Skocz do zawartości

E81 Kodowanie modułu pdc, winkfp czy ncs ?


ShakeIt

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje oko kolego to najpierw zmiana VIN przez Winkfp a dopiero później kodowanie pustym .man .

Jeśli już uda Ci się uruchomić moduł to proszę napisz co zrobiłeś, mój moduł też padł więc czeka mnie to samo.

A i jeszcze jedno, czy po wyjęciu modułu (zepsutego) masz dźwięki gongów? (pasy,rezerwa itp.)

cd36eb722e96.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja jeżdżę bez tego modułu kilka dni bo zepsuty wyjąłem i ostrzezenia o zapięciu pasów itd nadal działają więc nie ma on na to wpływu. Mógłbyś mi napisać jak zmienić vin w tym module ? Na forum jest instrukcja całej aktualizacji przez winkfp ale samej zmiany vinu nie ma. Że chyba wystarczy wykonać tylko kilka kroków z tamtej instrukcji ? Pzdr i z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie trzeba zmieniać vin przez programowanie , można przez tool32 lub NCS

ale to prawda aby go przypisać najpierw zmieniasz vin później kodowanie do serii NCS z FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś rade napisać jak to zrobić tylko przy pomocy ncs ? Kodowac pustym plikiem potrafię tylko nie wiem jak ten vin ogarnąć. Ewentualnie da się to zrobic tym opisanym na forum sposobem przez winkfp ? Tzn najpierw aktualizacja ze zmianą vinu a później ncs i pusty plik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz sobie w Tool32

 

Otwórz PDC_87.prg

 

Znajdz c_fg_lesen

 

Będziesz widział 7 ostanich znaków VINu

 

Następnie wybierz c_fg_schreiben i wpisz w Arguments 17 znaków swojego VINu i dodaj wartość kontrolną na samym końcu jako 18 znak (wartość kontrolną możesz odczytać z NCSa, pojawia się jako 18 znak po odcytaniu VINu) i wybierz Execute Job lub F5.

 

Na tym przykładzie jest to S

 

http://blog.obd2express.co.uk/wp-content/uploads/2015/08/vin-number-in-ncs-expert-04.jpg

 

Nastpęnie przekoduj moduł profilem expert, aby dopsaować go do FA samochodu.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale i tak lepiej przypisać , niż polegać na tym ,że może się uda i wszystko będzie działać, dodatkowo ja nie lubię mieć w każdym module inny vin

to tak jakby samochód był złożony z części .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Napisz w tym temacie i podaj lokalizacje, napewno ktoś się znajdzie w okolicy co robi

viewtopic.php?f=48&t=110554&start=960

Jak masz interfejs to można zdalnie zrobić przez teamviwer (do ściągnięcia za darmo w necie)

W zasadzie to proste, ale dla kogos co się zna na NCS , Tool32

Jak jesteś z Lubelskiego to możesz do mnie podjechać (lub zdalnie samo kodowanie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale teraz siedze w UK a tutaj to porazka jakas jesli chodzi o kodowanie,denerwuje mnie lekko to pikanie na wyswietlaczu ale chyba bede musial czekac jak bede w PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.