Skocz do zawartości

zapach spalin w kabinie


veni79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od pewnego czasu zauważyłem, że przy dłuższym postoju (kilka minut) z uruchomionym silnikiem po pewnym czasie czuć zapach spalin wewnątrz kabiny. Nie jest to jakieś wielkie zaczadzenie ale czuć nieprzyjemną woń. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliny, czy opary diesla? To ważne, bo były przypadki, gdzie to jednak diesel a nie spaliny.

 

Generalnie szczelność wydechu do sprawdzenia, możliwe, że to łącznik elastyczny wydechu już wyzionął ducha. A jeśli to diesel, to czeka Cię żmudne lokalizowanie wycieku pod maską. Zacznij od wężyków przelewowych, to najczęściej stanowi przyczyną.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliny, czy opary diesla? To ważne, bo były przypadki, gdzie to jednak diesel a nie spaliny.

Wstyd się przyznać ale nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Po prostu drażniąca woń. Postaram się zastanowić zagadnieniem przy najbliższej okazji :)

A propos wycieku pod maską to mam czysty garaż więc przy ewentualnych wyciekach były by raczej jakieś plamy (?)

Nie wiem czy ma to jakieś powiązanie ale pojawiły się ostatnio dziwne odgłosy turbiny. Mam na myśli świst turbo w momencie odpuszczania pedała gazu przy wyższych obrotach.

W każdym razie dziękuję za czas i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

pozdejmuj górne osłony silnika, filtra powietrza, podszybia, odpal i nos w komorę

podobnie od spodu, oslony silnika i dobrze obejrzec łącznik, wydech, kolektor od spodu

mozna założyć rękawice, druga osoba lekko gazuje i macasz wydech, gdy nieszczelność jest duża i od góry (normalnie nie zobaczysz) to poczujesz wydmuchiwane spaliny na rękawicy, ta metoda sprawdza sie przy większych nieszczelnościach.... i może jest trochę prymitywna ale działa....

generalnie to wydech w dieslu nie gnije jak w benzynie i szybciej robią sie nieszczelnosci na łączeniach czy łączniku el. wydechu gdy nie jest ori to plecionka potrafi popuszczać

 

pewnie tak jak napisał przedmówca łącznik puszcza, moze na łączeniu kolektora wydechowego podkladka sie wypaliła, zgaduj zgadula....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

 

Jestem nowym użytkownikiem, od dawna śledze forum, chciałem założyc wczesniej konto ale ten problem już mnie zmusił żebym założył właśnie teraz :cry2:

 

Otóż posiadam e46 3.0d 184KM 2001r. Pracuje za granicą więc zostawiłem samochod na te dwa tygodnie w pl i zawiozłem przed wyjazdem do mechanika żeby wymienił świece żarowe i skasował błąd poduszki. Odebrałem samochód, odpaliłem iii... lipa :x świece wymienione ale nie wiem co mogło sie stac podczas ich wymiany przez co czuje spaliny podczas włączenia nawiewu albo klimy, czuc je na okrągło gdy tylko włącze ogrzewanie szyby lub klime, na każdym programie nic sie nie zmienia, samochod czy cieply czy zimny dalej zasysa spaliny do srodka. Wszystkie filtry wymienialem miesiac temu, odme także. Zauważyłem tylko że na ssącym są juz strasznie styrane uszczelki ale słabo to widze zeby z ssacego lecialy jakies spaliny do srodka, chociaz i tak juz sa wymienione, czekam tylko jak wyschnie bo wyczyscilem kolektor i montuje z powrotem... Cały układ od strony filtru kabinowego do deski który rozbierali podczas wymieniania swiecy jest sprawny, rozkrecalem go ze trzy razy i sprawdzalem.

Macie jakies pomysly co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.