Skocz do zawartości

316i - Jaki alternator??


klimas1990

Rekomendowane odpowiedzi

No ciężko było ale dałem rade zrobic zdjęcie dla tej nalepki z danymi alternatora. Ale jest kolejny problem bo nie mogę znalesc tego regulatora w sieci.Nawet na realoem nie ma podanego regulatora do tego alternatora. Mogłby ktoś pomoc ?

Dane z nalepki:

 

VALEO

140 14V

75/140A

S:7521385-01

AW:7521490-01

SG14B017

 

Tyle udało mi sie odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciężko było ale dałem rade zrobic zdjęcie dla tej nalepki z danymi alternatora. Ale jest kolejny problem bo nie mogę znalesc tego regulatora w sieci.Nawet na realoem nie ma podanego regulatora do tego alternatora. Mogłby ktoś pomoc ?

Dane z nalepki:

 

VALEO

140 14V

75/140A

S:7521385-01

AW:7521490-01

SG14B017

 

Tyle udało mi sie odczytać.

Regulator to będzie prawdopodobnie: VALEO 593771 koszt ok. 250zł lub zamiennik ARE3086 ok. 140-150zł

Dla upewnienia lepiej rozkręcić alternator i sprawdzić bo katalogi też lubią kłamać.

 

Swoją drogą już dobre 4 lata jeżdżę na zamienniku typ Valeo, który kosztował połowę tego co oryginał i działa bez problemu.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę otwierał nowego tematu żeby nie robić śmietnika więc napisze tu.

Wymontowałem swój alternator żeby sprawdzić ten regulator napięcia. Szczotki wyglądały jeszcze nie tak źle ale dorwałem od znajomego taki sam używany alternator(niby z jeżdżącego auta). Jednak problem dalej został.

Jak się autko odpali i jest jeszcze zimny to przy gazowaniu czasami skacze prąd. Zegar,radio,klima gaśnie a światła świecą mocniej (zapala sie też DSC, ABS). Raz zdarzyło mi się to podczas jazdy i już to nie było chwilowe tylko jak się te cyrki zaczęły dziać to tak już zostało do zgaszenia auta. Później już go odpalić nie mogłem bo aku był padnięty. Zauważyłem że częściej to się dzieje przy większym mrozie.

Udało mi sie raz zmierzyć miernikiem jak działy sie te cyrki. Ładowanie skakało do 18-19V.

 

Pytanie moje jest zasadnicze. Czy takie objawy mogą występować przez regulator??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie regulator napięcia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem ten regulator ale wydaje mi sie ze jest jeszcze gorzej. Moze napiecie nie skacze do 18 ale jakos nie chce teraz trzymac stalego napiecia. Bez duzego obciazenia 13.8-14.2 ale jak tak lekko musnę pedal gazu to zejdzie na chwile do 13. Jakby silnik lekko sie przydusil. Moze te szczotki jeszcze musza sie jakos dotrzec ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nr co wrzuciles wychodzi ze to Valeo, a one były montowane w oryginale. Dobrales dobry amperażowo? Nie cieknie ci na niego olej z wymiennika ciepła? Generalnie jeśli trzyma napięcie w granicach rozsądku i przestał skakać do 18v to spełnia swoje zadanie. A jeśli chodzi o słabe ładowanie to mogą się przycierac łożyska i slizga sprzegielko przy zwiększeniu obciążenia. Albo komutator wytarty brudny Tylko że jeśli nie widzę tego fizycznie to ciężko mi coś doradzić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Piszesz jakby z pretensjami, że wymieniłeś regulator a nie masz idealnego ładowania..miałeś ogromne skoki napięcia, teraz po wymianie ich nie ma więc to była wina regulatora. Kolega dobrze opisał możliwe przyczyny problemów z ładowaniem. Dziwne jest to, że widziałeś zużycie elementów jak miałeś altka na stole i złożyłeś na tym co było :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teraz lepiej :cool2: ewentualnie sprawdź klemy i przewody do alternatora czy nie są zaśniedziałe.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.