Skocz do zawartości

Światło wsteczne nie świeci. Ucięta wiązka przewodów. Pomocy


99szymon99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Nie świeci mi światło wsteczne. Początkowo myślałem że to kwestia żarówek okazało się że nie, są dobre. Wiec postanowiłem sprawdzić bezpiecznik i on również jest dobry. Prąd do bezpiecznika dochodzi więc jedyne co mi zostało to czujnik w skrzyni. Czujnik jest osadzony w skrzyni u góry po lewej stronie skrzyni co najlepsze nie jest podpięty do niego żaden przewód. Po lewej stronie skrzyni wzdłuż bodajże przewodów hamulcowych wisi sobie wiązka przewodów (raczej oryginalna bo jest owinięta) ucięta, bez żadnych kostek. Jest w niej 5 luźnych przewodów. Nie mam pojęcia dlaczego ktoś tak uczynił no ale wiszą sobie. Podejrzewam że któreś z tych przewodów są do czujnika wstecznych ale nie mam pojęcia które to. 3 z nich są osobno a 2 kolejne ktoś postanowił zalutować ze sobą również nie wiem po co. Na liczniku nic mi się nie świeci o braku świateł. Podpowie mi ktoś jak ten problem rozwiązać by te światła wsteczne mi w końcu świeciły? Jak szukać właściwych przewodów, jakiego eksperymentu dokonać by sprawdzić? Czujnik jest osadzony w skrzyni ale czy jest dobry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak się złączy 2 przewody od czujnika to swiatlo wsteczne powinno się zapalić? Na liczniku gdy nie świeci wsteczny to zaświeci się samochód ze światła nie działają? Nie mam pojęcia i chce próbować i metodą prób i błędów dojść do tego by te światła wsteczne naprawić. Napiszcie jakieś wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik nr 27, 10A. Kolor GN/WS idzie do przełącznika skrzyni. Potem kolor BL/GE do świateł cofania. Kabel ten znajdziesz nad skrzynką bezpieczników. Występuje tam łącznik, gdzie masz wiele kabli od różnych urządzeń. Łatwo będzie sprawdzić, czy jest przejście przez klapę/peszel. Jesli jest to pozostaje zasilanie, które jest w skrzynce komputera pod maską. Na samym końcu w stronę reflektora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.