Skocz do zawartości

E39 520i 2.2 błąd 41 diagnostyka


luki058

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegos czasu mam problem z gasnącym silnikiem. Dzieje sie to sporadycznie, ale jak zacznie to co chwile. Zazwyczaj jak auto pracuje na postoju lub gdy podczas jazdy wbije na luz i obroty spadaja do 900 to auto potrafi po chwili zgasnac.

Po podłączeniu komputera były dwa błędy:

01 uruchomienie, cylinder zapłonu 2

41 sygnał wlot-wałek rozrządu czujnik.

Prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,numer 18.

Ale,miałem podobne błędy u siebie z tym że auto nie gasnęło tylko przerywało,po podłączeniu kompa pokazał mi te same błędy niewypał na drugim garnku oraz błąd czujnika wlotowego.Kupiłem czujnik oryginalny,zmieniłem i to samo się działo.Wymieniłem cewki i zapomniałem o problemem.Nie zawsze to co pokaże komputer to jest przyczyna,może to być wynik źle działającej innej części,u mnie akurat cewek zapłonowych.Jedyne słuszne rozwiązanie to podmianka tego czujnika i sprawdzenie,nie jest sztuką wydać pięć paczek i zapomnieć,ja tak zrobiłem i mam teraz dwa czujniki.Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Łódzkiego,pozmieniaj pierw cewki miejscami i zobaczysz jak będzie,jeśli to samo to czy błąd niewypału przeniesie się na inny cylinder,zapamiętaj na jaki garnek założysz cewkę z drugiego cylindra.Jeśli nie będzie poprawy to będziemy myśleć dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak

Podłączyłem kompa i nie byllo błędów.

Zamieniłem cewki 2 z4 i po odpaleniu nacisnalem delikatnie pedal gazu zgasilem auto podlaczylem kompa i wysszedl błąd 41 czyli od wałka.

Ponowilem próbę i znow błąd powrócił.

Czyli co czujnik do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy mam zamontowany w aucie,nie chciało mi się przekładać ponownie.Mam wyjęty ten oryginalny co był w silniku ( oryginał BMW ).Jeśli nie znajdziesz to wyślę Ci ten mój,podmienisz i sprawdzisz sobie,wtedy zdecydujesz czy kupisz nowy a mój mi odeślesz czy zapłacisz mi za ten używany.Dogadamy się.Jeśli mi odeślesz to może jeszcze jakiemuś innemu userowi będzie można pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledze chudy131080 podmieniłem czujnik.

wczoraj po odpaleniu błąd się nie pojawił, ale dzis się przejechałem i auto zgasło. Jak podłaczyłem kompa to wyszedł znów błąd 41 czujnik wałka wlot.

 

Dodam jeszcze ze jak wcześniej radziliście żeby zamienić cewki miejscami to tez tak zrobiłem. i jak był bład na drugim cylindrze to błąd przeszedł na czwarty. ale to było jeszcze przed podmianą czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli błąd przenosi się wraz z cewka znaczy że pada. Co do błędu wałka co dokładnie jest w Inpie. Na dole błędu masz opis. Powinno pokazać co jest nie tak. Błąd walka poza czujnikiem może być związany z vanosem. Np elektrozawor przytkane kanały olejowe np zawór w podstawie filtra lub rozrząd przeskoczył. Na początek sprawdź dokładnie co pokazuje inpa. Elektrozawor masz chyba 2 tak wynika że schematu. Wygląda że są takie same możesz zamienić je miejscami i sprawdzić czy że ssacego przeszło na wydechowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podwójny vanos tak? Czyli masz 2 elektrozawory. Jak masz pojedynczy to masz 1. A na wrzuconym schemacie jest wyraźnie napisane liczba na schemacie 2. Czyli sztuk dwie. Nie chodzi o to co jest narysowane. Opis też jest ważny. Na schematach bmw jeśli coś ma taki sam nr części to nie rysują każdej tylko piszą liczbę sztuk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.