Skocz do zawartości

730d słabe przyspieszenie, brak mocy, nierówna praca.


ohara5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu zauwarzyłem, kiedy jadę autem i mam ze 120km/h i dodam gazu do oporu przyspiesza, ale ma takie sekundy jakby szarpnął chciał przez moment szybciej jechać i po chwili to samo przyspesza i szarpnie do przodu. Może ktoś miał już taki przypadek, proszę o pomoc.

Ps. Olej w skrzyni wymieniony i bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
WITAM MAM PROBLEM Z SILNIKIEM 3.5I N62 A MIANOWICIE PO WYMIANIE SONDY L. PRZEPŁYWOMIERZA SILNIK DALEJ MUŁOWATY PO ODPIĘCIU PRZEPŁYWOMIERZ NA ZAPALONYM SILNIKU MOTOR LEPIEJ SIE WKRĘCA NIE SŁYCHAĆ CIAGANIA GARÓW TAK JAK Z PODŁĄCZONYM PRZEPŁYWOMIERZEM BEZ PRZEPŁYWKI ODPALAM Z NACIŚNIETYM PEDAŁEM GAZU I CHWILE PRZY GAZOWUJE MOTOR NIE GAŚNIE SAM... PO ZAPIĘCIU PRZEPŁYWOMIERZA NA ZAPALONYM SILNIKU MOGĘ SKASOWAĆ BŁĄD I JECHAĆ ....KM NIC SIE NIE DZIEJ PO ZGASZENIU TEMAT WRACA BŁĄD SILNIKA KULANIE GARÓW...CZY POTRZEBNA JEST ADAPTACJA PRZEPŁYWKI CZY CO ???CO TO MOŻE BYĆ ??/ POMÓŻCIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich mam nastepujący problem otóż moje auto straciło moc jest 730d przed liftem 218 km :/

Ogólnie to powymieniałem wszystkie filtry, przeczyściłem egr, usunałem posypane katalizatory, węże od turbiny, usunałem klapki w kolektorze, oraz zmieniłem przepływomierz (używany)

Po tych wszystkich zabiegach auto dostało kopa powyżej 3 tyś obrotów i to solidnego, jednak poniżej zrobiło się troche bardziej dynamiczne ale i tak jest mułowate. Ma ktoś jakiś pomysł co może być powodem moich problemów? Zastanawiam sie nad nowym przepłymowierzem chociaż kiedy podłączam się do launcha to nie wyswietla on bledow. Kiedyś wyswietlal błąd "czujnika cisnienia doładowania" ale przeczyscilem i chodzi, zmienialem nawet od kolegi i bez zmian... tu moje pomysly sie koncza. Turbina dziala dobrze gwizdze i w ogole ale to takie wrazenie jakby powietrza za duzo dostawal, albo go zalewalo paliwem bo kiedy daje gazu on ma zawieche i potrafi nawet na chwile zwolnić.

 

Prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy był wymieniany filtr paliwa ?

Dobra diagnostyka z pomiarem mas powietrza na postoju i w czasie jazdy, lunchem za wiele nie odczytasz, nie zawsze jest błąd a parametry mogą być słabe.

Odłącz wężyk podciśnienia od EGR i zaślep go i zobacz czy jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
witam, mam problem w swojej e65 na rozgrzanym silniku zaczyna lekko telepac silnikiem, chwile telepie chwile okej i tak na zmiane, czasami tez obroty pofaluja, nie czuje zadnego spadku mocy autka, co to moze byc? na komputerze pokazuje tylko sterownik swiec, moze to miec cos wspolnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.