Skocz do zawartości

Pompa wspomagania - którą kupić?


Martines_Lesz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Jestem przed wymianą pompy wspomagania, oczywiście wymieniam przy tym olej. Chciałbym się dowiedzieć czy olej ORLEN czerwony IID do 320i będzie odpowiedni? Chciałbym też jakoś wyczyścić magla i węże hydrauliczne, aby pozbyć się wszystkiego syfu jaki się tam zebrał przez lata. Najłatwiej by było kupić nowe węże ale wężownica Meyle od pompy do magla to kolejne 400 - 500zł plus dwa węże pobierający i odprowadzający to kolejne 100zł za sztuke oczywiście melye. Czy ktoś wie jak i czym to zrobię? Chodzi o to by środek czyszczący o ile taki jest, wyparował do końca, a jeżeli nie wyparuje to żeby nie wszedł w reakcję z olejem po zalaniu. Muszę ogarną jakoś te hydraulike wspomagania, aby nowa pompa nie dostała złych pierwszych wrażeń. A pro po wymiany pompy, aktualnie stoi moja beta na parkingu i czeka na pompe. Pompa ktorą mam teraz wmontowaną już jest zatarta, lecz coś tam przy dodaniu gazu jeszcze pociśnie olej do magla. Mam do pokonania 65km aby dojechać do swojego warsztatu. Może ktoś z was mi powie drodzy koledzy i koleżanki czy mogę na takiej ledwo dzialajacej pompie przejechac te 65km? Czy jak padnie całkiem to mi nie naleci opilkow do magla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez wspomagania jechałem 60km i nic się nie stało. Kupiłem pompę po regeneracji. Zdjalem wszystkie przewody od wspomagania i dałem do ponownego zakucia koszt 130zl i jak nowe:) cały układ plukalem płynem hydraulicznym 5l poszło aż płyn był czysciutki. Złożyłem wszystko i jest elegancko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doświadczyłem, wymiany pompy, ale taka rada, kolega w e39 w 323 padła mu pompa. kupił zm na allegro, pochodziła dwa dni?

w końcu dał na regeneracje jak mu poradziłem zrobili na cacy dostał gwarancje na ileś tam czasu i jest zadowolony,Myśle że tak najlepiej Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, w sobotę wymieniłem pompę w swojej buni. Nie był to żaden problem. Pompa Meyle LF20. Pasowała idealnie. Układ wspomagania przepłukany jeszcze na starej pompie. Wystarczy odkręcić wężyk ciśnieniowy przy pompie, stary olej sobie zleci, zakręcić wężyk, nalać świeżego oleju, odpalić auto, pokręcić kierownicą do oporu w prawo, w lewo. U mnie olej był czarny, podejrzewam, ze poprzedni właściciel idiota nalał jakiegoś zwykłego hydrolu i nie wymieniał tego oleju x lat. No ale teraz bunia jest pod moją opieką i jej nie zawiodę. Olej się przemiesza, powtórzyć te czynność do skutku, aż otrzymamy normalny kolor oleju. Mi zeszło na płukanie 3 litry oleju. Przy wężyku ciśnieniowym od pompy należy też wymienić oring. Ja tego jeszcze nie zrobiłem gdyż nie wiedziałem, że takowy oring tam jest. Nie wiem jaki jest rozmiar tego oringa. Ale to można sprawdzić. Przy okazji wymieniony pasek wieloklinowy i koło pasowe pompy. Żadnej w tym filozofii nie ma. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam kupilem ostatnio e46 z 2001r silnik 2.2pb i niestety wyje mi pompa wspomagania z poczatku myslalem ze moze wystarczy plyn wymienic jednak nie pomogla wymiana wiec chcialem zapytac jaka tu pompa idzie? Najlepsza bylaby taka zeby nie trzeba bylo nic przerabiac bo wyszukalem 3 modele pompe zf,lf30 oraz lf20 pomozecie mi w wyborze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna jest Luk LF-20

Jak chcesz Luk LF-30 to trzeba zmienić węże

Ps.

Sprawdź co masz bo może już ktoś modtfikował

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.