Skocz do zawartości

Jakie paliwo do BMW 118d?


matt4

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jakie długie trasy robisz, ale ogólnie zwyczajny diesel Ci wystarczy.

Badania niby potwierdzają, że jak robisz codziennie bardzo długie odległości (to raczej nie w Polsce) to wtedy ma sens tankowanie tej lepszej, bo mniej spalisz i coś tam możesz niby zaoszczędzić. No chyba, że aż tak Ci zależy to możesz lać tą "lepszą'. Co do stacji... to unikaj tylko tych mniej znanych. Każda inna, znana, renomowana będzie okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne filmiki na YT pokazujące, jak wygląda paliwo z poszczególnych stacji w minusowych temperaturach i generalnie Orlen nie wypada najlepiej.. Podobno też Verva ON ma jakieś bio-dodatki, które silniki BMW tak średnio lubią. Najlepiej tankować na Shellu, Lotosie i Statoilu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecacie zwykłego diesla z Statiola, który jest dobrej jakości i nic się nie dzieje z wtryskami itp. w silniku? I nie ma znaczenia jakie paliwo będę tankował. Pytam ponieważ dopiero co zakupiłem BMW i chciałbym od początku tankować dobrej jakości paliwo i nie uszkodzić przy tym silnika, a także założyć kartę na stacji paliw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze paliwo do diesla bedzie po 16 listopada a bedzie to STATOIL diesel miles ARKTYCZNY bez bio dodatkow.

Po zwyklym dieslu ze statoil pompa wysokiego cisnienia mi glosno pracuje wiec biore raczej miles +

Nikt na rynku lepszego ON nie sprzedaje zima niz oni.

Na dzien dzisiejszy to jest jeszcze SHEll nitro diesel + (rafineria lotos) i lotos dynamic diesel.

Latem i wiosna sprawy z paliwem sie juz komplikuja bo kazde paliwo ma biododatki ktore zatykaja uklady paliwowe.

Ja zazwyczaj wtedy biore shell nitro+ lub statoil miles+.

Na orlenach i auchan nie jezdze ale mam znajomych co tankuja tam swoje bmw i maja osmalona na czarno rure wydechu :)

Moja jest czysta.

Konczac to bym polecal w tej kolejnosci STATOIL > LOTOS > SHELL (kazde z paliw na tych stacjach dostarcza rafineria LOTOS a nie ORLEN)

Niestety trzeba doplacic za wersje + bo zadna ze stacji nie sprzedaje porzadnego paliwa w standardzie.

 

PS.Jesli chodzi o smrod to najmniej smierdzi z rury wydechowej shell nitro +diesel co ma sens jesli masz male dzieci ktore maja chorobe lokomocyjna.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie moje bmw jeździ na wszystkim i nie odczuwam kompletnie żadnej różnicy (Tankuję na podrzędnych stacjach).

Ja ze statoilem miałem nieprzejmne sytyacje, dwa razy po zatankowaniu palił mi z pół litra/litr więcej paliwa. Ale wiadomo u każdego będzie inaczej. Aby ruskiej ropy nie tankować to podstawa :D

Moim zdanie to po prostu kwestia dbania o filtr paliwa, aby nie był jakiś zapchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze paliwo do diesla bedzie po 16 listopada a bedzie to STATOIL diesel miles ARKTYCZNY bez bio dodatkow.

Po zwyklym dieslu ze statoil pompa wysokiego cisnienia mi glosno pracuje wiec biore raczej miles +

Nikt na rynku lepszego ON nie sprzedaje zima niz oni.

Na dzien dzisiejszy to jest jeszcze SHEll nitro diesel + (rafineria lotos) i lotos dynamic diesel.

Latem i wiosna sprawy z paliwem sie juz komplikuja bo kazde paliwo ma biododatki ktore zatykaja uklady paliwowe.

Ja zazwyczaj wtedy biore shell nitro+ lub statoil miles+.

Na orlenach i auchan nie jezdze ale mam znajomych co tankuja tam swoje bmw i maja osmalona na czarno rure wydechu :)

Moja jest czysta.

Konczac to bym polecal w tej kolejnosci STATOIL > LOTOS > SHELL (kazde z paliw na tych stacjach dostarcza rafineria LOTOS a nie ORLEN)

Niestety trzeba doplacic za wersje + bo zadna ze stacji nie sprzedaje porzadnego paliwa w standardzie.

 

PS.Jesli chodzi o smrod to najmniej smierdzi z rury wydechowej shell nitro +diesel co ma sens jesli masz male dzieci ktore maja chorobe lokomocyjna.

 

To, że rura zasyfiona to może po prostu kwestia DPF ? Ty go możesz mieć, kolega go nie ma i wszystko jasne. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że rura zasyfiona to może po prostu kwestia DPF ? Ty go możesz mieć, kolega go nie ma i wszystko jasne. :mad2:

 

Oba auta bez DPF ,z prawie tego samego miesiaca z prawie tym samym przebiegiem,ten sam silnik

Rury czyszczone tego samego dnia :)

 

PS.BMW z "czarna rura" tankuje tylko na auchan i orlenie :)

 

PS" Netrix zobacz co pisze u ciebie na korku zbiornika paliwa.

 

(Jak ktos ma DPF i tankuje syfiaste paliwo z biododatkami to mu osad zbiera sie w filtrze DPF i na wtryskiwaczach...)

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwoch lat ja tankuje na statoil rope ta lepsza, teraz z racji ze zmienilem lokalizacje tankuje na shellu ale tez drzazsza, dla mnie lepiej wydac pare groszy wiecej i mam spokojniejsze sumienie i na psychike inaczej dziala, a wiemy jakie jest paiwo w polsce. Kwestia indywidualna i kwstia zasobu portfela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po tych wszystkich tutaj wypowiedziach generalnie odradzacie diesla z Orlenu, a jako najlepsze paliwo polecacie zwykłego diesla bez dodatków z Statoila?

 

Od czasu gdy tusk z pelo/psl wprowadzili najpierw 3% biododatku do ON a potem 7% (normy!) nie ma juz paliw standardowych(tanich) nadajacych sie do silnikow BMW.

Trzeba lac wzbogacone prosto z dystrybutora lub wzbogacac samemu poprzez rozne dodatki niewelujace szkodliwe dzialanie standardowego ON.

"Spokojne sumienie" niektore stacje robia w balona a"wzbogacone" paliwa sa tylko w umysle marketingowcow :)

Kolor ON ktory tankujesz musi byc jak najbardziej klarowny a nie zolty.

(film powyzej pozwoli ci zrozumiec o czym pisze)

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kolego, kiedyś jak auto było nowsze i "bena" tańsza to tankowałem te wszystkie, racingi,v-powery, nitro+, ultimate, vervy, goldy, arctici itd. W końcu zalałem zwykłym z shella, statoilu i różnicy nie widziałem, ani w jeździe a ani w spalaniu. Od siebie dodam jeszcze, że mi bardzo pasowało paliwko na Łukoilu, zwykła ropa bo tam innej nie ma a właśnie po zatankowaniu tego paliwa czułem jakby autko lepiej jechało, może to placebo ale musiało być mocne. Ja raz się naciąłem na słabej jakości paliwo zeszłej zimy, tankowałem na Optimie i po tych silnych mrozach -15 może ciut więcej auto mi nie odpalało, kręciłem kręciłem aż aku rozładowałem i obstawiałem właśnie, że to wina paliwa bo wcześniej nigdy go nie tankowałem w tej miejscowości <50 k ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lukoil jest ruski ON z magazynu orlenu ktory dostarczyl mu lukoil :)

Auto moglo isc lepiej i to nie bylo placebo.

Niestety nie nadaje sie do bmw na dluzej bo jest za suche.

 

PS.NIE kazde paliwo premium kupione przez was na stacji jest paliwem premium i stad powstaje mit ze paliwa premium nic nie daja.

Wiele stacji oszukuje ludzi i sprzedaje zwykle paliwa jako premium.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że Statoil nie wypada źle.

 

 

Ten z filmu to jest wlasnie najdrozszy premium STATOIL arktyczny jaki jest dostepny :)

Tez popieram madeya - LEJ CO CHCESZ.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na lukoil jest ruski ON z magazynu orlenu ktory dostarczyl mu lukoil :)

Auto moglo isc lepiej i to nie bylo placebo.

Niestety nie nadaje sie do bmw na dluzej bo jest za suche.

 

PS.NIE kazde paliwo premium kupione przez was na stacji jest paliwem premium i stad powstaje mit ze paliwa premium nic nie daja.

Wiele stacji oszukuje ludzi i sprzedaje zwykle paliwa jako premium.

Skad te informacjie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.