Skocz do zawartości

Syczenie z zawieszenia lewa strona tył pomocy


lukas_77772

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

 

Przy wymianie oleju auto było na podnośniku i usłyszałem syczenie wyskoczył także błąd który został skasowany niestety syczenie zostało. Po wyłączeniu auta słychać syczenie po chwili przestaje ale auto z lewej strony siedzi , czy jest możliwe żeby podczas podnoszenia zluzowany się jakieś kabelki wężyki czy macie jakieś inne Pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też biorę pod uwagę poduszkę ale kurcze żebym podnośnikiem mógł ją uszkodzić hmm mam również błąd regulacja wysokości zawieszenia niesprawna :( mam nadzieję że coś się poluzowalo tylko ściągnę jutro oponę i zobaczę czy coś uda mi się zrobić aczkolwiek nie mam pojęcia od czego zaczac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów mógł by mi napisać jak dojść do wężykow i sprawdzić czy się nie zluzowany trzeba ściągać koło czy jakoś przez bagażnik?

Jak podnosiłeś auto na lewarku... to wężyki raczej się nie zluzowały (one sa na sztywno połączone) jedynym elementem który na lewarku pracuje bardziej niż naturalnie to jest poduszka (Sprężyna pneumatyczna tylna - i lewa strona była z jakąś wadą fabryczną! była na to akcja serwisowa)- to jest coś jak balon z gumy podnosząc auto na lewarku rościąga się bardziej niż normalnie pracuje (wystarczy że była troszke sparciała i se pękneła).

lewarek i ściagaj koło i wszystko bedziesz wiedzaił czy też widział... tel do serwisu może masz na to akcje serwisową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To syczenie to a 100% poduszka.

Jestem właśnie po wymianie lewej. Niestety moje auto nie załapało się na akcje serwisową więc było drogo.

Serwis twierdził, że z powodu edc powinienem zakupić oryginał 37106784381 i tak zrobiłem.

Po wymianie stwierdzam jednak, że szkoda kasy...pasowałaby każda podróba jaka jest dostępna na rynku. Najtańsza jaką znalazłem kosztowała ok 60€...szkoda, że jej nie kupiłem.

Wymiana trwała 20 min i jest potrzebny tylko klucz 10 i lewarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak auto było na łapach dźwigane ale w sumie co za różnica czy lewarek czy podnośnik w każdym razie też uważam że poduszka poszła rozumiem to w ten sposób że kompresor po pije a poduchy poszła to i do dziurawego materacu się nie napompuje jako że mieszkam w de to ani własnego garażu ani zbytnio miejsca na parkingu więc czeka mnie wyprawa do hobby werkstatt dziękuję za pomoc proszę mi tylko jeszcze powiedzieć czy wężyki niebieski i czerwony znajdują się po prawej stronie gdzie kompresor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą bardzo mnie ciekawi jak działa akcja techniczna????

Napisałem maila na kundenbetreuung i po 2 dniach zadzwonił do mnie Pan z BMW.de z informacją, że mieli problem z jednym z dostawców i że niestety moje auto nie jest objęte akcją techniczną.

Sugerował żebym jednak udał się do serwisu i "poprosił aby w akcie dobrej woli bezpłatnie" wymienili mi zepsutą część ale jak się dowiedział, że auto jest użytkowane w Polsce to zmienił zdanie....

Ciekawe jaki to dostawca i skąd wiedzą w BMW co naprawdę zamontowali do danego samochodu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu z wiadomością że poszła mi poducha i chciałbym ją wymienić za darmo w ramach wady fabrycznej i akcji technicznej która była przeprowadzana Pan po numerze VIN orzekł że mój samochod nie podlega tej akcji lecz jako że uparcie twierdzili że koledzy mieli to samo i mieli wymienione darmowe zrobił że mną termin i mam porozmawiać z mechaniki em czy da się coś zrobić by i mnie zakwalifikowano do darmowej naprawy niestety dopiero 8 listopada będę wiedział wiecej :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki to dostawca i skąd wiedzą w BMW co naprawdę zamontowali do danego samochodu???

 

No to kolego muszę Cię zadziwić, bo po nr VIN auta, producent jest w stanie odtworzyć KAŻDY ELEMENT, z jakiej szarży od jakiego dostawcy pochodzi :)

 

PS - nawet głupie pianki wygłuszające, spinki, śrubki itp :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja poducha poszła w drodze nad morze.

Szybki zakup na allegro u sprawdzonego sprzedawcy.

Cena 500 zł za oryginał z 2015 roku, z najwyższym numerem.

Wymiana 20 min w polowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki to dostawca i skąd wiedzą w BMW co naprawdę zamontowali do danego samochodu???

 

No to kolego muszę Cię zadziwić, bo po nr VIN auta, producent jest w stanie odtworzyć KAŻDY ELEMENT, z jakiej szarży od jakiego dostawcy pochodzi :)

 

PS - nawet głupie pianki wygłuszające, spinki, śrubki itp :cool2:

 

Nawet wiedzą kto co montował ;) Taka dokumentacja jest przechowywana przez wiele lat w każdej fabryce.

 

 

Dzwoniłem do serwisu z wiadomością że poszła mi poducha i chciałbym ją wymienić za darmo w ramach wady fabrycznej i akcji technicznej która była przeprowadzana Pan po numerze VIN orzekł że mój samochod nie podlega tej akcji lecz jako że uparcie twierdzili że koledzy mieli to samo i mieli wymienione darmowe zrobił że mną termin i mam porozmawiać z mechaniki em czy da się coś zrobić by i mnie zakwalifikowano do darmowej naprawy niestety dopiero 8 listopada będę wiedział wiecej :duh:

 

Jeśli nie ma akcji serwisowej na Twój VIN to "rozmowa" z mechanikiem nic nie zmieni ani nie pomoże. Mogą spróbować naprawy z "dobrej woli" ale to zależy od kilku czynników. Prawdopodobnie poduszka była przetarta w części, która była przysłonięta podczas normalnej eksploatacji. Podniesienie pojazdu spowodowało odwinięcie poduszki i odsłonięcie uszkodzonego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja poduszka 37106784380-02 po wymontowaniu wyglada tak..73tkm przebiegu

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/922/IdLWE9.jpghttp://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/922/nQKykq.jpghttp://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/924/YAm6Uu.jpg

 

 

nowa 37106784381 różni się górnym mocowaniem

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/923/gDK3Ds.jpghttp://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/921/9k3uez.jpghttp://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/922/BR4AuR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie więc po krótkim namyśle podjąłem decyzję o tym iż nie będę czasu marnować na mechanika w serwisie który powie mi to samo co już wiem ... aczkolwiek nie rozumiem, jaka jest różnica między moim a innymi samochodami ze akurat mojej producent nie uznał do akcji serwisowej. (Może ktoś mnie uświadomić :wink: ) dlatego też podjąłem szukanie nowej a że, mam na to ok 10 dni czasu zwracam się z pytaniem czy ktoś byłby mi tu w stanie podpowiedzieć albo dać namiar na coś konkretnego i w sensownej cenie ? Dodam że po telefonie do bmw krzyknęła mi Pani za poduche 261€ już z rabatem pracowniczym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po telefonie do warsztatu specjalizacji bmw w którym zresztą często bywalem z moją poprzednia ulubienica powiedzieli mi że zakładają zamienniki firmy arnott a cena ta sama co oryginał więc już się nie zastanawiam i zamawiam oryginał u

przyjaciół niemieckich pochwalę się poprzednia po wymianie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po telefonie do warsztatu specjalizacji bmw w którym zresztą często bywalem z moją poprzednia ulubienica powiedzieli mi że zakładają zamienniki firmy arnott a cena ta sama co oryginał więc już się nie zastanawiam i zamawiam oryginał u

przyjaciół niemieckich pochwalę się poprzednia po wymianie ...

 

O ile dobrze pamiętam to kupiłem Arnotta za 700zł w którejś z warszawskich hurtowni i mogę śmiało polecić ten zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica między moim a innymi samochodami ze akurat mojej producent nie uznał do akcji serwisowej

też tego nie rozumiem.... 261€ za ori to tanio. Kupuj, zakładaj i po kłopocie.

To jest bardzo proste do wytlumaczenia - w naszych (moj tez) samochodach, wg BMW, nie zamontowano wadliwej czesci i dlatego nie ma akcji.

A cena faktycznie niska i bym sie nie zastanawial.

 

Arnott, 800 PLN z przesylka.

Gdybym za 1000 mogl miec oryginal, w zyciu nie kupilbym zadnego zamiennika.

A kupowania czegos, czego chyba nikt nie kupuje (aerosus) juz w ogole nie rozumiem.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga dedukcji jeżeli na dany zamiennik mam 2 lata gwarancji to po 2 latach kupując to samo jestem w tej samej cenie co oryginał przy czym lada moment może pójść i prawa strona wtedy mam dwa zamienniki w cenie jednego oryginału mało tego aerosus firma niemiecka czytając na forach niemieckich były zdania podzielone tu aerosus kosztuje 180€ i nie sadze by nikt go nie kupował... pamiętaj o tym że oryginał nie zawsze znaczy lepszy pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem już po wymianie fehlernej poduszki okazało się że spod starej odmówił posłuszeństwa i powstała dziurka, ale nie o tym chciałem, otóż jak już kolega wyżej napisał i pokazał jaka jest różnica między nowa a stara to górne mocowanie ,moja firmy aerosus też była w to mocowanie(nawet i taki aerosus którego nikt nie kupuje cytuję kolegi wyzej) wyposażona czego nie można powiedzieć o starej fabrycznej dlatego też pozwolę sobie ją zabrać do serwisu i porozmawiać jak to jest ze teraz do każdej dodawane jest mocowanie a fabrycznie nie a skoro tak jest to dlaczego nasze auta nie są zakwalifikowane do akcji serwisowej skoro ewidentnie widac błąd malo tego skoro sa mocowania to jest to przyznawanie sie do bledu bo zakladam ze oryginaly tez je maja jestem poirytowany tym faktem i to bardzo . Po wymianie zamiennik podpisywał idealnie nie ma różnicy w ciśnieniu i oby tak już zostało na minimum dwa latka (gwarancja 2 lata) miłego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.