Skocz do zawartości

Nie działa PDC w BMW E39


Adrian_E39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i mam taki problem. Szukałem na forum lecz nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. W grudniu 2015 kupiłem moje BMW e39 z 2002r (polift) i wszystko z PDC było dobrze. Z czasem czujniki zaczęły coraz częściej nie działać aż w końcu przestały kompletnie działać. Gdy odpalam samochód jest takie chwilowe 'pip' i nic, wszystkie czujniki 'pykają' jak przyłożę ucho, ale nic więcej. Wie ktoś może co się mogło stać lub jak to zdiagnozować? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, chyba słabo szukałeś, bo temat był wielokrotnie przerabiany.

To że cyka, nie znaczy, że poprawnie działa. Komp powinien prawdę powiedzieć i wyrzucić precyzyjnie błędy konkretnego czujnika/czujników. Jak nie, to może być oczywiście moduł ODC walnięty.

Sprawdź jeszcze kable (często się lubią przecierać) i wtyczki - wystarczy, że coś nie styka idealnie i już PDC kaprysi, a teraz jak się zimno zrobiło, to problem bardziej się nasila. Ponadto czujniki mogą "zamarzać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczcie mi proszę o co chodzi na tych ekranach błędów PDC.

 

Wydaje mi się, że chodzi o dwa czujniki (ale widzę że coś dokładniej są opisane...

Trochę mi to nie pasuje z oknem statusu inpy.

Włączyłem PDC przyciskiem (był ciągły sygnał uszkodzenia) i przeszedłem się wokół samochodu dotykając czujników. Inpa pokazała, że tylko trzy zarejestrowały przeszkody, więc chyba mam 5 zepsutych? :(

 

 

http://i64.tinypic.com/10de3qs.png

http://i67.tinypic.com/30s8pza.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W poniedziałek będę musiał się z tym pobawić.

Na szczęście mam po lifcie więc będzie łatwiej ze ściąganiem (mam nadzieję)

 

Pytanko: jakie ma być napięcie na czujnikach? 12V? i czy stale czy mi po chwili komputer odłączy zasilanie jak stwierdzi że układ nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki. Jak się troszkę cieplej zrobi muszę sprawdzić przewody.

 

Intryguje mnie bardzo ten "błąd przechyłu"...

Czy pdc ma jakiś związek z wykrywaniem przechyłów? ew. może gdzieś jest połączenie z obwodem czujników przechyłu (ale z realoem mi to nie wynika) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.