Skocz do zawartości

[E39] 523i - piszczenie hamulca


tylu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam , mam problem z hamulcem w tylnim prawym kole .. sprawa wygląda następująco :

Kupiłem bawarke z miesiąc temu i pan powiedział że klocki i tarcze są nówki ( klocki bosha , tarcze nie wiem ) bo mają przejechane jakieś 700 km.

Po przejechaniu zgłosiłem mu ze jedno koło "piszczy" przy hamowaniu ale tylko przy małych prędkościach tzn gdy chce się już zatrzymać , albo przy zwolnieniu do świateł , do skrętu , ogólnie jak mam małą prędkość i przychamowuje ( przy wyższych prędkościach klocek się nie odzywa ).

Powiedział że najwyrazniej klocek musi sie dotrzeć jeszcze i po czasie powinno przejść - nie przeszło po przejechaniu juz 3 tyś km .

Piszczy tak że całe osiedle mnie slyszy i jest to nie do zniesienia . Byłem u mechanika żeby sprawdził to piszczenie ale on powiedział że tarcze i klocki rzeczywiście są w niezłym stanie, i wszystko jest tam okej . Mowi ze klocki potraktował grubym papierem ściernym a tarcze jak dobrze pamiętam też jakoś tam czyścił ( odtłuścił czy coś ) i rzeczywiscie pomogło - na dwie godziny . i znowu piszczenie wrociło . Co robić ? Czy to wadliwy klocek ? Czy może poprzedni właściciel za bardzo przycisnął klocki po założeniu i sie przypaliły ? No nie wiem nie mam pojęcia już. Niedługo umieszcze filmik nagrany z tego piszczenia .

https://www.youtube.com/watch?v=SQAOMdFjK1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niektóre klocki tak mają chyba.

 

Sam kupiłem moją pierwszą na piszczących hamulcach mimo, że tarcze i klocki prawie nowki. Wmieniłem na ATe Ceramic i problem zniknął.

 

Teraz w samochodzie żony wymieniłem tarcze z klockami - firmy górna półka - klocki ATE, tarcze jakiś droższe i polecane - wkrw mnie bierze bo piszczą aż uszy puchną (przechodniom) ;) Nie wiem od czego to zależy, albo ATE zeszło na psy, albo się poprostu gryzą z niektórymi taczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre klocki tak mają chyba.

 

Sam kupiłem moją pierwszą na piszczących hamulcach mimo, że tarcze i klocki prawie nowki. Wmieniłem na ATe Ceramic i problem zniknął.

 

Teraz w samochodzie żony wymieniłem tarcze z klockami - firmy górna półka - klocki ATE, tarcze jakiś droższe i polecane - wkrw mnie bierze bo piszczą aż uszy puchną (przechodniom) ;) Nie wiem od czego to zależy, albo ATE zeszło na psy, albo się poprostu gryzą z niektórymi taczami.

Czyli zmiana klocków powinna pomóc ? tarcz chyba już nie bede musiał też zmieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak tarcze nie są zużyte to wymiana klocków powinna załatwić sprawę.

 

Chyba, że znowu źle trafisz z doborem klocków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.