Skocz do zawartości

[E46 3xx] Wahacz przedni zwykły zamiast S226A / S338A


funny.cigarette

Rekomendowane odpowiedzi

DO MODERATORA: w którym temacie wypowiada się osoba, która założyła zwykłe wahacze do E46 z opcjami S226A i S338A? Ani na tym ani na innych forach takiej nie znalazłem, tylko "ktoś gdzieś kiedyś pisał" albo "kolega twierdzi", a chciałbym sprawdzić czy jest osoba, która może coś napisać z własnego doświadczenia.

 

Wracając do tematu, treść wklejona z poprzedniego:

 

Czy ktoś zakładał przednie wahacze od zwykłego zawieszenia do E46 z fabrycznie obniżanym zawieszeniem (S226A)?

Wiem, że pasują i że różnią się tylko kątem osadzenia sworznia, ale czy ktoś to wypróbował? Czy wizualnie jest widoczna zmiana w kącie osadzenia koła i przede wszystkim - czy odczuwalna była różnica w jeździe? Zastanawiam się czy jest sens dopłacać 300-400 zł do kompletu sportowych wahaczy, bo coś czuję, że różnica w prowadzeniu po zakrętach byłaby raczej widoczna w czasach na torze niż odczuwalna w jeździe po publicznych drogach.

Edytowane przez funny.cigarette
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj swoje do regeneracji, ludzie chwalą.

 

Może to jest jakaś opcja, ale nie chcę czekać z rozebranym autem. Na niemieckich forach (motork-talk.de) znalazłem wypowiedzi ludzi, którzy zamieniali sportowe wahacze zwykłymi Meyle HD i jeździli na tym dłuższy czas, ale nie pisali nic o wrażeniach z jazdy. Zaryzykuję we wrześniu z tymi Meyle HD od zwykłego zawiasu i napiszę co i jak, może komuś się przyda w przyszłości. Chyba, że tu same milionery i wszyscy bez mrugnięcia okiem ładują lemki za ponad 1.000 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież S226A ma normalne wahacze. Tylko S338A mają inne kąty sworznia. Zobacz w realoem

 

wiem, tylko nie zaznaczyłem w tytule, już poprawione ;)

swoją drogą nieźle namieszali, o ile dobrze zrozumiałem, to S226A ma inne amorki (skrócony skok) i krótsze sprężyny, a S226A + S338A jeszcze inne amorki i te same krótsze sprężyny + inne wahacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też mam zawieszenie S226A.

ja włożyłem zwykłe wahacze Meyle HD i wydaje mi się że jednak mają inny kąt sworznia niż w tych od S226A chociażby dlatego że po wymianie wahaczy mechanik nie mógł "idealnie" ustawić zbieżności albo innego kąta (nie pamiętam dokładnie w tej chwili) bo skończył się zakres regulacji.

Co do jazdy nie zauważyłem jakiś niepokojących zachowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego funny.cigarette słabo szukałeś na tych forach/galeriach.

 

Wydaje mi się, że dobrze by było nie powielać krążących zdań po forach BMW, które nie zawsze są prawdziwe.

 

Prywatnie wydaje mi się, że najważniejsze to aby wahacze nie miały luzów na sworzniach oraz ich podporach (tulejach oczywiście).

Doktoryzowanie się na temat ewentualny kątów sworzni w przypadku samochodów "miejskich" itd. jest bezcelowe.

 

Prywatnie nie miałem okazji montować wahaczy Lemiego dedykowanych do M-Paka, ale jeśli chodzi o trwałość Meyle HD wypada zdecydowanie lepiej.

 

 

lukasz2007 faktycznie możesz nie pamiętać co mówił mechanik przy zbieżności, bo z zasady kąty przedniego zawieszenia w E46 są nie-regulowane (po usunięciu pinu centrującego na poduszce przednich amortyzatorów można w pewnym stopniu regulować pochylenie koła).

Jeśli przy ustawianiu skończyła by się regulacja zbieżności na drążkach kierowniczych z przodu to można by bardzo polemizować czy samochód jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.