Skocz do zawartości

Wibracje przy hamowaniu (Problem z tarczami ?)


danyblack1987

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiam w tym tygodniu tarcze/klocki przód/tył ZIMMERMANN. Mam nadzieję DANYBLACK, że u ciebie przez te pare miesięcy nic się złego nie działo?

Wlasnie czasem mam wrazenie ze juz sie zuzyly a przejechalem tylko 10 tys km na nich

Nie zawsze ale zdarzylo sie ze lekko wibruje kierownica przy hamowaniu.

Widocznie do tego auta sa za slabe a przeczytalem same dobre opinie o nich

Fakt ze bardzo czesto hamuje z wyzszych predkosci ale tylko 10 tys i wymiana?;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Na ORI tarczach i klockach mam już nalatane jakieś 70 tys. Co ciekawsze to przód i tył bardzo podobnie zużyty (wygląda na to, że ktoś w BMW solidnie popracował nad odpowiednim doborem), do czujników pozostał jeszcze jakiś milimetr. Nigdy nie miałem tak dużego przebiegu na jednym komplecie. Na dodatek auto jeździ szybko bądź bardzo szybko, głównie po autostradach. A może właśnie dzięki temu takie małe zużycie ze względu na znikomą liczbę hamowań. W innych autach użytkowanych na co dzień tarcze i klocki zmieniałem przynajmniej raz w sezonie.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek auto jeździ szybko bądź bardzo szybko, głównie po autostradach

Nic dziwnego że proste , Bo dobrze schłodzone :)

"Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach"

Moja Szóstka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=136&t=290385#p2162628

Moja Jedynka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=298795

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nalatałem łącznie już ponad 12 k na tych tarczach i niestety są chyba na śmietnik...

Zrobiło się teraz cieplej to sobie polatałem i niestety w zakresie 160-120 troszkę biją więc niestety muszę wymienić.

Mogło tak być że tarcza rozgrzana ja wjechałem w jakąś kałuże i kaputt czy po prostu są za słabe do tego auta ?

Czyli zgodnie widzę że tylko Ori ? Czy może ATE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem w tamtym roku wymieniałem tarcze i niestety dają o sobie znac przy chamowaniu pytanie do was czy ori dostanę tylko w aso? ( jestem w Anglii)Ewentualnie jaki koszt i czy dla pewności warto wymienić łożyska ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mechanik powiedział 770 zł od szt za ORI...

To normalna cena ?

Ale lepiej wydać tyle na Ori niż 799 zł na 2 szt Zimmermanna który za chwilę jest do śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djroben sprawdź luzy na wahaczach,u mnie w e60 też miałem wibracje przy hamowaniu ale po sprawdzeniu okazało się że winny wibracji był przedni tylny wahacz,który miał minimalny luz na sworzniu.Po wymianie zero wibracji a też miałem wymieniać tarcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nalatałem łącznie już ponad 12 k na tych tarczach i niestety są chyba na śmietnik...

Zrobiło się teraz cieplej to sobie polatałem i niestety w zakresie 160-120 troszkę biją więc niestety muszę wymienić.

Mogło tak być że tarcza rozgrzana ja wjechałem w jakąś kałuże i kaputt czy po prostu są za słabe do tego auta ?

Czyli zgodnie widzę że tylko Ori ? Czy może ATE ?

dany ja smnigam na zimmermanie od lat znajomym tez polecam zimmera i nic sie nie dzieje wiec jakie tarcze bys nie kupil i rozgrzal je i wjechal do wody to sie pokrzywia :wink: a czy zastanawiales sie kto robi tarzce na pierwszy montaz to wlasnie ate :roll:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może miałem pecha i zamoczyłem je rozgrzane nie wiem..

ATE cenowo są dużo tańsze niż ORI a w sumie nie trudno wjechać w jakąś kałużę i będzie 2k do śmieci.

Sprawdzę jeszcze czy to na pewno tarczę ale objaw ten sam jak przed wymianą na Zimmermanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nalatałem łącznie już ponad 12 k na tych tarczach i niestety są chyba na śmietnik...

Zrobiło się teraz cieplej to sobie polatałem i niestety w zakresie 160-120 troszkę biją więc niestety muszę wymienić.

Mogło tak być że tarcza rozgrzana ja wjechałem w jakąś kałuże i kaputt czy po prostu są za słabe do tego auta ?

Czyli zgodnie widzę że tylko Ori ? Czy może ATE ?

dany ja smnigam na zimmermanie od lat znajomym tez polecam zimmera i nic sie nie dzieje wiec jakie tarcze bys nie kupil i rozgrzal je i wjechal do wody to sie pokrzywia :wink: a czy zastanawiales sie kto robi tarzce na pierwszy montaz to wlasnie ate :roll:

aaa czyli Ori są od ATE tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE ze znaczkiem BMW. BMW nie produkuje wszystkich podzespołów do swoich aut, też zamawia je u innych producentów pod swoją marką. Sprzęgła felgi szyby i wiele innych.

"Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach"

Moja Szóstka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=136&t=290385#p2162628

Moja Jedynka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=298795

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A byc moze macie problemy z tarczami, bo oryginalne tarcze sa dwuczesciowe i pozostaje albo oryginal BMW albo ATE, bo nikt inny nie robi takich tarcz na Polske, a szkoda bo znalazlem tarcze Textara dwuczesciowe: http://textar.brakebook.com/bb/textar/pl/92182525_82/datasheet.xhtml;jsessionid=F08C56F5085A99C7C8E88B077DB0EC16

Kazde inne typu zimmerman sa niestety jednoczesciowe, co za tym idzie bardziej podatne na zwichrowanie, zreszta wystarczy poczytac o roznicach:

http://www.autoexpert.pl/aktualnosci/Dwuczesciowe-tarcze,5247,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tych Textara nie ma u nas.

Ja tym razem biorę ORG nie chce co 10 tys km wydawać 900 zł na tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie,

 

wiem, że to stary kotlet ale gdyby ktoś potrzebował tarcz to w BMW dym_byd Toruń (+48 56 645 21 70) mają wyprzedaż. Mi udało się kupić nówki, orginały z końca 2016 roku ( przód plus tył) za 490zł za sztukę :D do tego zakupiłem klocki EBC Yellow Stuff. W piątek wymiana, dam znać jak to się spisuje :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.