Skocz do zawartości

E61 530xD pytanie o telefon


motorider7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie chciałbym sie przywitać . Jestem tu nowy i jestem szczesliwym posiadaczem świeżo co kupionej BMW.

Chciałbym sie was zapytać o telefon bo nie moge dojść co jest nie tak. Zaczne może od podania Vinu : WBAPY71080CU14475 .

w podłokietniku nie ma telefonu ani gniazda na karte sim , Navi jest professional i nie widze tam opcji bluetooth .

Na kierownicy są góziki od telefonu i zestawu głośnomówiącego a w idrive jak wejde w opcje komunikacji i dam telefon to jest hasło ( mam po niemiecku ) keine geeignetes telefon vorhanden . Bei einer Panne wenden Sie sich an: ( numer telefonu ). Nie wiem jak to odpalić żeby grało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wersja przed lift czy LCI ?? Nie rozkoduje winu bo nie mam czym ale z tego co mi się wydaje to każda miała przyciski w serii ale jako wyposażenie to była chyba opcja. W przedlifcie nawet jak masz opcję bluetooth to zewnętrznego telefonu nie podłączysz za tego pomocą co innego w LCI.
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kolego z Vinu wychodzi, że nie masz bluetooth. Przyciski na kierownicy i opcja komunikacji w navi to standard, każda e60 tak ma.

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest opcja doposażenia. Potrzebny mikrofon, TCU lub Mulf. Jeśli nie masz pętli światłowodowej pociągniętej do bagażnika to jeszcze pętla. Choć na upartego można by upchnąć moduł telefonu w schowku i wykorzystać instalacją światłowodową przygotowaną pod zmieniarkę ( twój samochód ma taką instalację przygotowaną ). Może to brzmieć mało zachęcająco, ale moim zdaniem warto.

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Powiem wam Panowie że na tym telefonie tak bardzo mi nie zależy jak właśnie na tej zmieniarce .

Jest tam miejsce w schowku bo patrzyłem tylko powiedzcie czy wystarczy kupić zmieniarke i wpiąć i bedzie hulało ? czy trzeba coś dodatkowego ? gdzieś na forum wyczytałem że za bezpiecznikami jest schowana wtyczka . Zamówił był sobie na allegro taką zmieniarke na 6CD z jakiejś e60/61 tylko żeby nie kupić złej. na co zwrócić uwage? przerabiał ktoś taki temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z vinu wynika, że powinieneś mieć już gotową instalację pod zmieniarkę i na 99% tak jest. Oprócz zmieniarki potrzebna będzie Ci jeszcze kostka pod światłowód, kostka zasilająca jest już w instalacji. Jeśli zdemontujesz tylną ścianę schowka to poszukaj, gdzieś powinna być wpięta w tą białą skrzynkę w której są komputery ( za bezpiecznikami ). Światłowód jest zaizolowany w wiązce przewodów, ponieważ jest spięty kostką, która zamyka obwód. Po instalacji konieczne jest zakodowanie zmieniarki. To jest norma, każde dodatkowe wyposażenie musisz dopisać/dokodować.

 

Ja u siebie zamontowałem zmieniarkę z serii E70, jest troszkę ciekawsza, nowocześniejsza niż te z e60:

 

http://imageshack.com/a/img921/8952/PsXQMa.jpg

 

Gdybyś takiej poszukiwał to chętnie sprzedam, ale to już proszę na PW.

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.