Skocz do zawartości

Zegary z F30 do E90


kubuswujo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć!

 

Czy ktoś orientuje się, czy jest możliwość instalacji zegarow z F30 do e90?

Jak z kodowaniem?

 

Mam manual bez aktywnego tempomatu, ale wiem, że np. wersje z aktywnym tempomatem czy automat maja nieco wiekszy wyswietlacz na zegarach. Mają tez ikonkę tempomatu. Jak z możliwościa intalacji takich zegarów i kodowaniem do zwykłej (mojej) E90?

 

uszkodziłem wskazówki w zegarach i musze kupić drugie, moge wymienić smae wskazówki lub całe zegary, jesli dałoby się jakoś upgrade-ować ;)

 

P.S. Jak ma sie sytuacja z zegarami od 5-tki? E60? sa wieksze?

 

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

Kuba

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie da się, inna kabelkologia.

 

Nie kombinuj, znajdź zegary high z e90, ewentualnie przerób podświetlenie np. tak:

http://www.speedofix.com/slideshows/3/data1/images/9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podswietlenie przerobiłem na białe i własnie malując wskazówki na czerwono je popsułem.

 

Nalezy pomalowac jedynie od spodu, malujac całe, diodyy led nie dają rady i w nocy nic nie widać. wyczyszczenie i ponowne malowanie nic nie da bo struktura juz nie jest taka sama.

 

Ok. a co z przsekładką zegarów zwykłych na high? Duzo kodowania zmieniania? Przebieg nie jest zapisany w zegarach i nie trzeba go zmieniać?

 

robił juz ktoś cos takiego?

 

Dodam że mam wersje PRELCI, wiec jakie mogę "najlepsze" włożyć?

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
na chłopski rozum nie da się zegarów z f30 wstawić do e90. przecież wymiary są zupełnie inne. a ty sobie zmień na high. przebieg zaciągnie się sam jeżeli w kupionych zegarach masz niższy niż w aucie. jeżeli zaś kupisz zegary z auta o większym przebiegu niż swój to przebieg trzeba będzie zaprogramować,bo w dół się nie dostosuje. poza tym jeżeli nie zakodujesz zegarów pod swój vin to koło przebiegu będzie wyświetlać się mała kropka. cena kodowania zegarów zależy od kodera. zapytaj prmaxa. jak zepsułeś wskazówki to kup sobie byle jakie zegary z allegro,nawet zepsute i przełóż same wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mało który sprzedawca podaje numer,bądź nawet zdjęcie przedstawiające numer. wizualnie znaleźć odpowiednie zegary nie jest trudno. W przypadku serii 3 rodzaj nadwozia oczywiście nie ma znaczenia - podchodzą zamiennie zegary z E90 E91 E92 E93. Nawet zegary z X1 podejdą - mam takie u siebie - zegary dobiera się do rodzaju,modelu silnika. Ważne żeby zgadzał się prędkościomierz ( do 260 albo 280) i obrotościomierz (np.w dieselu silnik M47 ma inną podziałkę między 4.000-5.000 obrotów niż silnik N47 - w sumie i tak to nic nie zmienia w działaniu,ale jak ktoś chce mieć wizualnie takie same wskazania jak miał to powinien zwrócić na to uwagę. co do benzyny się nie wypowiadam,bo nie wiem jakie tam są różnice).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do benzyny się nie wypowiadam,bo nie wiem jakie tam są różnice).

Brak napisu diesel, skala prędkościomierza i obrotomierza, l/100km lub temperatura silnika (chyba tylko w M3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam diesla 2.0d, tak wiem że moge kupić byle jakie zegary, nawet uszkodzone i przełożyć same wskazówki. Ale pomyślałem, że moge dołożyć trochę i sie pobawic i cos ulepszyc.

Białe podswietlenie już mam, ale bez problemu zrobię je w nowym jeśli będę chciał.

Zegary High w porównaniu do Basic czym dokładnie się różnią?

Czy była to opcja wyposażenia czy wychodziły z konkretnym wyposażeniem?

 

Co więcej pokazują?

Waszym zdaniem warto zmieniać na High?

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czym się różnią to wystarczy poszukać na forum,bo nie jest to pierwszy temat o zegarch. chociażby:

-różnią się wyglądem - wielkością i układem wyświetlacza - po prostu pokazują więcej informacji naraz

-mają wokół obrotościomierza i prędkościomierza obwódkę,która jest podświetlona i w niektórych wersjach jak się ma tempomat to na obwódce wokół prędkościomierza w formie ruchomego paska/kreski pokazana jest zadana prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podswietlenie przerobiłem na białe i własnie malując wskazówki na czerwono je popsułem.

 

 

mam komplet wskazowek na czerwono malowanych fabrycznie jak opisujesz i tak to wyglada jezeli jestes zainteresowany

 

http://i.imgur.com/UjcqU9Q.jpg

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dzięki właśnie o to mi chodziło, ja Je popsułem bo pomalowałem Je całe, a nie tylko spód. U Ciebie to wygląda mega,

właśnie tak przerobię swoje, chyba, że chcesz mi swoje sprzedac haha :norty: :norty: :norty: :lol:

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ale mam drugi komplet do sprzedania :) jeszcze w "opakowaniu".

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.