Skocz do zawartości

[E39]Tempomat po swapie


kempes221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

zwracam się z pytaniem odnośnie tempomatu w e39. A więc od początku. Mam e39 i miałem w niej M52B20. Jest to wersja z przed liftu elektronicznego - 06/1998. Zrobiłem swap na M52TUB28. W 2.0 nie miałem tempomatu i tam tempomat był na linkę. W 2.8 tempomat jest sterowany elektrycznie. I teraz tak. Nie działał mi ABS i ASC ponieważ nie dało się podłączyć tego to silnika TU. Podłączył mi to pewnien magik gdzie zrobił to w sposób taki że dał starą przepustnice tzn tylko ją podłączył żeby udawała że jest ten stary silnik(bo w nowym steruje komputer silnika). Nie wiem do końca jak to działa ale działa. W każdym razie. próbowałem zrobić tak że podłączyłem multifunkcje wg instrukcji do komputera silnika i modułu komfortu. Po podłączeniu INPA i zrobieniu testu okazuje sie że wszystkie przyciski działają. Przy włączonym zapłonie ikona tempomatu się włącza (po nacisnięciu guzika na multifuncji) lecz po odpaleniu już nie.. Miałby ktoś pomysł jak to ogarnąć? Już nie wiem, może być przez to że silnik jest z poliftu a reszta nie i reszta nie jest kompatybilna?

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odkopuje, panowie z ciekawości zrobiłem też tak, że podłączyłem tempomat na starych zasadach, tj doposażyłem w moduł tempomatu tak jak w przedlifcie i w silniczek sterujący linką( tak jak w przedlifcie) lecz w tedy w ogóle tempomat nie startuje. Wiec już nie wiem co moge zrobić.... jakieś sugestie jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.