania chf11s , spuściłem stary , był koloru metalicznego , metny w zbiorniku warstewka metaliczna , bez, opilkow. Świeży po kilku dniach znowu jest metaliczny , pompa nie piszczy , w miejscu ciężej się kręci kierownica , a najgorzej jest jak jadę około 30 km na godzine , hamuje i chce skręcić, wtedy potrafi najciężej chodzić kiera . Panowie co to może być ? Pompa się kończy ?? Magiel nie przecieka. Po wymianie jest lepiej, ale kumpel co ma auto przedliftowe mówi że u niego łagodniej chodzi kiera. Wspomaganie zwykle , bez DD I AS.

 

Nie wiem co robić , przepłukać układ raz jeszcze , czekać aż coś padnie, może poprzedni właściciel dolał jakiegoś ceramizera i to teraz się wypłukuje ? Nie wiem. Jaki kolor mają te dodatki uszczelniające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zwykłe wspomaganie, na zbiorniczku nie ma zielonej nalepki CHF, i nie masz 4x4 z poziomowaniem to powinieneś lać ATF DII. Może w tym problem? Normalnie ATF ma kolor czerwony,a Chf ma kolor zielony.

Poszukuje wszelkich materiałów o bmw e60/e61, filmów, poradników, artykułów, zdjęć, plików, tapet...itp ... Jeśli ktoś z was ma ciekawe materiały proszę o info na pw (po weryfikacji wrzucę na bloga z dopiskiem twojego niku). Z góry dzięki.

Link do bloga patrz obok - moja strona www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek jak olej już miałeś zasyfiony to w ogóle powinieneś wymianę zrobić 2-3 razy..

Po pierwszej wymianie pokręcić się wokół komina chwilkę i zrobić drugą wymianę.. Po kilku dniach jeszcze jedną i może by było dobrze.

 

Ogólnie rzecz biorąc płyn powinien być czysty jak łza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.