Skocz do zawartości

[E60] 520D Podgrzewanie silnika.


kam_trans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie w Nowym Roku,

 

Mam problem z podgrzewaniem świec żarowych, już mam dość tego bo ciągle już wymieniłem moduł świec i wszystkie cztery świece wymieniłem i dalej nie dogrzewa silnika.

Przy takich temperatura jak teraz -9 czy jak całą noc przestoi w garażu przy temperaturze plus minus 0 stopni, to przy odpalaniu zapala się spirala gdzieś na 1-2 sekundy i znika, czy bym włączał zapłon dwa czy cztery razy i by pokazywało spiralkę to dalej jak już kręcę silnik to dłużej kręci i jak zapali to nie równo przez parę sekund silnik chodzi.

Czy ktoś ma jeszcze sugestię jakąś żebym coś mógł sprawdzić co może być jeszcze przyczyną tego cholernego nie grzania. Bo powoli mam dość tego, bo ciągle coś jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo rzeczy wymieniłem w Niej między innymi i filtry paliwowe. Jak będę miał możliwość podpięcia INPY to dam zrzut ekranu tutaj z błędami. Pytanie jeszcze jeśli po wymianie świec zostały jeszcze błędy jakieś np odnośnie uszkodzonych świec to możliwe że przez to też może nie działać?

Tak jak dzisiaj ją odpalalem to kontrolka od świecy dosłownie na sekundę się pokazała i znikala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo rzeczy wymieniłem w Niej między innymi i filtry paliwowe. Jak będę miał możliwość podpięcia INPY to dam zrzut ekranu tutaj z błędami. Pytanie jeszcze jeśli po wymianie świec zostały jeszcze błędy jakieś np odnośnie uszkodzonych świec to możliwe że przez to też może nie działać?

Tak jak dzisiaj ją odpalalem to kontrolka od świecy dosłownie na sekundę się pokazała i znikala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sterownik kupiłeś jesteś pewny, że jest sprawny?

Wina nie leży po stronie świec żarowych, prawdopodobnie nie dochodzi prąd do nich. Sprawdz przewody i zobacz czy wogóle dochodzi prąd do sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.