Skocz do zawartości

318i. Silnik drży, brak mocy.


Dejwid1995

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=68&t=120678

 

 

Witam serdecznie na Forum jest to mój pierwszy post więc mam nadzieję że będziecie wyrozumiali...

 

Mianowicie tak jak w temacie posiadam bmw e36 1.8i od 3 lat i z silnikiem nigdy nie było problemu aż do teraz, problem wygląda następująco, gdy się ją odpali to silnik cały drży brak jej mocy spalanie kosmiczne,gdy stoi obroty jej falują gdy się doda gazu to jakby się dławiła i ma problem z wkręceniem się na obroty trzeba bardzo powoli dodawać jej tego gazu aby jakoś złapała więcej jak 1tyś obrotów , nie ma różnicy czy jest ciepła czy zimna i czy chodzi na gazie czy na benzynie , dodam jeszcze że gdy stoi bez dodawania gazu około 3minut to sama zgaśnie i już potem trzeba wciskać pedał gazu aby ją odpalić , była u mechanika to twierdził że padły wtryski lub czujnik temperatury ,chociaż po podłączeniu do kompa wyświetliła się sonda i przepływka , przepływkę kupiłem i założyłem nic to nie zmieniło no i teraz moje pytanie czy taki problem może powodować sonda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda nie da takich objawów na zimnym silniku. Raczej stawiał bym na przepływomierz lub nieszczelność w układzie dolotowym. Błąd sondy był jaki? Że walnięta czy że nieprawidłowy skład mieszanki poza zakresem regulacji? Na live data widać było zmianę napięcia na sondzie i działanie grzałki? Błędy wyskakują odrazu po skasowaniu?
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.