Skocz do zawartości

Stuki na zimnym 320D


bezel141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w samochodzie, gdy odpale go na zimnym pracuje inaczej jak cieply. Slychac jakby lekkie stuki, i cos metalicznego. Gdy wciskam sprzeglo nie ustepuje, wiec to nie dwumasa.

 

Slychac to z boku auta, jak postoi minute juz jest normalnie, i obroty wracaja do 800 takze. Mam tak od zawsze, ale dziwi mnie troche

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nikt nie jest w stanie odpowiedzieć w pełni na Twoje pytanie. Nie wiem czy brałeś pod uwagę parę względów takich jak: temperatura która w przypadku silnika diesla ma duże znaczenie a mianowicie zapalanie diesla na zimnym szkodzi silnikowi jako przykład weź sobie stare silniki diesla. Na krótkie trasy zaleca się benzynę a nie diesla- stąd możliwe zużyciem, stuki itp itd.

Stuki na zimnym silniku mogą być spowodowane zużytym olejem, wtryskami jak również całkowitym zużyciem silnika (przebieg itp).

Jeżeli mówisz że wszystko masz niby ok to widocznie to typowe uroki diesla- jest zima i inaczej te silniczki pracują niż latem.

Pzdr :wink:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy odpale go na zimnym pracuje inaczej jak cieply. Slychac jakby lekkie stuki, i cos metalicznego.

 

Miałem podobnie: obstawiałem pompę wody lub jedną z rolek. Okazało się że metaliczny dźwięk na zimnym wydaje w agonalnym stanie koło pasowe na wale korbowym. Zdejmij paski i sprawdź wszystkie elementy napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu to może "szklanki" Ci stukają zanim się napełnią olejem... ale 15s to zdecydowaanie za długo... na jakim oleju jeździsz??

po jakim czasie gaśnie kontrolka od Ciśnienia oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy kolego ostatni raz wymieniałeś olej? Czy podczas tych stuków masz jakieś lekkie wahania obrotów na obrotomierzu?

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 2k km temu z olejem wszystkie filtry bosh i odma, obroty nie faluja. Hmm to nie stuki tylko bardziej cos jakby drży i o coś dotyka i cos metliacznego wychodzi
Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Faktycznie rzuć okiem na koło pasowe (tłumik dgrań), bo pewnie siedzi od nowości..a kolega wcześniej pisał, że miał takie objawy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam! Mam stuki w silniku. Stuki wystepuja tylko za zimnym silniku od 1500-2000 obr przy dodawaniu gazu. Po tym jak sie silnik nagrzeje żadne stuki nie wystepuja. Olej wymieniony na 5W40 z norma, kontrolka od cisnienia oleju gasnie od razu, rozrząd luzów nie ma (przynajmniej pod korkiem ich nie wyczuwm :D). Obstawiam koło pasowe ale wole sie was zapytac. Co wazne popychacze tez odpadaja bo po odpaleniu zadnych stukow nie mam tylko przy wyzszych obrotach i to tez na postoju sa dluzo cichsze niz podaczas jazdy na biegu :) Dodaje filmik zebyscie sami ocenili co to moze być. Jedynie mnie martwią zeby to panewki nie byly :/

https://photos.google.com/share/AF1QipPyi-3RHmn6aidgnbKXGzJvwVCkktMfCnvrK2JZPkWPssLGccTcpQgyMkppgMo-hw/photo/AF1QipP47NeKl-5b6nC-4pC3sPsOtKP8Q1Qvv4tkwpSC?key=Tk84MlhFajlKQmNKQkpfR2FNT2l1bVJTbUJidjd3&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem ze po odkreceniu korka oleju wydaje dziwny dzwiek. Wyczytałem ze tak pompa Vacum hałasuje ale u kolegi nie ma tego problemu. Ten sam silnik tylko przebieg mniejszy i po odkreceniu korka kompletna cisza, prawie zero zmian. Stuki jak na tym filmie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.