Skocz do zawartości

Wyciekający płyn do spryskiwaczy E70


mcieslinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z cieknącym płynem od spryskiwaczy i potrzebuję pomocy jak dostać się do zbiorniczka od spryskiwaczy w E70. Mokra plama robi się za kołem pasażera jakby pod podłogą.Wlewam płyn i na następny dzień już nie ma. Nie chcę rozbierać wszystkiego więc może już ktoś miał podobny problem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdejmij koło , odkręć jedną część nadkola i zbiornik masz jak na dłoni zobaczysz czy przypadkiem nie jest pęknięty ? ,albo pompka się wysunęła ? .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć komfortowo dostęp musisz próg i błotnik poluzować.Te pompki często przeciekaja a ich jakość jest słaba niestety.Mi pod wpływem Sonaxa zimowego (oczywiście oryginał) tylko jakiś mocniejszy był padly dwie .Jedna po drugiej.
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dostęp do zbiorniczka masakryczny :-( U mnie nie było wiadomo z czego cieknie i trzeba było wszystko zdjac a mam tez progi które dodatkowo skoplikowaly. Mechanik strasznie się namęczył. Wymienione zostały dwie pompki i sitka. Spokój od roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
to chyba powszechny problem w e70. NIEdawno kupilem i co nalalem do pelna rano nie bylo. co ciekawe w aucie bardzo mocno smierdzialo plynem. rozebralem nadkole aby dostac sie do zbiorniczka i co i nic :) nic nie cieknie. Mechanik mowil ze naprawial to w x3. podobna przypadlosc winowajca byl przewod do tylnego sprykiwacza. musial go odlaczyc i pociagnac nowy bo BMW w x3 puscilo wewnatrz kabiny tunelem srodkowym :)))) kolesiowi lal w podloge i plyn wyciekal otworami w podlodze..... Wiec narazie odlaczylem przewod do tynego spryska i jest ok plyn nie ucieka wiec to samo co w x3........ orientujecie sie jak idzie przewod w x 5?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Koledzy, dopadła mnie ta sama przypadłość ze zbiorniczkiem płynu, gdzieś musi być pęknięty, bo wszystko co wleje, zaraz jest na ziemi :)

Niby prosta sprawa, ale czy w E70 różnią się zbiorniczki czymś oprócz ilości pompek?

Potrzebuje takiego z 3 pompkami, sporo jest używek, ale czy będą pasować? Nowy wg katalogu ma takie numery: 61 67 7 161 477.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie występują też wersje z 3 pompkami i tym się sugerowałem, np tutaj: https://allegro.pl/oferta/bmw-x5-e70-zbiorniczek-spryskiwaczy-pompka-3x-7642070975

Nieważne, chodzi mi o sam zbiornik, czy każdy będzie pasował, osprzęt mam sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.