Skocz do zawartości

BMW E70 40d - odgłosy klimatyzacji


filut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów,

 

Od dłuższego czasu mam problemy z klimatyzacją w swoim X5. Rok temu były mniej nasilone, w tym roku coraz większe a samochód jest przed końcem gwarancji.

 

Po uruchomieniu silnika, na włączonej klimatyzacji pojawiają się odgłosy - trochę takie jak z silnika trójfazowego, trochę metaliczne. Jeśli wyłączę klimę, zanikają. Na pewno nie jest to kwestia wentylatora - bo przy wyłączonej klimie wszystko jest ok.

 

Zgłaszałem to kilka razy do ASO - ale za każdym razem mam pecha, bo kiedy wyłączę silnik a potem zapalę - nie słychać odgłosów. Pojawiają się przy dłuższej jeździe.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem ? Czy możecie podpowiedzieć, co trzeba zrobić ?

 

Pozdrawiam,

 

Filut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tak wygląda jakość współczesnego BMW począwszy od samochodów, a skończywszy na serwisie. My w tym dziale na szczęście jeździmy starymi E53 które miały jeszcze jako tako ręce i nogi.

Nie wiem jak to wygląda w wynalazku E70 (być może żeby miało się co psuć zamontowali turbinę albo zmienne fazy rozrządu do sprężarki klimy :mrgreen: ), ale w normalnych autach układ klimatyzacji jest stosunkowo prosty. Jedyne co mi przychodzi do głowy co może wydawać podobne odgłosy to po prostu sprężarka klimy. Ewentualnie może być to jakaś rolka, ale wtedy dźwięk występowałby raczej cały czas, niezależnie od tego czy klima pracuje czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.