Skocz do zawartości

Układ Chłodzenia E46 1.8


Sorprestiv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem po forach coś znalazłem ale nie do końca pasują do mojego problemu i często to nie ten silnik. Moje pytanie brzmi czy to normalne że w moim BMW E46 1.8 M43TU 1895 cm³ benzyna przedlift wskazówka od temperatury bardzo szybko po odpalaniu pokazuje 90 stopni ogl szybko się dogrzewa, i bardzo długo stygnie w temp. ok 11 stopni samochód chłodzi się 3-4h do niebieskiej wskazówki po nocy spada do zera. Ostatnio sprawdzałem i wentylator działa poziom płynu jest ok. Nie wiem czy wszystko jest dobrze bo czytałem że jak szybko się dogrzewa to dobrze trzyma temperaturę dobrze. Jak wasze E46 z tymi benzynowymi silnikami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci napiszą że też szybko będzie ok? Napisz jaka temp jaki dystans do pionu i jak się poruszasz. Korki, miasto, trasa itd. Inaczej nie ma sensu.

 

Moje auto czasami po 1km ma, pion czasami po 5km zależy od warunków i temperatury na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielxc717 - Widzę, mamy ten sam silnik m52tu. Jak to możliwe, że u Ciebie silnik tak szybko łapie temperaturę ? U mnie pion w bardzo ciepłe dni (30-35) stopni osiągany jest po około 4-5 km. W zimne dni - 7-8 km (poniżej 10 stopni) a w mrozy to nawet 10km. Wszystko poza miastem. Prędkości rzędu 90km/h przy rozgrzewaniu. Auto trzyma temperaturę.

 

A co do autora tematu, to jak kolega wyżej napisał. Podaj więcej informacji w jakich warunkach to występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ze tak mało szczegółów ale jestem zielony.

Głownie poruszam sie po mieście dystans do pionu to ok 2-3 km jeśli dobrze mysle chodzi o odległość po jakiej wskazówka pokazuje 90 stopni. Dokładnej temperatury silnika nie sprawdzałem szczerze powiedziawszy dokładnie nie wiem jak to zrobic czytałem ze mozna pobawić sie z zegarami żeby pokazywały dokładna temperaturę.

Np dzisiaj temp ok 12 stopni na dworze po przejechaniu około 4 km wskazówka skoczyła na 90stopni, nigdy czy w mieście czy w trasie skazowka nie wzrosla powyżej 90stopni "pionu". Po 3-4 h postoju wskazówka skoczyła na niebieskie pole

Edytowane przez Sorprestiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.