Skocz do zawartości

spryskiwacz tylnej szyby


airmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie działa spryskiwacz tylnej szyby. Pod maską mam zbiornik 7,8l w którym miejscu znajduje się pompka spryskiwaczy ?

Może miał już kiedyś ktoś taki problem. Spryskiwacze na reflektory oraz na przednią szybę działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka do spryskiwaczy tylnej szyby jest za tym zbiorniczkiem. Odkręcić go (3 nakrętki plastikowe 10mm) wyciągnij troszkę do góry i zobaczysz dwie pompki jedna obok drugiej. Nie pamiętam tylko która od tyłu a która od przodu ale to łatwo sprawdzisz. Wypnij wtyczkę raz z jednej a potem z drugiej i będziesz wiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa tył prawa przód. U mnie była spalona, wymieniłem na nową z alledrogo, ale po wymianie okazało się że przewód był zapchany, po potraktowaniu węża sprężonym powietrzem pojawił się płyn na tylnej szybie :D :D :D :D :D

 

Przełóż kostki na pompkach wtedy wyeliminujesz brak zasilania na pompkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu mnie to wnerwiało, a usterka okazała się banalna. Więc pompki są 3. duży zbiornik 7.8l Pierwsza w przedniej części pod zbiornikiem gruby wąż spryskiwacze reflektorów. Kolejne dwie pompki są na tylnej ścianie zbiornika. Po demontażu zbiornika (dwie śrubki ) mamy dwie pompki jedna od strony silnika zasila dysze przedniej szyby no i moja upragniona od strony nadkola zasila tylną szybę i tu banał jakiś dowcipniś przydusił wężyk ścianką, która oddziela filtr kabinowy od komory silnika. Tuż przy samym końcu plastikowej ścanki przy nadkolu jest małe nacięcie na wężyk. Wystarczyło poluzować 1 śrubkę, porozginać trochę "splaszczony" wężyk umieścić w miejscu nacięcia i to wszystko.

Może się to komuś przyda. Dziesięć min roboty. Temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.