Skocz do zawartości

[E39 528i] Awaryjne włączają się po odpaleniu


piotroszczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent E39 528i 1997r. pojedynczy vanos. Przyszły mrozy i spotyka mnie dziwny problem. Przed mrozami wyłapałem raz, że zamknięte auto samo włączyło awaryjne. Mam wywaloną syrenę, bo potrafił wyć w środku nocy bez przyczyny.

Na czym polega problem: Auto zamknięte, otwieram je normalnie z pilota, centralka otwiera auto i wszystko jest okej. Wsiadam, przekręcam na zapłon, wszystko okej, odpalam samochód i w tym momencie włączają mi się kierunkowskazy i zapala się lampka górna. Awaryjne mogę normalnie wyłączyć przyciskiem od awaryjnych, tak samo i lampkę przyciskiem od wyłączania lampki. Nic się z autem nie dzieje, jeździ normalnie. Po skończonej jeździe gaszę samochód, wysiadam i chcę zamknąć auto, ale pilot nie reaguje. Wciskam zamykanie, nic, wciskam otwieranie nic, wciskam ponownie zamykanie, auto się zamyka i pilot już normalnie reaguje, mogę zamykać otwierać itd. Potem pętla zaczyna się od nowa...

Ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać? Mam interfejs, INPA, NCS'a - złącze diagnostyczne pod maską okrągłe. Mam nadzieje, że wszystko dokładnie opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jak kupiłem BMW, mianowicie po odpaleniu samochodu i włączeniu świateł zapalały się awaryjne i lampka środkowa, trzeba było ręcznie powyłączać "światełka" i w drogę. U mnie problem polegał na pseudo ksenonach - żarówki wymagają dużego prądu do uruchomienia co wprowadzało w błąd sterownik i wykazywał usterkę samochodu , stąd awaryjne i oświetlenie w kabinie, po usunięcie i wymianie na zwykłe żarówki nigdy więcej problem się nie pojawił. Dodam, że na tych psełdo ksenonach i lampach typu angleays kupiłem auto w tej chwili wróciło do fabrycznej koncepcji. (na xenonach występował również problem z zamykaniem i otwieraniem samochodu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa jest taka, że wczoraj i dziś awaryjne przestały mrugać. Przez te 2 dni temperatura jest powyżej zera. Wilgoć? Coś przymarza? Na desce wszystko w jak najlepszym porządku. Kontrolka się zapala na zapłonie, i potem normalnie gaśnie. Dziś podłączę kompa i spróbuję wczytać błędy w każdym module.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=281888&hilit=+awaryjne miałem ten sam problem miłej lektury :D gdzieś żarówka Ci robi zwarcie. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Albo jakaś wiązka. Albo jakieś żarówki nie oryginale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co awaryjne umilkły. Wszystko działa normalnie.

W 3 modułach mam takie oto błędy, ale chyba żaden zbytnio tego problemu nie rozwiązuje? Ktoś potrafi opisać błędy?

https://drive.google.com/file/d/0B_2LfRWDnZwsY3N2b0lRX1liQmc/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze dotyczą dodatkowej pompki wody(zazwyczaj jest pod elektrozaworami) oraz czujnika dmuchawy. Kolejny to usterka czujnika od poziomu oleju, znajduje Się w misce olejowej. Niestety z tymi z modułu radio styczności nie miałem, więc nie pomogę
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa pompka wiem gdzie jest, już kiedyś ją wyciągnąłem jak czyscilem elektrozawór. Podepne jutro zasilanie do niej na krótko, zobaczymy czy działa. A gdzie znajduje się ten czujnik dmuchawy i jak on się dokładnie nazywa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem pompkę. Po podłączeniu zasilania pompka działa. Po odłączeniu kostki sprawdzilem miernikiem i nie ma napięcia na wyłączonym silniku, na zapłonie, na zapłonie z włączona dmuchawa oraz na zapalonym silniku z włączona i wyłączona dmuchawa. Co steruje włączeniem tej pompki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.