Skocz do zawartości

E36 316iA falujące obroty + brak mocy


Macieqs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem ze swoim autkiem, a mianowicie sprawa wygląda jak na wideo: https://1drv.ms/f/s!AnPMTSSI8Xarg-Z6DCAXwY2XgjFY4Q

Na jałowym biegu delikatnie falują obroty, nie ważne czy na gazie, czy na benzynie - jest tak samo.

Ponadto jakby brakuje trochę mocy - czasami jest super, a czasami jest straszny 'muł'.

Myślałem, że to może być wina przepływomierza, ale zamieniłem z innym i jest tak samo. Guma nowa, bez dziur.

Macie może jakieś pomysły co zrobić/sprawdzić? Komputer nie pokazuje żadnych błędów poza sondą (jest emulator - brak kata).

Szukałem podobnych problemów, ale niczego konkretnego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emulator jest po to by nie było błędu, więc coś tutaj nie działa, to może być przyczyną

zresztą wkręć normalnie sondę, przecież nie masz drugiej kontrolnej za katem, więc brak kata spowoduje co najwyżej szybsze zużycie sondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

zabrałem się w końcu za ten samochód.

Wymieniłem sondę lambda oraz filtr paliwa.

Spostrzeżenia - lepiej się zbiera od dołu oraz nie zauważyłem, żeby mulił. No i już tak nie kopci :)

Pozostało tylko delikatne falowanie obrotów które się zwiększa np. jak włączę kierunkowskaz - wtedy faluje "w rytm" kierunkowskazów(50 obr/min max?), .

Zauważyłem też, że im wyższe obroty tym słabiej ciągnie - zdaję sobie sprawę, że to 1.6 i to jeszcze w automacie, więc całkiem możliwe, że tak powinno być.

Jeszcze odnośnie skrzyni automatycznej - po zmianie sondy lambda dużo lepiej działa skrzynia - płynniej zmienia biegi i jest bardziej responsywna. Pozostało jednak niestety coś takiego, że jadąc na 3 biegu w pewnym momencie coś jakby przeskakuje w skrzyni i od pewnego zakresu obrotów (3,5 - 4k) dużo lepiej przyspiesza samochód. Jak już tak przeskoczy, to potem skrzynia nie chce zmienić biegu na 4 dopóki nie puszczę na chwilę gazu(parę sekund).

 

Edit: Odnośnie tego przeskakiwania na 3 biegu - wg. tejże instrukcji : http://ns2.isuzudns.net/4L30E-r.pdf wynika, że w tej skrzyni jest 'nadbieg' 3-biegu i 'nadbieg' 4-go biegu, dlatego mam wrażenie, że coś przeskakuje - to po prostu skrzynia na stałe łączy wał z silnikiem.

A tego PDF'a polecam - dużo rzeczy można się z niego dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.