Skocz do zawartości

Zegary LED 6WB do f30


kalistopl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
)) tam o Kodowanie najmniej chodzi . I ja więcej czym jestem pewien ze ten gość który powiedział 550 nawet nie wie ze mowa o full led 6wb dla f30, może on myśli o 6WA , na Allegro ich tak samo nazywają LED )) handlarze bez mózgów . Trzeba być totalnym idiotom żeby robic licznik cena którego 800-900$ za 550zl .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)) tam o Kodowanie najmniej chodzi . I ja więcej czym jestem pewien ze ten gość który powiedział 550 nawet nie wie ze mowa o full led 6wb dla f30, może on myśli o 6WA , na Allegro ich tak samo nazywają LED )) handlarze bez mózgów . Trzeba być totalnym idiotom żeby robic licznik cena którego 800-900$ za 550zl .

 

Raczej nie masz racji, ale zobaczymy. Link mu wysłałem do licznika na aukcji więc chłop ma chyba oczy. Robił mi już sporo róznych rzeczy i moim znajomym więc może cenę zrobił "promocyjną" a może jest jak mówisz i się zwyczajnie pomylił. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem tak - ja już prawie 4 lata w PL, i widzę że dużo mistrzów nie szanują swoją wiedzę , nie szanują swoje inwestycji w wiedzę , robią za kawałek chleba rzeczy, które warte innej kasy jeśli patrzyć na wszystkie ryzyko i tak dalej. Zakładają te 800-1200 to nie jest tak ze tak komuś się chce , ale to jest tak że w tej operacji jest wiele niuansów . I szkoda czytać takie posty wyżej o jakimś kabelku i kodowaniu , które można zrobic samemu - to jest śmiech i grzech jak to się mowie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że F30 robi się już starawe i nie ma możliwości robić usługi w takich cenach jak piszesz. Nie ta cena nie ten klient.

Nikt nie da 3500 za licznik i 1200 za robotę do auta które można kupić za 45K. Tak jak spadają ceny części do F30 tak i spadają ceny usług.

Natomiast każdy robi jak uważa i masz prawo nawet wołać 2000zł za montaż licznika. Twoje zbójnickie prawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak , cena jest ok plus faktura , super. Ale ta robota z takimi rzeczami gdzie jest ryzyko - ona nie jest warta tych 550zl taka prawda . I ja naprawdę nie rozumiem co ten gość ma w swojej głowie za taka cene . Ale to nie moja sprawa. Każdy ma prawo na swoje fikołki . Jeśli będą problemy z kropka czerwona albo z wyzerowaniem przebiegu , pisz na PW. Jeśli będzie wszystko na ok, to super i powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , cena jest ok plus faktura , super. Ale ta robota z takimi rzeczami gdzie jest ryzyko - ona nie jest warta tych 550zl taka prawda . I ja naprawdę nie rozumiem co ten gość ma w swojej głowie za taka cene . Ale to nie moja sprawa. Każdy ma prawo na swoje fikołki . Jeśli będą problemy z kropka czerwona albo z wyzerowaniem przebiegu , pisz na PW. Jeśli będzie wszystko na ok, to super i powodzenia!

 


narazie to przestał się oddzywać :) więc może się połapał i zapadł pod ziemię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem tak jak jest . Wiele na początku nie wnika w sytuacje , a tylko odrazu mówią cenę i ty Pan przywieź autko, zrobimy , bo my to już robili. Dalej temat wyglada tak - kiedy te wiele zaczynaja wnikać w temat , to masz różne warianty: ktoś nie odbiera telefon, ktoś powie szczerze że nie potrafi , bo nie zna się na tym albo niema szpretu, ktoś będę szukał rozwiązania na międzynarodowych forach żeby pomogli i tak dalej. Co do mnie , to ja już kojarzę o co tam chodzi i z czym mogą być problemy, innymi słowami już dawno wysralem to , co inni teraz starają się zjeść )) A prawda jest taka, ze mało jest ludzi w PL , kto potrafi prawidłowo wyzerować ta pamięć, która jest w tym liczniku, dlatego możliwe , podkreślam możliwe ten gość za 550 już gdzieś zniknął. Taki lajtowy opis tej sytuacji . Tylko nie pomysł proszę że ja szukam klienta kogo by to naciągnąć na kase , nie - to nie jest tak. Ja i tak mam co robić i za kasa mi się nie spieszy. Poprostu opisałem jak to jest czy bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz Cię dobije, tutaj oferują montaż za 300zł :) Rozumiem że cena montażu jest w pakiecie z liczniem ale jak komuś nie zależy na fakturze Vat to może mieć taki licznik z montażem pewnie za 3K :)

https://allegro.pl/oferta/licznik-zegar-led-6wb-hud-bmw-f30-f31-f32-f34-f36-8105925362

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja już dawno nie wierze w cudo opisy Allegro po tym jak zacząłem dostawać roboty po przypisaniu używanych sterowników silnika, które tez tak samo byli reklamowane - czyli dopiszem ecu do Państwa samochodu . Ja wierze w rzeczywistość , a nie w to co ktoś tam pisze . To już filozofią ))) Jeśli ktoś potrafi i za 300, to flaga w ręki do przodu z piosenką ) Ale daj znać co i jak tak na serio .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam kulture na najwyższym poziomie, ponieważ mam wykształcenie wyższe w zakresie finansów, 6 lat stażu pracy w państwowej służbie celnej i bardzo dobrze znam się na psychologii ludzi, ponieważ 6 lat pracowałem z ludźmi prawie dzień w dzień.

Teraz powiem ci co jest wliczone w tę cenę - zerowanie w pamięci eeprom przebiegu (jeśli jest więcej czym w auto) i VIN , podczas wyzerowania zawsze masz szans ze cos pójdzie nie tak, pamięć w tym liczniku 35160WT - bardzo kapryśny eeprom. Dalej wyjaśniam - jest niuans co do zmiany VIN. Dalej kodowanie pod auto. Więc z taką wiedzą jak masz - możesz kabel enet wsadzić sobie w jedno miejsce i kodowac co chcesz . Jest poziom trudności prac - istnieje odpowiednia cena wedlug tego poziomu. Formuła jest bardzo prosta. Musisz umiec cenić umysł i umiejętności innych ludzi, a nie krzyczeć tu głośno bzdury , o ktorych piszesz wyżej. Nie masz kasy zaplacic za jakosc napraw - jedź do amatorow, daj im samochód - niech na nią ćwiczą albo kup passat - tam masz tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kapryśna kostka 35160 wcale nie jest taka kapryśna, a jeśli jest kapryśna to można kupić nową, wsad odpowiednio zmodyfikować, oraz zapisać.

Wiedza na poziomie dziecka z podstawówki, przynajmniej moje dziecko taką ma.

Podniecacie się kodowaniem jakiegoś licznika, parodia.


Co do kostki to nowa na alegroszu kosztuje 60zł, zaś kasownik R270+ u chińczyka ok 60$ (pisze tu o kompletnym).


W myśl nowemu prawu, wszystko o czym piszecie jest nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kapryśna kostka 35160 wcale nie jest taka kapryśna, a jeśli jest kapryśna to można kupić nową, wsad odpowiednio zmodyfikować, oraz zapisać.

Wiedza na poziomie dziecka z podstawówki, przynajmniej moje dziecko taką ma.

Podniecacie się kodowaniem jakiegoś licznika, parodia.


Co do kostki to nowa na alegroszu kosztuje 60zł, zaś kasownik R270+ u chińczyka ok 60$ (pisze tu o kompletnym).


W myśl nowemu prawu, wszystko o czym piszecie jest nielegalne.

A nie prawda, w senacie podobno odrzucone, za dużo błędów było w ustawie.

https://www-auto--swiat-pl.cdn.ampproject.org/v/s/www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/cofanie-licznikow-w-autach-znowu-bedzie-legalne/2xy1v52.amp?amp_js_v=a2&amp_gsa=1&usqp=mq331AQDoAEB#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.auto-swiat.pl%2Fwiadomosci%2Faktualnosci%2Fcofanie-licznikow-w-autach-znowu-bedzie-legalne%2F2xy1v52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj usłyszane w radiu, prawo wchodzi w życie i będzie obowiązywać, sęk w tym że nowela tego samego prawa wchodzi w życie za bodajże kwartał gdzie przepis o karaniu za liczniki faktycznie wykreślono i zastąpiono jakimś paragrafem o korupcji, ale ma to zostać poprawione i przepis na pewno pozostanie, tak to tłumaczył Zbynek Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Akurat kapryśna kostka 35160 wcale nie jest taka kapryśna, a jeśli jest kapryśna to można kupić nową, wsad odpowiednio zmodyfikować, oraz zapisać.

Wiedza na poziomie dziecka z podstawówki, przynajmniej moje dziecko taką ma.

Podniecacie się kodowaniem jakiegoś licznika, parodia.

Co do kostki to nowa na alegroszu kosztuje 60zł, zaś kasownik R270+ u chińczyka ok 60$ (pisze tu o kompletnym).

W myśl nowemu prawu, wszystko o czym piszecie jest nielegalne.

Hej, akurat nie wstyd takie bzdury pisac ? Wiedza na poziomie dziecka z podstawowki , Lopico, chyba o sobie napisaleś - sorry 35160D0WT i 35160WT trocha rozne pamieci -więc jesteś w błędzie, dlatego zaden r270 tego nie robie w 6WB F30. Dlatego ja tu pisze , bo trocha znam sie na tym i chce pokazac dlaczego sa takie ceny. I ty nie mozesz zmienic kostke , bo kazda kostka 35160WT zawiera ID numer, ktory jest przypisany do processora - zmienisz kostke - dostaniesz kropke na zawsze. To tak - lajtowy opis dla tych , kto mysli ze cos wie, a tak naprawde wiedza na poziomie dziecka z podstawówki. Bez obraz - smieszno czytać. Powtorze jeszcze raz - ja juz dawno wysralem to, co ktos teraz chce zjeść !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do przypisania uzywanego licznika - w tej akcji nie ma przestępstwa , ponieważ nie chodzi tu o cofanii, a tylko chodzi o dopisanii czesci jako uzywki - czyli wymiana czesci. Plus do tego zawsze mozna powiedziec ze przebieg w liczniku byl mniej od auta, dlatego o sprawie z zmiana KM w ogolie moze tu nie chodzic , licznik pobiera wiekszy przebieg z FEM i tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temsky740, nie podważam Twojej wiedzy, bez obrazy musisz się troszkę jeszcze podszkolić z pamięciami m35160* oraz jego zamiennikach, koledzy od ryżu już dawno znaleźli sposób na te pamięci bez emu. Nie trzeba również jakiegoś super sprzętu aby to uruchomić. Ja nie mam w swoim liczniku emu, jak również oryginalnej kości. Nie wyświetla się również kropka przy przebiegu, nie mam błędów w liczników, oraz nie wykrzaczyło się również przy podnoszeniu softu auta.


W myśl prawa nie masz prawa ingerować w licznik, licznik powinien wymienić uprawniony do tego zakład np. serwis. Jaki serwis zamontuje Tobie używany rozkręcony wcześniej licznik ? Gdzie masz na nim plombę legalizacyjną, która jest naklejona na każdym liczniku (nawet e9x miało w lci taką nalepkę).


Dziś od rana trąbią w TVPropaganda o licznikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.