Skocz do zawartości

[e90] 320i przygasanie świateł przy dodawaniu gazu


Dj_tomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem ze swoim BMW. Mianowicie, podczas gdy dynamicznie dodaje gazu na postoju, światła bardzo delikatnie przygasają. W zasadzie nie jest to takie typowe przygasanie, tylko Cos jakby mruganie. To samo dzieje sie ze światłem wewnątrz auta. Dzieje sie tak tylko przy dodawaniu gazu, czy to na postoju, czy w ruchu. Dodatkowo zauważyłem ze podczas dodawania gazu jadąc na tempomacie, wyłącza on sie (choć nie powinien). Wylacza sie tez kiedy samochód jedzie pod górkę i musi dodać dużo gazu zeby utrzymać prędkość, lub jedzie z górki i musi zupełnie odpuścić. Przy delikatnym dodawaniu gazu tempomat pracuje dalej. Co może być przyczyna? Napięcie ładowania 14,2V przy obciążeniu klima i światłami (sprawdzane miernikiem). Błędow brak. E91 2007r. Wydaje sie tak jakby spowodowane było poruszaniem sie przepustnicy, ale nie ma to dla mnie najmniejszego sensu :) może ktoś z Was bardziej obeznanych kolegów pomoże? Edytowane przez Dj_tomas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Mam dokładnie to samo z E87 120i - tempomatu praktycznie nie uzywam a więc nie wiem czy też tak działa. Wymieniony kompletny alternator, sprawdzona cała instalacja i nic....też mam podejrzenia co do działania nie przepustnicy ale silniczka valvetronika ale nie wiem jak do tego podejść (silniczek Valvetronika wymieniony na nowy...) Tak wiem wstrzymaj się z ewentualną wymianą powyższego bo może to nic nie dać. Też czekam i przeglądam na forum aby znaleźć jakiś trop.

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff dobrze jest wiedzieć ze nie jestem sam z tym problemem! Mam nadzieje ze dojdziemy co jest przyczyna. Sobon2000 czy mógłbyś dla mnie sprawdzić ten tempomat? Bardzo łatwo to zrobić. Jak go uruchomisz, to po prostu przytrzymaj kilka sekund dźwignie od przyspieszenia. U mnie po chwili sie wyłączy zamiast przyspieszać.. Wtedy bedziemy mieli pewność ze to są powiązane rzeczy :) bialaalpina dzięki za nakierowanie, dzisiaj to sprawdzę było by cudownie jakby w tym tkwił problem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Testowałem tempomat i działa poprawnie - a więc chyba to nie jest powiązane. Sprawdzałem ten przewód minusowy i wygląda prawie jak nowy - tylko na złączce/okuciu jest odrobina zielonego... w sumie robiłem test z bajpasem tego połączenia tzn. połączyłem grubym kablem masę silnika z budą i nic nie pomogło...

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cześć, podbijam temat. Dziś po powrocie z pracy sprawdzałem kabel minusowy, od strony silnika. Przy silniku jego stan wydaje się bardzo dobry. Robiłem też test. Przy włączonym silniku ruszałem kablem za pomocą kawałka sklejki i światła nie przygasały. Pozostaje jeszcze sprawdzić drugą stronę kabla przy karoserii, ale będę mógł to sprawdzić dopiero w poniedziałek, ponieważ wtedy oddaje auto do serwisu na wymianę płynów. Ktoś jeszcze ma jakiś pomysł co może być przyczyną mrugania świateł przy dodawaniu gazu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kabel masowy został sprawdzony - był juz prawdopodobnie wymieniony bo jest jak nowy. Zauważyłem ze największe przygasanie świateł jest zauważalne przy dynamicznym odpuszczeniu gazu. Wtedy kiedy silnik przestaje nabierać obrotów i zaczyna z nich schodzić. Na ten krótki moment światła przygasają. Jak post pozostanie bez odpowiedzi, wrzucę filmik na którym mam nadzieje będzie widać efekt przygasania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Znalazłem rozwiązanie swojego problemu! :) po sprawdzeniu wszystkich opcji postanowiłem pomyśleć i nowym akumulatorze. Wymieniłem wiec jeszcze oryginalnego 9 latka no nowy. Padło na exide 64ah ponieważ ponoć jest to największy akumulator jaki można wsadzić do e90 320i i jest na niego bardzo mało reklamacji (oryginał był 55ah). Po zakodowaniu przejechałem sie i od razu sprawdziłem tempomat. DZIAŁA! Jestem mega zadowolony bo juz myślałem ze nigdy do tego nie dojdę a tu taka niespodzianka :) przygasanie świateł znikło zupełnie i bunia jest teraz w 100% zdrowa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey DJ Tomas!

Super, że pozbyłeś się problemu! Ja wymieniałem aku 3 lata temu na Bosch S4 - czyżby już był do d....? Spróbuję jeszcze podmienić aku - tego jeszcze nie próbowałem:)

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.