Skocz do zawartości

320i - Check sondy lambda


RafikRup

Rekomendowane odpowiedzi

witaicie. jakiś czas temu kupiłem nową sondę lambda i okazało się że winą był urwany przewód idący od wtyczki do ECU . Od kilku tygodniu wywalilo mi błąd check. co dziwnego błąd wywalilo raz w trasie. auto niemal zgasło na światłach. A po zatankowaniu wróciło do normy. Błąd wrócił po kilku dniach i tutaj moje pytanie. Sprawdziłem połączenie i wygląda ze się trzyma a błąd wyskakuje. Czy lutowanie to dobry sposób na te kable ? Czy może lepiej złączyć to zlaczkami damsko męskimi ? Spalanie w normie tzn +/- 1 l więcej może palić. Nie mam na razie dostępu do komputera .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić drugiego tematu dlatego napiszę tutaj.

 

Od pewnego czasu tzn gdy zaczął mi szarpać silnik na gazie to czasami zdarza się że przy zwalnianiu np na skrzyżowaniu lub zatrzymywaniu się obroty spadają do 0 i silnik gaśnie. Czasami jest tak że wystarczy zmienić bieg i gaśnie a jak szybko puszczę sprzęgło i dodam gazu to jeszcze odpali się sam. Co to może być? Winą bd gaz? Na benzynie takiego czegoś nie zauważyłem.

 

Ps. Jeśli chciałbym wymienić świce i cewki to jakie polecacie? NGK? Bo chciałbym to zrobić także, ponieważ długo nie były wymieniane i to może być wina również świec. Bo słyszałem, że jak samchód nie odpala na gazie, nawet jak jest nagrzany to znaczy że świece są do wymiany, a u mnie właśnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna elektroda, ustawiona na 0.7mm.

 

Dedykowane sa na 2 elektrody ale to co wyzej napisalem do gazu nada sie lepiej. Sam na takiej jeżdżę. Jak chcesz rzadziej zmieniac to swiece irydowe albo platynowe, jak częściej to zwykle.

 

Przerwe sam ustawisz szczelinomierzem. Jezdze na denso ik20tt.

 

Gaz trudniej sie zapala, takie swiece odciazaja cewki, spalanie jest lepsze. Wyczujesz to w pracy silnika.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne ,tam nie ma przewodów co najwyżej fajki cewek.

 

Ale prawidłowo mówi się przewody WN :cool2:

 

Czyli nie wymieniać ?

 

Wymieniać, zanim doprowadzisz je do takiego stanu:

http://files.tinypic.pl/i/00847/44knoe9s3kkr_t.jpg

 

Koszt niewielki a spokój na długi czas. Ja kupiłem boscha i wszystko śmigało jak trzeba. 110zł za 5 sztuk, jedną miałem nówkę beru więc została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 320i jakie polecasz ?

 

Wracając do tematu to podpialem pod komputer i napięcie sondy wynosiło 0.47V . Czyli napięcie sonda ma , przy zwiększaniu obrotów tj. dodaniu gazu wartość wahala się między 0.46-0.48 V . Czy to dobrze ? Wartość taka sama dla gazu i benzyny. Silnik nagrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle :P

 

sonda pracuje albo 0-1V albo 0-5V zależnie czy siemens czy bosch ale już nie pamietam który do którego :)

 

jak dodajesz gazu powinno rosnąć w takich zakresach jak podałem, nie w tak małym jak u ciebie. I tak cie nie ominie wymiana :P

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłby ktoś sprawdzić czy te sondy wyżej są dobre??

 

A tak poza tym dzisiaj wymontowałem sondę i założyłem starą którą trzymałem w garażu. O dziwo samochód lepiej chodzi, ale błąd dalej jest. Nawet na trasie przez chwilę kontrolka CHECK sama zgasła ale po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu kontrolki nie było ale zaraz się pojawiła. Czy gdyby kable były xle lub słabo zlutowane to na sondzie byłoby napięcie cały czas tak jak w moim wypadku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.