Skocz do zawartości

Pytanie. E30-m40b18


Mistrzkierownic

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Mam problem, zacznę od samego poczatku. Mam e30 m40b18, pewnego dnia zobaczyłem ze mam z pół chłodnicy zalane tylko. Kupiłem litre borygo zalałem na full. Ogólnie cos mam zrypane bo nie mam ciepłego nawiewu. Dolalem a wieczorem pojechałem cos polatać na śniegu :p nagle poczułem z pod kolumny kiegowniczej dziwny zapach spalenizny i dymek, trochę sie przejąłem ale posprawdzałem światła itp i nic nie ubyło dlatego to powalielm i pojechałem dalej. Dzisiaj znowu pojechałem sie przejechac, wszystko było okej, ale wskazówka od temepreratury była w normie jak zawsze ale chwilami sie zwiększała, i jechałem powoli do domu trochę przestraszony ale jak już dojezdzalem dałem jej lekko w dupę i znowu zaczęło cos chwilami syczec znów pojawił sie dymek i temeperatura znowu wzrastała. Wjechałem pod dom i jak już miałem gasić sięgnęła czerwonego pola (zatrzymała sie przed) i zgasiłem. O co tu chodzi? Dodam jeszcze Ze przed dolewaniem i tymi wszystkimi akcjami czułem delikatnie won płynu chłodniczego ale tak chwilami. Jeszcze jak silnik ostygnie to zerknę czy to ostatnie co zalałem borygo na full ubyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy chłodnicach w M40 mniej więcej na połowie zbiorniczka masz napis "cool" czy jakoś tak i tam jest poziom do sprawdzania na zimnym silniku. Przedobrzyłeś kolego. Puściło najprawdopodobniej na elektrozaworze po lewej stornie nagrzewnicy i tam będziesz miał ślad na wykładzinie. Jest szansa że wystarczy wymienić sam elektrozawór, ale to już grubsza sprawa i jak wlewasz płyn na full to może zleć ją jakiemuś fachowcowi.

Jakbyś potrzebował jakieś podzespoły to pisz, mam tego trochę.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie serdeczne dzięki. Już dzwoniłem do mech. W pon rano zawożę, nagrzewnice tak czy tak trzeba zmienić bo już wcześniej nie miałem ogrzewania. A na zawór już sobie zerknie. Ale najprawdopodniej puściła nagrzewnixa. Teraz misja dojechać w mrozie 30 km i trzymać przez drogę stan płynu a przed zalać chłodnice ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.