Skocz do zawartości

BMW E46 320Ci bierze olej/od czego jest ten przewód?


peter08

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
To jest jeszcze nadzieja, że to nie do końca wina M54 tylko serwisu, w swoim prywatnym aucie nie jeździłbym tak długo na oleju. Niby silniki przystosowane do tego, ale w tym wypadku chyba nie do końca. Przydałaby się opinia kogoś kto nie "słuchał" serwisu tylko wymieniał max co 15kkm :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, silnik jak silnik ale przecież olej jest przystosowany do wymiany co 2 lata lub 25-30k. Norma LL-04. Dlatego ten diabelski olej jest taki drogi. Pomimo to i tak wymienialem częściej niż zalecane. A silnik to gruz w samochodzie klasy premium. Ludzie takimi samochodami robią przebiegi 40-50k rocznie. To jakby wymieniali co ok 15k to by musieli średnio wymieniać cały olej 3x w roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja bym tak robił, ale to moje zdanie :8) nie trzeba kupować ori oleju, motul nie jest drogi, jak to dalej za dużo to jest mobil, shell, oczywiście który spełnia odpowiednią normę. Ale jak to mówią po zawodach..niestety m54 nie grzeszy wytrzymałością :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moj roczny przebieg to zaledwie 10.000 - 12.000 km. Olej wymieniam srednio co 10-12k tak samo. czasami to jest 10 miesiecy czasami rok. Auto kompletnie bezwypadkowe i bardzo zadbane. Wszsytkie inne naprawy i serwisy na czas. Olej zawsze znikal. Na poczatku to bylo ok 0.5l na 3-4k, czyli jak auto mialo 5-7 lat. Wczesniej nie bralo za bardzo, tzn. znikomo. a teraz.... ughhh... Moja jazda to wiekszosc miasto. Raczej spokojnie.

 

 

Mysle ze jazda po miescie i na dodatek spokojna nie bardzo sluzy m54 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam pytanie posiadam BMW jak w temacie i od niedawna pobiera mi olej ale w rozsądnych ilościach(jak dla mnie, czyli 1/ na 2500km) jednak coraz bardziej zaczyna mnie to irytować i chcę coś z tym zrobić. Auto ma 211 tys.km przebiegu, kupiłem je jak miał 120 tys. 9 lat temu i cały czas użytkowałem je sam więc wymiana olejów filtry itd zawsze co roku czyli max 12 tys km. I teraz czytam na forum różne wątki i wydaje mi się, że muszę zacząć od odmy, jednak niepokoi mnie jeden przewód jak na zdjęciu poniżej:

https://zapodaj.net/41431a732817f.jpg.html

 

co prawda to nie moje zdjęcie i nie mojego silnika bo zapomniałem zrobić ale tak samo on wygląda i jest mega brudny, czy to jest przewód od odmy? Czytałem, że czy odma jest sprawna można zapalić samochód i odkręcić korek jeżeli się nic nie dzieje to odma do wymiany czy tak? i czy taki test nie jest szkodliwy dla auta?

 

Korek od wlewu wygląda tak:

https://zapodaj.net/fd1edceeb1a8e.png.html

 

Co polecacie na start zrobić? Z auta nie ma wycieków i wydaje mi się, że delikatnie kopci na siwo tak jakby troszkę olej palił:/

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli odmę beidzesz miał zatkaną a odkręcisz korek wlewu oleju to bedziesz czuł" wypychające ciśnienie"

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic się nie stanie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem jak jest u Ciebie z odmą u mne jest przykręcana do silnika. Sprawdz sobie tutaj , przydatna stronka http://www.realoem.com/bmw/pl/select

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki a czy myślicie, że odma załatwi sprawę czy małe jest prawdopodobieństwo? i kojarzycie co to za przewód ten na zdjęciu zaznaczony na czerwono, czy to od odmy?

 

Przewód zaznaczony na czerwono doprowadza olej do Vanos'a i nie ma nic wspólnego z odmą. Przewodów od odmy jest kilka:

 

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=BN11-EUR-10-2001-E46-BMW-320Ci&diagId=11_2194

 

Zapchana odma może zwiększyć zużycie oleju. Jej wymiana nie rozwiąże problemu całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem i bardzo proszę o odpowiedź...

Kupiłem auto, ponad miesiąc temu. BMW E46 316i 1.8, po wymianie oleju na nowy i przejechaniu 1000km okazało się, że oleju ubyło bardzo dużo (wskaźnik pokazywał nieco mniej niż "minimum"). Niektórzy piszą że może to być odma, uszczelki, pierścienie, a czy jest możliwy taki scenariusz, że (dzwoniłem dziś do mechanika i przez tel powiedział że to jest najbardziej prawdopodobne) silnik jest uszkodzony? Dodam, że nie dymi, nie ma nigdzie śladów wycieku... Co mogę sprawdzić żeby rozchwiać moje wątpliwości? (PS. Auto kupione od prywatnej osoby (która sprowadziła z Niemiec, gdyż "nie chciał wracać na pusto"), jednakże stało w komisie i to z komisem jest umowa)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednal był problem z Odma ;) Ogolnie wymiana filtra to jest hardcore i moj mechanik sypał [bAD] na prawo i lewo ;) robił to z 8h ale teraz oleju nie bierze ;D

 

Loras a ile bral Ci oleju zanim zrobiles odme? Teraz rzeczywiscie nie bierze ani grama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.