Skocz do zawartości

e36 1.8ti m44b19 Przegrzewajacy sie silnik z zimnym nawiewem


Zdunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj jadac do domu napotkalem pewien problem, duzo nie jechalem bo mialem stowke na blacie i zauwazylem w pewnym momencie ze z pionu nagle co jakis czas temp rosnie ale z nawiewow caly czas leci zimne powietrze, natomiast jak troche sie ostudzil i jechalem 80km/h to temp ani nie wzrosla ani nie spadla, ale nawiew ciagle zimny, nie wiem czy to moze byc wina plynu chlodniczego, raczej nie bo probowalem lekko korek odkrecic i podchodzil plyn pod sam korek, wydaje mi sie ze to wina termostatu ale podejrzewam ze wiecie wiecej ode mnie i pomozecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak, znowu dzisiaj bylem na miescie i powtorka, zimne powietrze leci wszedzie, waz gorny od radiatora jest cieply ten dolny sprawdzilem ale tylko na poczatku myslalem ze jest ok, ale dzisiaj jak sprawdzalem to normalnie czulem w srodku twardo jakby zamarzlo w srodku, nie wiem czy poprzedni wlasiciciel dolal wody czy o co chodzi, dolalem plynu chlodniczego bo ubylo i teraz dziala jest cieplo i silnik sie nie przegrzewa, ale nie jechalem w trase tylko jakies 2-4km zrobilem, mam nadzieje ze to zalatwi sprawe, a po zimie to plyn caly wymieniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie ryzykuj i odrazu wymieniaj plyn dokładnie caly spuszczajac, jakis idiota zapewne wlal wode strach myslec co stanie sie jesli przyjdzie - 20 a woda w ukladzie zamarznie juz nie mówię nawet o cisnieniu jakie sie wytworzy przez co moze wiele elementów sie rozszczelnic... Plyn okolo 50zl a szkody orzez wode narobione noga byc naprawde kosztowne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Termostat można sprawdzić macajac dolny wąż ten za termostatem czy jest chłodny jeśli chłodny to najpewniej termostat nie otwiera, a może nie otwierać z 2 powodów albo się zacial albo powietrze w układzie. Z zimnym nawiewem może być kilka przyczyn, powietrze w układzie zakamieniona /zatkana nagrzewnica, dodatkowa pompa wody z zaworem jeśli występuje (nie pamiętam czy u ciebie jest znajdziesz na schemacie) lub jak wyżej pompa wody. Masz visco czy elektryczny wentylator ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.