Skocz do zawartości

[E46 318i n42b20] Wilgoć w aucie - co sprawdzić


peter.a

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio odnotowałem w moim bmw charakterystyczny zapach stęchlizny, sprawdziłem pod dywanikami. Mokro było pod dywanikiem pasażera z przodu, oraz pod dwoma dywanikami z tyłu. Charakterystyczne jest to, że z tyłu woda była jakby bliżej drzwi, a z przodu mokro było na środku. Ogólnie jeśli chodzi o taką wilgoć w aucie to co sprawdzić w celu diagnozy przecieku? Czytałem coś o drzwiach - jakaś odklejająca się listwa itp. Ale ogólnie czy ktoś z doświadczenia może napisać - co po kolei muszę sprawdzić i od czego zacząć?

 

Pozdrawiam

Piotrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi się odklejać mata wygłuszająca, nie wiem co ona ma za znaczenie ale u siebie podkleiłem ją i problem zniknął. tak samo było z tylnymi drzwiami.. Podklejenie maty i problem znika .

 

Sprawdź też czy masz całe uszczelki od drzwi.

Masz szyberdach? sprawdź drożność, może gdzieś woda się wydostaje bo kanały zatkane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po robocie. Maty skleiłem silikonem. Ogólnie robota była dość łatwa i przyjemna, czas pracy oceniam na 1-2h max. Jedyne przy czym można się trochę nagłowić to w moim przypadku ściągniecie tego białego uchwytu, który trzyma linkę od klamki, ale jak się już wie to idzie bardzo łatwo. Wystarczy tylko wyjąć "od dołu" i tyle. :) Przy późniejszym składaniu tapicerki trzeba uważać, żeby nie połamać zatrzasków. Jak dobrze ułożymy to zatrzaski wejdą lekko - bez problemu. Jak trzeba na siłę to znaczy, że źle ułożyliśmy i łamiemy zatrzask. Zobaczymy czy to podklejenie rozwiąże mój problem. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem podobny problem z tym,że wilgoć miałem od strony kierowcy.Jako,że przyciemniałem wcześniej szyby problem zacząłem rozwiązywać od podklejenia mat.

To jednak nie pomogło,a winna u mnie była uszczelka drzwi.Ciekło bardzo delikatnie,ale to wystarczyło by woda przedostawała się przy podstopnicy na dywanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jak zdjąć tą linkę od klamki jak już boczek jest zdjęty ? (najlepiej filmik) I czy musi być odłaczony akumulator żeby poduszka nie wystrzeliła? Jeśli już załóżmy zdejmę już cały boczek i tą linkę od klamki i np podepnę spowrotem akumulator i z tym rozłączonym boczkiem (glośnikiem itd) gdzieś pojadę stanie się cos ? Bo może być tak że przy rozkręcaniu bd musiał np pojechać po coś i czy będzie to możliwe bez potrzeby ponownego składania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a mam pytanko jeszcze odnośnie tej maty wygłuszającej z tego co wiem ma tam taką czarną "plastelinę" spróbować to obsuszyć suszarką (suszara do włosów mojej dziewczyny:)) I przykleić na tą fabryczną masę ? I jeśli to nie podziała mogę to potraktować silikonem ? (mam akurat piękną tubkę :)) I gdzie w drzwiach są kanaliki odpływowe ? (najlepiej FOTO)Jak już boczek sprawdzę to i te kanaliki chciał bym sprawdzić bo jak kanaliki bd drożne i ta mata sklejona to wtedy trzeba będzie szukać problemu gdzie indziej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanaliki odpływowe znajdziesz jeszcze po otwarciu maski, są dwa - jedne po lewej drugi po prawej stronie. Szukaj w miejscu gdzie wchodzi podnośnik maski, takie prostokątne otwory. Nalej wodę i sprawdź drożność. Co do mat, czytałem, że ktoś próbował opalarką i przykleiła się ta fabryczna mata. Jak chcesz. Ja użyłem silikonu i było git. U mnie udało się naprawić bez problemu. Po przyklejeniu woda już nie cienkie. Nie ma się co ociągać tylko leć do garażu i do roboty. Usterka prosta do wyeliminowania, a jaka satysfakcja po zrobieniu. No i będziesz już wiedział jak ściągnąć tapicerkę w swojej furze. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temat załatwiony :) I faktycznie to była odklejona mata użyłem suszarki do włosów mojej dziewczyny fabryczną czarną masę po prostu rozgrzałem dobrze i odzyskała właściwości klejące i wszystko ładnie pozaklejałem :) (w pogotowiu miałem silikon) Na sam koniec jeszcze wpadłem na pomysł przykleję taśmę dla pewności i po wczorajszym deszczu suchutko aż miło :) Ale dopiero po kilku innych ulewach bd miał pewność na 100% że naprawa pomogła :)

 

A tak wygląda to co zrobiłem :)

 

987d246fe22f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.