Skocz do zawartości

F30 zmiana Bixenony na Ledy


wojci

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wracając do rzeczy. Jeździłem ostatnio F30 z ledami bez adaptiva i muszę napisać, że te ledy są nędzne i nie warto do takiego sprzętu dopłacić nawet złotówki. Te światła ledowe są może lepsze od tego co mam w 10 letniej e90 z xenonami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Sam jestes ch*jek w BMW z wiejskimi kiczowatymi ledami z odpustu

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

Twoja reakcja kaze mi sie domyslac, ze jestes jednym z tych wesolych kierowcow ciezarowek, ktorzy bez pardonu na chama oslepiaja kierowcow jadacych z naprzeciwka jesli niedostatecznie szybko zmienia dlugie na mijania. Mniej spiny i zlosci w zyciu i tu na forum zycze, kolego. Poprzedniego posta zmienilem, zebys nie czul sie taki spiety, a modow prosze o ew. posprzatanie tego offtopu :)

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam jestes ch*jek w BMW z wiejskimi kiczowatymi ledami z odpustu

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Hahaha ;) każdy jeździ czym chce ;) wyluzuj człowieku bo na zawał jeszcze kipniesz....

Mi się Ledy adaptacyjne podobają, zasięg, jakość światła, barwa etc.... Nie żałuję prawie 10 k, wolę adaptacyjne Ledy niż x drive w aucie.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wyluzowany. Tylko po co odrazu kogos od ch..kow wyzywac. Tak samo ten h.. z tira by powiedzial ze jedzie jakis f... bmw i mu wszystko wolno bo ma ledy i to w tanszej wersji. Sorki za offtopa

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestes ch*jek w BMW z wiejskimi kiczowatymi ledami z odpustu

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Hahaha ;) każdy jeździ czym chce ;) wyluzuj człowieku bo na zawał jeszcze kipniesz....

Mi się Ledy adaptacyjne podobają, zasięg, jakość światła, barwa etc.... Nie żałuję prawie 10 k, wolę adaptacyjne Ledy niż x drive w aucie.

Pozdrawiam

Mi tez sie ledy podobaja. MB ma teraz fajne w e klasie bynajmniej fajne maja przywitanie. Tez sie zastanawiam czy doplacac tyle kasy zwlaszcza ze mowia ze xenon tez wcale gorszy od tych ledow nie jest. Ale u mnie kierunki napewno w standardzie beda hehe

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dioda Led raczej nie przepali się tak jak zwykła żarówka.Natomiast nie są pozbawione istotnej wady ( kseny równie ) wraz z przepracowanym czasem tracą stopniowa emisję światła.Duży wpływ na "starzenie" Led ma jakość ich wykonania.

Np.w domowych żarówkach Led, po przepracowaniu ok.10-20tys. godzin, w zależności od producenta tracą ok. 30% emisji.

Wydaje mi się że ten proces nie jest tak szybki,nie powinno być źle,chyba wolniejszy niż w ksenach.Tylko że w ksenach można wymienić sam palnik a w ledach na dzisiaj brak takiej możliwości (tylko całą lampę). Mam nadzieje że jakość zastosowanych Ledów pozwoli zapomnieć na bardzo długo o tej zależności,pożyjemy zobaczymy :cool2:

W xenach jest to ponoć zauważalne jak się wymieni jeden palnik na nowy, a w drugiej lampie pozostaje stary.

Zamawiając nowy samochód tylko teoretycznie mamy wyboru, Ledy - halogeny.

Na jeździe próbnej miałem okazję porównać. Jakość światła halogenów to porażka w porównaniu z stojącym obok samochodzie z ledami. Druga kwestia wizualna- halogeny z poprzedniej opoki, pasują jak wół do karety w tym samochodzie.

Dopłacając ponad 5tys.zł za produkt który tak naprawdę nikt nie wie jak będzie się sprawował po czasie jest loterią w której to tylko teoretycznie mamy wybór nie brać udziału.

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przypomnieć sobie jak to było w czasie kiedy ksenony wchodziły na rynek tez sie każdy obawiał a i pamietam jak cos koło 98 roku ojciec chciał dostać żarówkę ksenon do okulara w żadnej hurtowni nie było i skończyło sie na żarówce z aso jeszcze na zamówienie za coś Ok 900zl.

Przechodząc do tematu to ledy jako oświetlenie główne tez pojawiło sie stosunkowo niedawno a już da sie znaleść warsztaty które są w stanie wymienić pojedyncze diody w światłach, fakt ze nie jest to już tak prosta operacja jak wymiana żarówki ale tez nie ma co siać defetyzmu ze zamiast żarówki trzeba bedzie wymienić lampy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.