Skocz do zawartości

Wymiana lampy przedniej BMW f30 kodowanie?


adrian512

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Takiego typu kodowania nie zrobisz prostymi narzędziami jak bimmercode. Zresztą tu nawet nie chodzi o to czym robisz tylko o wiedze i doświadczenie. Kodowaniem BMW zajmuje sie mnóstwo ludzi, ale tylko garstka ma pojecie co robi i potrafi rozwiazac prawdziwe problemy. W przypadku reflektorow czesto trzeba dostosować działanie do potrzeb i nie ma tu jednego patentu. Zreszta bedziesz sie martwil jak bedzie problem. A co Ty w ogole planujesz zrobic i w aucie z jakiego rynku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić lampę, ponieważ obecną mam pęknietą i paruje, a jak będzie potrzeba to zrobić jej adaptacje/kodowanie. Moduły zostawiam te co mam obecnie w aucie, tylko sama lampa.

Auto z rynku USA, przekonwertowane na EU, lampy fabryczne LED - zamontowane EU, instalacja nie była przerabiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozumiem, że miałes rozbite przednie reflektory gdy auto sprowadziłeś i wymieniłeś na kompletne, europejskie? No to nie powienieneś mieć żadnych problemów, gdy wymienisz samą lampę, a moduły zostaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No do kodowania jest Esys, ale zapewniam Cię, że nie będziesz musiał nic kodować, jeżeli oczywiście kupisz prawidłowy reflektor. Wręcz odradzam Ci to, bo jak ktoś już Ci w aucie wykonał wszelkie kodowania w związku z przystosowaniem do europejskich przepisów oraz wymianą przednich reflektorów, to możesz więcej popsuć niż to warte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
W dniu 7.12.2021 o 01:20, mmw napisał(a):

Zderzak musisz zdjąć.

 

Teoretycznie lampa powinna działać bez problemu, aczkolwiek miałem przypadek w X1 F48, że przy aucie z USA, europejska goła lampa nie działała prawidłowo, mimo że osprzęt się nie zmienił. To samo było w F10 z USA. Te reflektory nie są do końca takie same, mimo identycznego osprzętu.

Cześć mmw

Ja właśnie mam taki problem z F10 2015  ze Stanów.

Lewa lampa oryginał USA, prawy zbity wymieniony na EU, moduły przełożone z USA. Brak ringów naprawił przyjaciel kodując . Ale nadal brak długich, przy włączeniu wywala błąd 

Czy tu potrzebne "głębsze" kodowanie ?

Tzw magia 😉

Gość mówi mi że trzeba obie lampy zmienić - przypadkiem ma też takie do sprzedania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.