Skocz do zawartości

Śmierdzi w środku i dymi w silniku 318d


Marcel110785

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawił mi się problem ze podczas odpalenia i wyższych obrotach pokazuje mi się jasny dym w komorze silnika od strony pasażera. I także pojawia mi się zapach spalenizny w środku kabiny kiedy odpalę lub jak dojeżdżam do świateł itp. Może ktoś już przerabiał już taki temat. 318d dpf 2008 rok 260tys km.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ewidentnie nieszczelność między turbiną a wydechem, do sprawdzenia złącze elastyczne (plecionka).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie nieszczelność między turbiną a wydechem, do sprawdzenia złącze elastyczne (plecionka).

 

Czy ktoś może zna wymiary tego łącznika elastycznego do n47d20? Według realoem numer 18307812263, ale nie widzę nigdzie jasnej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano kiedy odpalam jasny dym aż wydostaje mi się z pod maski, wiec wyciek oleju i kąpanie na kolektor odpada, bo odrazu dymi. Ciężko mi zlokalizować. Ale zrobiłem zdjęcie i uważam ze to chyba wina tej obejmy i widać ze śruba jest okopcona. Co myślicie o tym?

6e7f71723b44.jpg

6bdfb7b97a0b.jpg[/a4a6ac1ad9c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz obejme turbo-dpf *ja zmienialem bo tez mialem nieszczelna po 2-krotnym demontazu turbo * -niebylo spalin widocznych, ale smrodek byl.

Pozatym sprawdz okolice Egr + ta rurke przykrecana do silnika.

 

Miales moze demontowane turbo lub cos robione w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz obejme turbo-dpf *ja zmienialem bo tez mialem nieszczelna po 2-krotnym demontazu turbo * -niebylo spalin widocznych, ale smrodek byl.

Pozatym sprawdz okolice Egr + ta rurke przykrecana do silnika.

 

Miales moze demontowane turbo lub cos robione w tym temacie ?

 

Miałem wyjmowany silnik, ale nie wiem czy mechanik rozczepial te obejmę, a potem miałem plecionkę elastyczna zmieniana ale tez nie wiem czy było to rozkręcane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lendio tez mam nieszczelnosc na obejmie dpf, wymiana samej obejmy pomoze? Co to kryza?

U mnie pomogla wymiana obejmy +prewencyjnie pasta uszczelniajaca - robione przez mechanika.

Dpf do tej roboty trzeba zdejmować? Ile cie skasowal?

Z tego co wiem nietrzeba zdejmowac DPF. Niepotrafie okreslic konkretnie kwoty bo ja mialem bardziej zlozona naprawe *2x montaz demontaz turbo* +obejma na koncu -wyszla bo szukalismy nieszczelnosci.

Sam koszt wymiany obejmy to powinny byc groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Mogą a gdzie dokładnie masz nieszczelność?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem bledow komp zadnych nie wywala silnik chodzi jak zyleta ale od strony dolotu widac dymek ale nie moge dokladnie zdiagnozowac z ktorego miejsca bo nie widac go tak intensywnie jak sie otworzy maske a i smierdzi spalinami bylem u mechanika mowil ze to olej spod pokrywy moze kapac na tlumik dalem mu to do wyczyszczenia powiedzial ze wycieku zadnego swiezego nie bylo ale za to byl stary naciek ktory dotykal wydech wyczyscil to i mowil ze powinno byc ok a dymek nadal sie unosi i czuc w kabinie ten zapach ale tylko na postoju jak np stoje na swiatlach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Piszesz w temacie o 318d, ale rozumiem, że masz 325i? Jeżeli tak to tak jak mówił mechanik pewnie poci się z uszczelki pokrywy i kapie na kolektor wydechowy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze temat o dieslu ale nie chcialem tworzyc nowego kwestia jak pisalem wycieku nie ma zadnego byl jakis stary pewnie sprzed wymiany pokrywy zaworow bo z dokumentacji wiem ze taka byla robiona jakies 30tys km temu bo siadl separator oleju a w n53 jest czescia pokrywy zaworow mechanik wyczyscil wszystko pare dni tmeu mowil ze wszystko czyste a dym nadal sie wydostaje nie rozumiem tylko dlaczego wylatuje od strony kolektora tego plastikowego chyba tak sie zwie albo dolot to chyba lepsza nazwa z drugiej strony silnika nie ma nic widac a od kolektora ewidentnie jakby spod niego ale tak bardziej z tylu go widac szczegolnie wieczorem jak poswiecisz swiatlem dym idzie tylko z prawego grila a z drugiej strony od wydechu nie widac nic sory jesli pomylilem coa z tym kolektorem czy dolotem w kazdym badz razie dym idzie spod tego plastikowego gdzie wchodzi przeplywka z drugiej strony silnika nie ma grama dymu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz dobrze zlokalizować skąd ten dym, jak dodajesz gazu to nie widać lepiej? Słychać charakterystyczne syczenie lewego powietrza? Może uszczelki kolektora ssącego (dolotowego) mają już dość.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bede nad tym walczyl jade jeszcze do mechanika zobaczyc czy po tym czyszczeniu nie ma jakiegos nowego wycieku a co do syczenia to nie zwrocilem na to uwagi musze to sprawdzic dzieki za podpowiedz

Hej wlasnie odpalilem silnik i nagralem filmik podczas dodawania gazu rzeczywiscie slychac jakby syk powietrza nie wiem czy tak powinno byc bo nie mam porownania

Dorzucam filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.