Skocz do zawartości

Hak holowniczy - montaż haka.


LaRocco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Mam do kupienia hak westfalia typ 303.140

Sprzedawca twierdzi że jest od e46 coupe ściągniety , ja mam Kombi e46 czy mogę spokojnie kupować , czy jest możliwość że do mojej wersji samochodu nie podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , mam powazny problem z kolorami przewodow ktore dochodza do gniazda haka w bmw e46 coupe, problem polega na tym ze mam fabryczna instalacje taka jak zamontowala fabryka , nic nie bylo ruszane tylko problem jest taki ze gniazdo oryginalne 13 pin poprostu wyparowalo, poprzedni wlasciciel uszkodzil je i zostawil zaizolowane wszystkie przewody ktore wchodzily do niego, kupilem nowe gniazdo 13 pin ale kompletnie nie mam pojecia gdzie jaki kolor podlaczyc pod jaki pin , prosze o pomoc najlepiej jakies foto gdzie i jaki przewod mam podlaczyc ,

 

Foto wiazki w linku

 

http://images76.fotosik.pl/651/e95a84b3a38c95d7.jpg"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Posiadam BMW e46 cd do którego postanowiłem żałożyć oryginalny hak Westfalia z oryginalnym modułem BMW 61.35-8 369 019 72EB800 SIEMENS. Wszystko wykonałem zgodnie z tym opisem:

 

Opis pinów:

1 - stop przyczepa 54A pin6 (czarny/biały)

2 - wsteczny przyczepa RSA pin8 (żółty/niebieski)

3 - przeciwmgielne przyczepa 55A pin2 (żółty/czerwony)

4 - lewe pozycyjne przyczepa 58AL pin7 (szary/czarny)

5 - prawy kierunkowskaz przyczepa 49AR pin4 (niebieski/żółty)

6 - prawe pozycyjne przyczepa 58AR pin5 (żółty/czerwony)

7 - lewy kierunkowskaz przyczepa 49AL pin1 (niebieski/czerwony)

8 - zasilanie, bezpiecznik F103 (czerwony)

9 - prawy stop (czarny/niebieski)

10 - tylny prawy kierunkowskaz (niebieski/brązowy)

11 - tylne lewe pozycyjne (szary/fioletowy)

12 - tylny lewy kierunkowskaz (niebieski/zielony)

13 - interfejs AHM/LM, moduł świateł (niebieski/brązowy/żółty)

14 - tylne prawe pozycyjne (szary/biały)

15 - masa (brązowy)

 

Do przyczepki idą:

- piny 1-7 z modułu oraz

- zasilanie, bezpiecznik F59 na przyczepa pin9 (czerwony/niebieski)

- masa na przyczepa pin13 (brązowy)

 

Piny 9,10,14 modułu podłączamy do tylnej prawej lampy

Piny 11,12 podłączamy do tylnej lewej lampy

Pin 13 podłączamy do modułu świateł (LCM), czarne złącze 54pinowe, pin34

 

Jednak po podłączeniu okazało się, że działają mi światła pozycyjne lewe + prawe, kierunkowskaz prawy, oświetlenie tablicy. Natomiast nie działają mi światła stopu i kierunkowskaz lewy. Kostka jest 15 pinowa. Na pinie 9 idącym od lampy idzie napięcie ze światła stop, na pinie 12 też jest napięcie jak włącze kierunkowskaz. Nartomiast na pinach wychądzących do przyczepki 1 pin - lewy kierunkowskaz + 6 pin światła stop napięcia już nie ma. Identyczna sytuacja występuja na dwóch modułach więc raczej dwa nie są w taki sam sposób uszkodzone. :/ Coś ktoś może podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, odnośnie mojego problemu założyłem hak do bmw e46 coupe z 99r z modułem i wszystko rewelacyjnie grało, po kilku miesiącach zmieniłem lampy tylne na ledowe i wszystko zaczęło wariować. Wiadomo moduł świateł wykrywał, że ma żarówki spalone i ogólnie czasem mrugały same od siebie ale wymieniłem moduł świateł z poliftowego i w samochodzie światła chodzą rewelacyjnie jak fabryka jedynie gdy podpinam przyczepkę co jakiś czas, nieregularnie migają światła, gdy naciskam hamulec lub włączam kierunkowskaz robi się prawdziwa choinka i moje pytanie czy powinienem teraz wymienić moduł haka na nowszy, czy po prostu mógł się spalić, czy w ogóle ma ktoś jakąkolwiek wiedzę czemu tak się dzieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jak to jest w końcu z tym modułem do haka oryginalnego mam okazję zakupić owy hak tylko bez modułu czy jest on niezbędny czy może być bez bmw e46 2003 320d sedan bez czujników parkowania pozdrawiam

Hak kupiony bez modułu napiszcie proszę jak ominąć ten moduł i zamontować gniazdo 7 pinowe pod lamy żeby nie wywalało błędu bmw po lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.