Skocz do zawartości

prosze o pomoc nie odpaliła dziś e61 530d


laki6666

Rekomendowane odpowiedzi

witam

prosze o pomoc dzis przy -13 kręciła nie odpaliła ,kilka razy szarpneła tak jak by miała odpalić ale nic

zostawiłem bo nie chce akumulatora rozładować, dodam że świece wymienione 1m temu na beru akumulator 2m nowy kupiony i założony

2m wyminiłem wszystkie filtry i olej.Dodam że przy -5 widziałem problem z odpaleniem na 2-3 razy odpalił, przy właczeniu zapala sie dogrzewanie swiec ale na 1-2 sekundy

E 61 530d 2006

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod kompa jeżeli pojawi się błąd wszystkich świec to będzie uszkodzony moduł świec, częsta awaria e60. Dodam, że uszkodzony sterownik objawia się tym że zaraz po odpaleniu przez chwile telepie silnikiem po nagrzaniu wszystko wraca do normy. Nowy sterownik ori to koszt ok 500 zł jest na forum użytkownik, który naprawia te sterowniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak teraz nie odpala to mógł zgubić synchronizację EWS z DDE.

Podłącz pod kompa to się dowiesz.

 

Odłącz też IBS ale wątpię żeby to pomogło.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zamarzło Ci paliwo, jeżeli kręci i nie chce zaskoczyć to albo brak paliwa lub słaba kompresja..

Bez świec by załapał i silnik by odpalił ale by mocno szarpał i kopcił przez chwilę, mój 530d jak miałem uszkodzony sterownik świec przy - 15 odpalał trochę ociężale ale odpalał i przez pierwsze sekundy nierówno pracował i kopcił a zaraz normalnie już chodził. (do tego miałem słaby akumulator)

Rok temu wymieniłem świece i sterownik a w te mrozy przy -21 odpalił za pierwszym przekręceniem (auto stało całą noc na dworze )

 

Podstawa dobry i naładowany akumulator i dobre paliwo bez tego diesel nawet sprawny może mieć problemy z odpalaniem w duże mrozy

a w dużych mrozach sprawny i nowy akumulator ma polowe swojej mocy (jeżeli chodzi o aku to że kręci nie znaczy, że jest ok, diesel musi mieć kopa przez rozrusznik aby załapał, słaby aku będzie kręcił rozrusznikiem ale powoli i za chwile padnie.

 

Jaki masz akumulator ?

jakie paliwo i gdzie tankowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.