Skocz do zawartości

[e60] Przewód przy akumulatorze


Symek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj podczas wymiany akumulatora zauważyłem luźny zaizolowany przewód oraz miejsce na wpięcie kostki w przewodzie plusowym akumulatora. Do czego służy ten przewód i czy nie powinien być wpięty właśnie w to gniazdo? Żadnego innego luźnego przewodu który mógłby sie wypiąć nie ma.

 

http://images76.fotosik.pl/814/2da707ad4683629dmed.jpg

 

http://images78.fotosik.pl/815/17cc91ae10752e0amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniają przewód plusowy a nie kleme.

 

Nie wymieniają nawet kabla, tylko plastikową osłonkę w miejscu przejścia przez podłogę, stara jest czarna, nowa biała, ma trochę inny kształt i teoretycznie uniemożliwia wyskoczenie plastiku z otworu i kontakt + akumulatora z nadwoziem. Było kilka pożarów spowodowanych tym detalem, więc na wszeli wypadek wzywają. Podejrzewam że i tak na tym zarabiają, zapraszają ludzi którzy nie bywają w ASO, zbierają informacje, a czasem ktoś coś kupi, zamówi.

 

Na tym filmie widać co i jak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Nie cytuj odpowiadając bezpośrednio pod postem

 

Jest dokładnie tak jak piszesz, jestem już po wymianie.

 

Mechanik zauważył, i sprawdziłem faktycznie ma rację, że przewód plusowy zaraz przy klemie mocno sie grzeje nawet po krótkiej jeździe, wręczy czerwona izoloacja na przewodzie zaraz przy klemie się już osmoliła. Oczywiście zrobili kosztorys i zapraszają na pytanie. A moje pytanie dlaczego tak się dzieje?? Czy jest to skutkiem tego że nabój w klemie jest wystrzelony i wymiana klemy na nową załatwi sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.