Skocz do zawartości

E90 325i podniesienie mocy


Philip

Rekomendowane odpowiedzi

siema chlopaki posiadam BMW e92 325i kod silnika n53b30a o mocy 218km 2007r i mam pytanie czy dobrze zrozumialem czytajac ten post zeby osiagnac moc 272km w mojej maszynie wystarczy zmienic dolot i soft od wersji 330i czy jednak trzeba cos wiecej pozamieniac z gory dzieks za odpowiedz

wiem ze to nie ten temat ale moze ktos poleci jakie swiece dobrac do takiego silnika bosch czy nkg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W teorii wystarczy ja od dwóch lat nie znalazłem w PL warsztatu który by to zrobił.....

 

Rozmawiałem około z 40 firmami w PL.

 

Opcje

1. kup kit mosselmann

2. Jedź poza PL

3. Szukaj tak ja jak jak udać ci się ogarnąć daj znać. Ja czekam na odpowiedź od jednego warsztatu jak nie oni to się poddaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie trafiłem.

 

Dzwoniłem po Warszawie + okolice, Łódź + okolice, Podkarpacie i jedna firma z Śląska nie pamiętam nazwy teraz. Prawdopodobnie Dynosoft.

 

Większość "TUNERÓW" jeżeli nie masz turbo najlepiej w dieslu to odkłada słuchawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup NGK ida na pierwszy montaż tylko z logo BMW.

 

Sam mam ten olej u siebie i stosowałem płukanki. Dwu krotnie.

 

Zero spalania oleju :D

 

Rób czyszczenie nagar ci wyjdzie. Zrób też czyszczenie kolektora z nagaru u mnie przy nie całych 100k były mega zawalone kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy ktoś z Kolegów pomógłby mi w temacie podniesienia mocy silnika N52N w BMW serii 1: viewtopic.php?f=164&t=318781 ?

Różnica w BMW serii 1 polega na braku różnic pomiędzy silnikami z oznaczeniem 125i a 130i. Diabeł tkwi w programie. Czy ma ktoś może ów sofcik?

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj Vin bo sadze ze sie mylisz mowiacze wymienisz tylko sofcik. Wedlug mniejest jakies 15 czesci do wymiany chyba ze masz wersje USA

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
po prostu zmiana mapy z 330i kolektor z dwoma disami.. ot co... całość zamknąć się powinna w maks 2500-3000

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W V-Centrum (w Warszawie) oferują tuning N53 325i do 265KM samym softem - używają map od Quantum Tuning (jeden z większych dealerów map w Europie). Koszt 1400zł (w tym 2x hamowania przed i po).


Mapa dość popularna w UK. Z tego co pamiętam wg. tunera z którym kiedyś rozmawiałem, przepustnica w N53 otwiera się tylko w 70% przy WOT, więc sam remap daje największy przyrost.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Wejdź sobie na "Codemybimmer" na FB tam jest bardzo fajnie opisane co i jak zrobić żeby podkręcić na "265", w skrócie samym "softem" tego się nie da zrobić i trzeba zmienić na kolektor od 330i z dwoma disami itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.