Skocz do zawartości

523i - znowu uszkodzona przepustnica?


tylu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam znowu problem z beatką a raczej przepustnicą ... otóż odpalam dziisiaj auto a tu zaraz po dodaniu gazu zapala sie ASC i silnik wchodzi w tryb awaryjny . auto po dodaniu gazu wchodzi na 2,5 tys obrotów , chwile na nich stoi i potem powoli przebija sie w gore z obrotami ale to jest dramat :cry: czyzby znowu uszkodzony potencjometr przepustnicy ? Inpa pokazuje :

E R R O R M E M O R Y R E P O R T

------------------------------------

Date: 01/08/17 15:11:50 ECU: MS420DS0 JobStatus: OKAY Variant: MS420DS0

------------------------------------------------------------

RESULT: 1 errors in error memory !

------------------------------------------------------------

119 motor throttle valve MDK mecanical Error (hard steering or jam)

Error frequency : 1 Logistic counter: 40

actual value throttle poti 0.00 Grad DK nominal data Throttle valve 18.75 Grad DK padel value 23.90 Grad DK activate duty cyletime MDK 29.56 % appear before (rel.) 0.00 h

Tastverhaeltnis zu hoch CARB-Fehler Fehler nach Entprellung gespeichert Fehler momentan vorhanden statischer Fehler

Errorcode: 77 71 01 28 00 28 33 4C 79 59

=============================================================

 

Jakis miesiąc temu mialem prawie identyczny problem z przepustnicą i wymieniłem ją na używke , czyżby używka teraz padła ? :mad2: Co najdziwniejsze niby to samo ale troche się różni no bo wtedy zapalało mi sie EML I ASC , teraz samo ASC . Wtedy auto nie chciało nawet wejść na obroty , gdy próbowałem go gazować to obroty skakały do 2 tysięcy i spadały do 600 - 700 a teraz wchodzi mi do 2,5 tysi i po chwili wbija na większe . Autem cięzko w tych warunkach sie jedzie no bo slabo reaguje na pedal gazu + nie ma kontroli trakcji więc ciagle wpadam w poslizg ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.