Skocz do zawartości

BMW 320d 136 km szarpanie


mateo5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie otóż jadąc stała predkoscią okolo 100km/h 2000tys obr czuć lekkie poszarpywanie silnika

Czy to objawy wtrysków pompy ? Czy ktoś mial podobnie?

Pacjent bmw e46 320d m47

Jeszcze jedno żeby nie tworzyć nowego tematu silnik nagrzewa sie do 70 stopni przynajmniej tak pokazuje strzałka,a czasem normalnie do 90 stopni termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja miałem tak samo tamtej zimy działo się to tylko w okolicach 1900 - 2000obr.

Objawy te występowały jedynie podczas niewielkich przymrozków takie lekkie poszarpywanie przy stałej prędkości od 3 biegu w górę, ale wystarczyło lekkie muśnięcie pedałem gazu i problem znikał.

 

Do tej pory nie wiem co jest przyczyną poszarpywania, ostatnio w piątek też tak miałem, taki objaw jak by mu brakowało paliwa.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie się tym nie przejmuje, nie jest to jakaś wielka usterka która by przeszkadzała podczas jazdy.

 

Trzeba by sprawdzić nawet INPą dawkę paliwa podczas tych objawów, przepływkę wykluczam bo mam nową.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeszcze jedno żeby nie tworzyć nowego tematu silnik nagrzewa sie do 70 stopni przynajmniej tak pokazuje strzałka,a czasem normalnie do 90 stopni termostat?

Włącz test 7.0 i obserwuj co się dzieje, jak tylko nie dogrzewa to prawdopodobnie termostat egr (jeżeli go masz) a jak nie dogrzewa i jeszcze temperatura spada na trasie to termostat główny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja miałem tak samo tamtej zimy działo się to tylko w okolicach 1900 - 2000obr.

Objawy te występowały jedynie podczas niewielkich przymrozków takie lekkie poszarpywanie przy stałej prędkości od 3 biegu w górę, ale wystarczyło lekkie muśnięcie pedałem gazu i problem znikał.

 

Do tej pory nie wiem co jest przyczyną poszarpywania, ostatnio w piątek też tak miałem, taki objaw jak by mu brakowało paliwa.

 

 

Jeśli jesteś w stanie to wywołać za każdym razem, to na okres testów odepnij zawór EGR. To on może być powodem takiego zachowania. Jeśli potwierdzisz, że to on, to najlepszym wyjściem jest wyłączyć go elektronicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w ogóle instalacji EGR, błąd oczywiście pozostał pomimo ograniczenia do 87mg/suw.

http://images69.fotosik.pl/83/851182d3de3a5a8fmed.jpg

http://images70.fotosik.pl/83/b09867c47741888dmed.jpg

 

Ale już chyba znalazłem przyczynę po sczytaniu błędów: needle-motion sensor, wygląda na to że wtrysk sterujący poleciał.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakie paliwo lejesz? Pewne?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.