Skocz do zawartości

[BMW 325i] M54b25 Dziwne zachowanie, brak mocy.


szewczykando

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wystąpił u mnie taki problem, czasem, potrafi się "przelączyć" na mula w czasie jazdy przy ciepłym silniku auto nie jest tak zrywne jak powinno. Auto sie jakby delikatnie dławi i przy dodaniu gazu i jest wrażenie jakby coś je trzymało, że chce pojechać a nie może. Po wyłaczeniu i przeczekaniu ok. 2min wszystko wraca do normy. Da się to odczuć jak się wdusi mocniej 2'ke i wciska w fotel a to sie rozkręca jak 80koni... W czym może być problem?

Dodam, że obroty są ok, 0 falowania.

Przy trasie ok 300km takie dziwne mulenie zdarzy się 2-3razy ;/

Czy zmiana oleju mogła tak wpłynać na silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po komputerku: wypada zapłon na cylindrze 1 i 3 przy 102 stopniach :twisted:. Reszta ok. Obstawiłem z szpecem na świece bo już troszkę jezdziły. Reszta parametrów wzorowa.

Kupiłem NGK, jutro wymienie, upale i podjade na kompa (szpec z jedynym serwisem w miescie mieszka u mnie na osiedlu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam podobny problem - rano, gdy odpalam silnik i "chodzi" na ssaniu telepie silnikiem. Gdy obroty spadną telepanie ustaje. Czasem, w czasie postoju na czerwonym świetle falują obroty. Zauważyłem, że na włączonej klimie falowanie jest częstsze. Spalanie mi wzrosło i jest chyba sporo za duże. Wyje mi pompa wspomagania.. czy to może bardziej obciążać silnik? Jest instalacja LPG, ale na benie auto dławi się i czasem przy powolnym ruszaniu szarpie albo gaśnie. Przy zmianie biegów również zdarza się szarpanie.

Do tej pory zostało zrobione: wymienione świece, wymieniony gumowy przewód, który doprowadza powietrze do silnika, bo był pęknięty. Wyczyszczony krokowiec. Wymieniona jedna sonda lambda (jak dobrze pamiętam jedna z tych za katami).

W sterowniku silnika jest jeden błąd.. 3E (coś o elektrozaworze powietrza powtórnego) Mam tylko czytnik/kasownik błędów CarSoft czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.