Skocz do zawartości

tarcze hamulcowe do e70 4.8i


kmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Podczas wymiany kol na zimowe sprawdzilem grubosc tarcz hamulcowych w przodu i wyszlo ze po obu stronach jest troche mniej niz 34mm. Na tarczy jest nabity minimalny wymiar 34.1mm . Stad moje pytanie do Was jakie tarcze hamulcowe polecacie? do e39 kupowalem oryginaly i byly super, do x5 przeraza mnie troche cena, jednak nie chcialbym kupic czegos taniego i po miesiacu zmieniac jeszcze raz. Co myslicie o tarczach Textar, Brembo, Bosch? cena jest o wiele lepsza jednak obawiam sie ich jakosci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat właśnie wymieniłeś wszystkie firmowe tarcze, nie żadne made in krzak. Textar amerykańskie. Miałem oryginalne klocki Textar-a założone na samochodzie i sprawowały się super. Bosch też markowe. Musiałbym sprawdzić jakie mam tarcze teraz , bo pewnie w US też już były wymieniane, kupiłem samochód z przebiegiem 110000 mil. Ale pamiętaj ,że cena jest o 100% większa kiedy jest wytłoczenie BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zawsze mialem dylemat,z wyborem ,powod znany kazdemu uzytkownikowi BMW,w obecnym e70zalozylem oryginaly,i prawde mowiac zalowalem bo bylo i jest tak jak we wczesniejszych autach do ktorych zakladalem ZIMMERMANY,sporo tansze i jakosc ok.te moge polecic.Klocki Zimmerman,lub Textar,podobno Brembo sa kiepskiej jakosci od kiedy robia je w polsce.Obecnie mam te wlasnie na przodzie ale niejestem zadowolony niekupie wiecej.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po trzykrotnej wymianie tarcz Zimmermann w e39 (wszytko na gwarancji, bezplatnie), do BMW zakladam tylko tarcze OE z ASO. Cena nie jest taka wysoka a pierwsze tarcze wystarczyly mi na 80k km (X5 diesel).

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

servus

tak na szybko chciałem się podzielić z wami moim doświadczeniem/spostrzeżeniami odnośnie hamulców.

Bardzo dużo jeżdżę i do tego szybko, wiec hamulce są dla mnie polisą na życie,

testowałem już wiele producentów z rożnym skutkiem, ale do rzeczy.

Ogólnie hamulce seryjne w beemkach nie są złe, a są to mianowicie albo ATE albo Brembo (a że z logo BMW to cena x2)

Tylko ATE i Brembo produkują dla BMW, kiedyś był też Bosch i na szczęście b. krótko.

ALE są to mimo wszystko tarcze standardowe czyli do normalnej jazdy i tu właśnie robi się zgrzyt, jeśli lecicie 200 i musicie ostro wyhamować powiedzmy do 100 jednorazowo to spoko, ale jeśli zrobicie to kilkakrotnie w małym przeciągu czasu, to ta tarcza na 100% się przegrzeje i powygina tzw. FADING.

(czy ktoś wtedy próbował reklamować je w ASO? i jaka była odpowiedz? najczęściej że zostały przegrzane z winy klienta)

 

Robię rocznie BMW 330i ponad 50000km i wypróbowałem prawie wszystkie możliwe kombinacje tarcze + klocki.

 

EBC Turbo Groove super

StopTech bardzo dobre

Tarox chyba nie ma lepszych :D

ATE /Brembo /Mintex/Textar/Ferodo wszystko seria/standard

Zimmerman sport pękają :!: stop metalu jest chyba gorszy albo te nawierty je osłabiają

Mapco były tak miękkie ze klocki Pagid zżarły je po 10tkm

 

 

A oto mój faworyt (zestaw już po raz drugi zamontowany)w BMW 330i

a teraz włożyłem do X5

przód tarcze Tarox F2000 + Klocki EBC Yellowstuff,

tył tarcze EBC Premium + Klocki EBC Yellowstuff

przy nagłym hamowaniu autko staje dosłownie dęba :D

a na autostradzie dopiero robi się ciekawie bo im bardziej rozgrzane klocki tym są ostrzejsze.

Poczytajcie w necie o EBC czy Tarox.

Kupuje te zestawy w Krakowie w powerbrakes.pl, mogę ich tylko polecić

kompetentna obsługa, i normalne ceny.

Myślę ze jakby z nimi pogadać to możne by dali jakiś rabat dla forumowiczów.

 

dla zainteresowanych zamieszczam tabelkę doboru klocków do tarcz

Zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.