Skocz do zawartości

Odpalenie 523i po wystrzeleniu poduszki


Lupus505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W piątek kierowca Mazdy wymusił mi pierwszeństwo... Uszkodzony zderzak, maska, ale reflektory, chłodnica są całe(chłodnica nie jest przesunięta), wystrzeliło poduszkę kierowcy. Oczywiście nie da się jej odpalić. Czytałem różne tematy, ale ludzie różnie prawią... Wystarczy ogarnąć temat klemy pirotechnicznej, czy czujnik wstrząsu też się jakoś resetuje? Prąd jest, nie kręci.

Swoją drogą szkoda, bo samochód był prawdziwą perełką... 200k przebiegu, serwisowany od kupna do 2015 w ASO Bmw w Niemczech, 2 właścicieli, fabryczna powłoka lakiernicza, a teraz poleci całka z ubezpieczenia sprawcy.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie jest prąd po przekręceniu kluczyka. Wszystko działa tylko nie ma zapłonu.

 

Szczerze to nie rozumiem powyższego i pewnie nie tylko ja więc nikt Ci nie odpowiada. Co to znaczy "wszystko działa tylko nie ma zapłonu"? Doprecyzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu kluczyka radio, światła działają, ale silnik nie kręci, ani nie ma zapłonu. Przekręcę go i słyszę pojedyncze pyknięcie przekaźnika i tyle- cisza. Jest to gdzieś "odcięte".

 

Dzięki za uwagę ;) rzeczywiście głupio to określiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Swoją drogą szkoda, bo samochód był prawdziwą perełką... 200k przebiegu, serwisowany od kupna do 2015 w ASO Bmw w Niemczech, 2 właścicieli, fabryczna powłoka lakiernicza

 

 

Tu na forum każdy taki :lol: :lol:

 

 

Jak i u handlarza :lol:

olej svke

svke olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No muszę wam powiedzieć, że przy naprawach okazało się, że nie była bita, a pomiary miernikiem grubości lakieru wykazały, że nie był malowany. W bazie elektronicznej ASO w Białymstoku również mieli wszystkie wpisy z książki serwisowej. To już raczej nie jest "do zrobienia".

Fakt faktem uwaga trafna, bo długo szukałem ładnego egzemplarza w Niemczech i prawie wszystkie są kręcone ;) nie mówiąc o tym, że prawie wszystkie bezwypadkowe haha

Pierwszy samochód- stąd takie przywiązanie, wybaczcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.