Skocz do zawartości

F25 2013 skrzypi podszybie


Saint74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem X3 w stanie naprawdę idealnym sprawdzonym w Aso ale mam mały problem - skrzypi mi w okolicach prawego słupka A lub też gdzieś pod szybą. Jest to szczególnie dolegliwe podczas wolnej jazdy po dziurach. Proszę o poradę jak taki problem usunąć. Co rozebrać i przesmarować aby nie pogorszyć jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydaje bo ta osłona na słupku z prawej jest zdecydowanie luźniejsza niż po lewej stronie. Nie wiem czy nie jest to pozostałość po wymianie przedniej szyby choć to tylko moje przypuszczenia bo dowodów nie mam. Ale w związku z tym mam jeszcze takie pytanie: czy ta dolna uszczelka przy przedniej szybie ma być przyklejona czy też może być luźna i lekko odstawać? Mam na myśli dół szyby i tą uszczelkę przy takim czarnym plastiku w okolicy wycieraczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie ten sam problem... z tym, że nikt nie dłubał w tym miejscu i samochód z 2011. Byłem już w ASO 3(!) razy i albo udają, że coś z tym robią, albo udają, że nie słyszą...swoją drogą skrzypi cichutko (ale ja jestem wyczulony na to) :mad2:

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypiało szczególnie przy wyższych temperaturach (powyżej 20 stopni). Serwis nie potrafił zlokalizować przyczyny. W końcu nerwy mnie poniosły i znalazłem rozwiązanie. Winna okazała się przednia maska, która skrzypiała na gumowych odbojnikach. Wykręcenie odbojnika o dwa obroty rozwiązało problem. Poruszanie zamkniętą maską na boki w okolicach przedniej szyby pozwala szybko zlokalizować "usterkę".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.