Skocz do zawartości

E83 3.0D 2005 Nie ma mocy :-(


michalm.77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z e83 3.0D Nie jezdziłem nia około 3 miesiace i jak ja odpaliłem to wszystko ok tylko ze nie ma mocy, kreci tylko do 3000 i tak jak by ja cos trzymało. Macie jakier rady . Jedyne co sprawdziłem to filter powietrza ,,KN,, i z nim jest wszystko ok . Nie wiem od czego zaczac, czy moze wlac do paliwa jakis srodek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chodzi o filtr czastek stałych czy cos takiego ? A gdzie to znajde ?

 

Zasadniczo w układzie wydechowym - o ile ten rocznik posiada DPF.

Masz możliwość podpięcia samochodu np. pod INPE i sprawdzenia błędów?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz rurę wydechowa skierowana prosto to jest dpf.Jeśli w dół to go brak.U Ciebie jednak dpf nie ma z tym nic wspólnego teoretycznie a wrozyc nie ma co.Jakie max prędkość ??Kontrola silnika zapala się ?
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz rurę wydechowa skierowana prosto to jest dpf.Jeśli w dół to go brak.U Ciebie jednak dpf nie ma z tym nic wspólnego teoretycznie a wrozyc nie ma co.Jakie max prędkość ??Kontrola silnika zapala się ?

 

Nie wiem, czy nie można jednak wiązać takich objawów z zapchanym DPF - u mnie (co prawda w 2.0) przy zapchanym DPF były bardzo podobne objawy - brak ciągu powyżej 3000 rpm...

 

Żadna kontrolka się nie zapalała, pomimo wywalonych w kompie błędów:

- zapchany dpf,

- uwalony czujnik temperatury spalin na katalizatorze

- uwalona sonda lambda

- uwalone oba termostaty (AGR i główny) - tych błędów komp of kors nie pokazał...

 

Dlatego tez pisałem, że bez analizy komputerowej się nie obejdzie.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty jestes madry, jak masz tak doradzac to sam zmien samochod o forum . Jak lubisz szastac kasa to szastaj bo pewnie tatu ci dał albo daje , ja zarobisz sam na swoje to podyskutujemy. Wole popytac normalnych ludzi i moze uda sie problem rozwiazac a zamiast zapłacic za warsztat to kupie cos dziecku ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowoczesnych samochodach bez diagnostyki komputerowej niestety nic sie nie wskura.

Nie trzeba odrazu jechać do warsztatu...kupujesz kabelek za 50zl z internetu ściągasz co trzeba i gitara. Kabelek zostaje na lata i na przyszłe bunie. Oprogramowanie udostępniane juz jest w takiej formie, ze nawet 5 letnie dziecko poradzi sobie z instalacja.

 

To co możesz jeszcze zrobić bez kompa to:

- odepnij wtyczkę od przepływomierza i przejedz sie. Jak bedzie poprawa to masz winowajcę.

- odeonij wężyk podciśnieniowy co wchodzi do egr i go czymś zaślep - śrubka. Przejedz sie. Jak bedzie poprawa to masz winowajcę.

- pasowało by popatrzeć na korekcje bo może któryś wtrysk kula...ale to tylko z kompem. Możesz poczytać o teście przelewowym i go zrobić.

- przy rozpedzaniu auta nic nie szumi a'la startujący myśliwiec??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale ty jestes madry, jak masz tak doradzac to sam zmien samochod o forum . Jak lubisz szastac kasa to szastaj bo pewnie tatu ci dał albo daje , ja zarobisz sam na swoje to podyskutujemy. Wole popytac normalnych ludzi i moze uda sie problem rozwiazac a zamiast zapłacic za warsztat to kupie cos dziecku ;-)

Kolego mówie jak jest nie wal focha,ja tez wole cos kupic ale wnuczką bo dzieci już za duze.Lustek dobrze podpowiadasz ale i tak bez diagnozy kompem sie nie obejdzie aby potwierdzic lub wykluczyc awarie np. przepływki itd.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt focha nie wali tylko gdybym chcial jechac na kompa to bym nie pisał tu z zapytaniem czy ktos mial podobnei i moze jakos doradzic . A doradzanie typu jedz na kompa to troche bez sesu bo jak ktos ma zamiar pytac doradzenie czy mial ktos taki przypadek to raczej jeszcze nie wybiera sie do warsztatu. A jak mi doradzasz zebym kechał sie podłaczyc to to samo mopie mi moj syn bo tez sie nie zna na mechanice i tak jak ty powie mi ,, tatus jedz ma kompa ,, takie to doradzanie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

3F57 - to błąd ciśnienia doładowania

zanim kupisz przepływomierz sprawdź czy dolot jest szczelny (od turbiny do kolektora ssącego) czy egr jest domknięty, czy zmienna geometria turbiny otwiera się dokońca

najlepiej gdybyś nagrał filmik podczas jazdy z najważniejszymi parametrami ( masa powietrza , ciśnienie doładowania itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.