Skocz do zawartości

e90 Kradzież lub próba kradzieży auta.


Dyzyik

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety to my nakręcamy rynek złodziejom kupując takie "okazje".

Kiedyś znajomy kupił sobie radio do samochodu za śmieszne pieniądze. Sam określił zakup jako okazja i pewnie z wędki. :evil:

Jakieś pół roku później włamano mu się do samochodu, zniszczony zamek, skradzione pozostawione drobiazgi, skradzione radio!

Wyzwiskom na paskudnego złodzieja nie było końca ale czy to nie naturalna kolej rzeczy?

Wiem, że nigdy nie wiadomo czy dana część pochodzi z kradzieży, ale to my, świadomie lub nie przyczyniamy się do tego aby ten proceder kwitł w najlepsze :!:

Przykre....

dokładnie ,ale cóż tu zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

"dokładnie ,ale cóż tu zrobić "

 

nauczyć się więcej zarabiać...by nie trzeba było liczyć złociszy przy zakupie części,

czy to kupić nową i dać się ograbić czy to kupić jumaną i dać komuś impuls by ograbił

kogoś innego kto takim BMW jeździ :mad2:

tak czy siak...DRAMAT :duh:

Back to the roots...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeżdżę e46, parkuję garażu podziemnym, wjazd na kartę, wyjazd również, moje miejsce parkingowe jest monitorowane, ale za każdym razem jak idę po samochód i wychodzę zza rogu modlę się żeby było. Nie umiem sobie wyobrazić co by się ze mną działo jakbym go tam nie zastał. Chociaż o e46 rzadziej się słyszy w takim sensie.

Kumple się śmieją, jak mówię im że wolę odwieźć samochód do garażu a potem wrócić mpkiem na mieszkanie (3 przystanki), ale nie lubię parkować pod blokami - dlaczego, nie muszę chyba mówić.

@Nightsabes777, postraszyłeś mnie. Nie mam nowego modelu, ale jak dopiero zaczynają z nimi na Krk to co się będzie działo w przyszłości? Czytałem na forum że komuś ukradli z4 z garażu podziemnego w Krk i do tej pory się nie znalazła. A bardzo pechowa historia...

Skoro blokada skrzyni biegów nic nie da, odcięcie zapłonu również - skoro byle jaki młody mechanik sobie z nim poradzi - co robić panowie?

 

Przecież AC dla 11 letniego (mojego) auta to majątek, jeżeli w ogóle którakolwiek firma takie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że przy dużych zniżkach za bezwypadkowość w pakiecie tzn OC+AC tysiaka nie przekroczysz. :D

 

ps.mi w zeszłym roku(pażdziernik) w centrum miasta buchnęli w biały dzień(ok.10 rano) Mondeo mk4 z 2010r. a nie było mnie 15 minut i żeby nie AC

to mógłbym sie tylko zapic z rozpaczy. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję rozwiąznie jakie ma mój kolega w Leonie i które już raz uchroniło go od kradzieży. Ze względu na wiek auta ma zdejmowany panel od radia. Auto można odpalić jednak po ok. 5s jeżeli na tym panelu nie zrobi się "głośniej, ciszej" auto gaśnie. Oczywiście zawsze zabiera ze sobą na noc ten panel. Genialne rozwiązanie. :8) Jedynie ja bym zwiększył ten czas do ok 15-20s po których zapewne złodzieje odjadą kawałek i jak auto zgaśnie to uciekną zamiast na środku drogi szukać rozwiązania. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To teraz mnie nastraszyłeś.

W tym tygodniu zakładam GPS i kamery w garażu.

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e34 miałem podobne rozwiazanie. :D

ps.radia śiagać nie trzeba ale pomyślec nad rozwiązaniem należy,ze zrozumiałych względów nie ujawnie patentu z e34.

 

owszem pomyślę. na razie jedyne o czym słyszałem to gps zakładany przez jakąś firmę, która ma wielką skuteczność w odnajdywaniu pojazdów. tylko że trzeba się do nich zgłosić w pare godzin po kradziezy samochodu, a mi sie zdarza że zaglądam do swojego raz na tydzien... :/

 

zacząłem się teraz denerwować niesamowicie tym, że w Krakowie zaczynają działać... do tej pory myślałem że jedynym niebezpieczeństwem w tym mieście jest maczeta w plecy albo kosa w żebra. a tu jeszcze chcą BMW kraść !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest bujda :?

Nie chcę nikogo straszyć ale z kim byś nie porozmawiał to każdy zna kogoś komu ostatnimi czasy zginęło w miarę nowe BMW w Krk.

Rozmowa z moim znajomym mundurowym tylko potwierdziła sytuację.

Usłyszałem od niego tyle, że na Śląsku są z pewnych względów spaleni i biorą się teraz za Kraków.

Także pilnujcie swoich bawarek bardziej niż kiedykolwiek... :|

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni po mojej przygodzie tj 25 stycznia kogoś zatrzymali, zabezpieczyli aut na 300 tyś ( w Zabrzu) może dlatego są spaleni na śląsku w sumie dostałem nawet powiadomienie o dochodzeniu i prawie wglądu do akt, przy innym (przestępstwie) dostałem po tygodniu umorzenie, a tu jak na razie widać że coś się dzieje. Co do GPSu i tej firmy z dużą skutecznością to na forum jest wątek sponsorowany i to nie jest GPS tylko radiowo z tego co doczytałem tylko pierwszy rok w sumie trochę szarpnie po kieszeni bo około 3 tyś później już chyba tylko abonament, nie dzwoniłem tam jeszcze ale jestem coraz bliżej mentalnie kontaktu z nimi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli złodziej ma ukraść auto to i tak je ukradnie, jest to tylko kwestia "środka do celu" i żaden alarm, żaden parking temu nie przeszkodzi. Jest to tylko i wyłącznie spokoj psychiczny właściciela auta.

 

Nie do konca sie z toba zgodze. Jezeli faktycznie nie ma sposobu aby uchronic auta przed kradzieza, sa srodki aby ta kredziez byla nieoplacalna.

3 nadakniki GPS + jeden GSM (wszystkie dzialaja niezaleznie od auta i niezaleznie jeden od drugiegi), 1 wtapiany w silnik, drugi w ramie trzeci ukrywany przez wlasciciela a nadajnik GSM z samochodu (no i firma ktora to nadzoruje) i to juz zaczynaja byc schody trudne do pokonania. 4 lata temu ukradli samochod w mojej firmie (krakow), z parkingu firmowego, 14 minuty po kradziezy zlapala ich policja na swiatlach... firma ktora sie tym zajmowala dokladnie ich sledzila przez caly czas.

 

tak mozna sobie z tym poradzic rownierz ale koszty sa tak wysokie ze jezeli nie kradniesz bentleya to to nie ma sensu.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, o tym sprzęcie mówiłem. Tylko tak jak mówiłem - w moim przypadku jest to trochę trudne, bo czasami jest tydzień w którym nie jeżdżę samochodem i tak zgłosić się po tygodniu to już wiadome że w częściach będzie... :(

Chyba, że znacie coś, co można zamontować (tak jak ten sprzęt wyżej - w sensie w profesjonalnym serwisie żebym nie wiedział gdzie to jest umieszczone) aby informowało mnie o poruszaniu się mojego samochodu? GPS czy coś w tym stylu? Aby jakieś powiadomienie na pagera przychodziło czy coś?

 

Odcięcie paliwa, ukryty kliczek przed zapaleniem samochodu, guard system i GPS. I 50% ceny mojego wozu trzeba wydać na jego ochronę. Eh.. Co za kraj? Chociaż dziś to już chyba wszędzie kradną...

 

Jakbyś słyszał kolego z Krk coś nowego, o jakiejś nowej akcji to daj znać, proszę. Może w jakiś sposób będą opisane ich metody, np. śledzenie, znakowanie samochodów, jakieś nadajniki czy inne gówna...

 

Kiedyś popularnym było spuszczanie powietrza z opony i kartka za tylną wycieraczką. Ale dzisiaj są mądrzejsi. Wtedy od razu można było wykryć tych dziadów... :/

 

@Rivasi, powiedz coś więcej o tej firmie.

Edytowane przez matthew177
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, o tym sprzęcie mówiłem. Tylko tak jak mówiłem - w moim przypadku jest to trochę trudne, bo czasami jest tydzień w którym nie jeżdżę samochodem i tak zgłosić się po tygodniu to już wiadome że w częściach będzie... :(

Chyba, że znacie coś, co można zamontować (tak jak ten sprzęt wyżej - w sensie w profesjonalnym serwisie żebym nie wiedział gdzie to jest umieszczone) aby informowało mnie o poruszaniu się mojego samochodu? GPS czy coś w tym stylu? Aby jakieś powiadomienie na pagera przychodziło czy coś?

 

Odcięcie paliwa, ukryty kliczek przed zapaleniem samochodu, guard system i GPS. I 50% ceny mojego wozu trzeba wydać na jego ochronę. Eh.. Co za kraj? Chociaż dziś to już chyba wszędzie kradną...

 

System ktory uzywala moja firma dziala tak ze jezeli nie dopelnisz pewnej prostej procedury (prostej ale ktorej mozesz dopelnic tylko z twojego telefonu) przed ruszeniem auta to dzwonia do ciebie ze auto sie rusza a jezeli nie podasz hasla zwalniajacego to i tak wysla policje albo sami pojada. A jak podasz jeszcze inne haslo to beda wiedziec ze dzialasz pod przymusem...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przegladajac pewna strone ktora jest platforma wspierajaca projekty start-upowe trafilem na taki ciekawy wynalazek:

 

https://www.kickstarter.com/projects/646722247/goodlock-invisible-anti-theft-security-system-for?ref=live

 

W skrocie jest to urzadzenie ktore blokuje zaplon i pompe paliwa poprzez ustanowienie indywidualnego szyfru w sklad ktorego moze wchodzic dowolna kombinacja wcisnietych klawiszy, przelacznikow i manetek. Bardzo ciekawe rozwiazanie wedlug mnie. Chociaz dla osob ktore np. musza czesto gasic silnik i przejechac dalej moze byc nieco czasochlonne tak caly czas zabezpieczac auto. Ogolnie z tego co liczylem koszt tego wynalazku w przeliczeniu 84 dolarow kanadyjskich to jakies 240 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac mozliwosc wciagniecia samochodu na lawete, co z oczywistych wzgledow zdaza sie niezmiernie rzadko, wystarczy wlasnorecznie zamontowany immobilizer.

Nie zadne swiecace sie jak psu jaja alarmy po CANie, ktore rozbroic mozna rownie latwo jak fabryczny alarm BMW, tylko IMMO z brelokiem RFID!

 

Zabezpieczenie 2 - 3 newralgicznych obwodow w rozsadnych miejscach spowoduje, ze nawet kumaty zlodziej-elektronik (zwany potocznie skur*ielem) bedzie musial spedzic co najmniej 30 min w celu uruchomienia samochodu.

Dobrze zaplanowana instalacja wymusi otwarcie maski i demontowanie wielu elementow w celu dojscia do miejsca rozlaczenia przewodow.

W 98% przypadkow k*tas odpusci i ponowi probe na innym BMW stojacym 500m dalej, ktorego z powodu braku jakichkolwiek dodatkowych zabezpieczen, odpali po 3 min.

 

Zadne GPS'y, abonamenty i inne wymysly.

Wystarczy, ze samochod zostanie po kradziezy zaparkowany w podziemnym parkingu, albo w garazu z blachy i wszystkie te systemy na nic sie nie przydadza.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale gdzie - w Krakowie, lub w jakiejś rozsądnej odległości - jest ktoś kumaty w tej kwestii?

 

I tu pojawia sie problem.

Ja swoja instalacje zamontowalem wlasnorecznie.

Nie zebym byl skrajnie podejrzliwy, ale montowanie takiej instalacji przez zewnetrzna firme moze dodatkowo przyczynic sie do kradziezy samochodu.

Wysle Ci na PW dane dotyczace mojego Immobilizera oraz namiary na firmy w KRK.

Edytowane przez zetro
Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.