Skocz do zawartości

(e60)problem z kodowanie ccc(cappl)


piczkok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zepsuł mi się modul ccc(reset,mijający ekran itp)modul poszedł do naprawy.wrocil jako naprawiony tylko brakuje mu kodowania.no to zaczynamy ncs i kodujemy.

1)CGATE

2)CHOST

3)CAUD

4)CTUNE

5)CAPPL

No i wszystko się koduje do momentu wejścia w cappl.zaczyna kodowac,i po 2 minutach blad łączności ze sterownikiem.wyrzuca blad a navi się restratuje.i tak w kółko.moge zczytać wszystkie wartości z ncs ale jeżeli chodzi o kodowanie to za każdym razem wyrzuca blad.w inpie nie ma błędu most ani ccc.jedynie jest błąd sos brak łączności z telefonem.wypialem tcu,zmostkowalem światłowód i dalej to samo.po zmianie na inną ccc sprawna jest dokładnie ta sama sytuacja.ktos wie jak temu zaradzić?co jest nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, za pomocą jakiego sprzętu to robisz ?

W sensie programy?ncs i inpa oba dobrze skonfigurowane.a myślisz że wina sprzętu jest tu problemem?czym w takim razie powinienem to robić?

Za pomocą jakiego skanera ?

Laptop.znasz się na tym?umiał byś ogarnąć co tam nie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Laptop.znasz się na tym?

Laptop i skaner - różne rzeczy - że tak powiem z innych wymiarów. )))))) http://s.rimg.info/a3227a5e2d16d605c1770df86ed8f023.gif http://s20.rimg.info/d0eddd5ffce1e01c69796ce08feb9608.gif

Co ty tu wyjeżdżasz z jakimś skanerem :mad2: Najtańszy kabel usb z alledrogo+ncs ogarnie to w 20sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Laptop.znasz się na tym?

Laptop i skaner - różne rzeczy - że tak powiem z innych wymiarów. )))))) http://s.rimg.info/a3227a5e2d16d605c1770df86ed8f023.gif http://s20.rimg.info/d0eddd5ffce1e01c69796ce08feb9608.gif

Co ty tu wyjeżdżasz z jakimś skanerem :mad2: Najtańszy kabel usb z alledrogo+ncs ogarnie to w 20sekund.

Wyluzuj trochę , nie przejmuj się.

Życzę ci więcej

Najtańszy kabel usb z alledrogo
i górę martwych CCC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przeczytaj pierwszy post jeszcze raz,bo widocznie masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu.Koledze chodzi o przekodowanie ccc pod auto,a nie programowanie,chyba że uważasz pracę z ncs expert zaprogramowanie:D

Do założyciela tematu:ogarnę Ci to zdalnie bez problemu tym "skanerem" :mrgreen: który posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przeczytaj pierwszy post jeszcze raz,bo widocznie masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu.Koledze chodzi o przekodowanie ccc pod auto,a nie programowanie,chyba że uważasz pracę z ncs expert zaprogramowanie:D

Do założyciela tematu:ogarnę Ci to zdalnie bez problemu tym "skanerem" :mrgreen: który posiadasz.

ja doskonale rozumiem o co tu chodzi, widać po prostu bardzo mało robiłeś to tanimi kablami - KODOWANIE )))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze śląska Bielsko dokładnie.nawigacja poszła na naprawę gwarancyjną jeszcze raz(nie zmienia to faktu że sprawne ccc z podmianki też nie ruszyło)jak wróci będę informował czymś ruszyło.wstepnie jestem umówiony, więc zobaczymy czy ktoś To ruszy lepszym sprzętem bo powiem szczerze ja już nie mam pojęcia co jest nie halo z tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze śląska Bielsko dokładnie.nawigacja poszła na naprawę gwarancyjną jeszcze raz(nie zmienia to faktu że sprawne ccc z podmianki też nie ruszyło)jak wróci będę informował czymś ruszyło.wstepnie jestem umówiony, więc zobaczymy czy ktoś To ruszy lepszym sprzętem bo powiem szczerze ja już nie mam pojęcia co jest nie halo z tym.

Dobra udało się zakodować cappl.ruszylo ale nadal nie ma dźwięku w ogóle.natomiast pojawił się błąd w inpie w MOST e18d.udalo mi się wyczytać że jest to błąd jakiegoś modułu.w inpie nie mogę natomiast połączyć się z zmieniarka cd,oraz wzmacniaczem hifi,tcu oraz radiem sateliratnym.przypuszczam że jest w takim razie problem z któryś z tych modułów i teraz pytanie jak sprawdzić z którym?muszę każdy modul wykodowac z cappl i mostkowac światłowód?czy jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem ze śląska Bielsko dokładnie.nawigacja poszła na naprawę gwarancyjną jeszcze raz(nie zmienia to faktu że sprawne ccc z podmianki też nie ruszyło)jak wróci będę informował czymś ruszyło.wstepnie jestem umówiony, więc zobaczymy czy ktoś To ruszy lepszym sprzętem bo powiem szczerze ja już nie mam pojęcia co jest nie halo z tym.

Dobra udało się zakodować cappl.ruszylo ale nadal nie ma dźwięku w ogóle.natomiast pojawił się błąd w inpie w MOST e18d.udalo mi się wyczytać że jest to błąd jakiegoś modułu.w inpie nie mogę natomiast połączyć się z zmieniarka cd,oraz wzmacniaczem hifi,tcu oraz radiem sateliratnym.przypuszczam że jest w takim razie problem z któryś z tych modułów i teraz pytanie jak sprawdzić z którym?muszę każdy modul wykodowac z cappl i mostkowac światłowód?czy jak to sprawdzić?

Dlaczego wszyscy tak kochają tę INPA ? Czy naprawdę nie ma innych programów, które mogą dać do zrozumienia co się dzieje z autem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, ponieważ próbuje w różnych miejscach i nikt nie chce mi pomóc.

 

Czy ktoś może mi pomóc, albo polecić kogoś z Warszawy bądź okolic kto mógłby mi uruchomić aux i usunąć błąd SOS po wyrzuceniu oryginalnego telefonu i dodaniu bluetooth?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy tak kochają tę INPA ? Czy naprawdę nie ma innych programów, które mogą dać do zrozumienia co się dzieje z autem .

A co byś polecił?inpa w sumie jest banalna.jak odzyskam ccc to i tak się zgłoszę do ciebie byś popatrzył i spróbował ogarnąć by to ruszyło bo ręce mi już opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlaczego wszyscy tak kochają tę INPA ? Czy naprawdę nie ma innych programów, które mogą dać do zrozumienia co się dzieje z autem .

A co byś polecił?inpa w sumie jest banalna.jak odzyskam ccc to i tak się zgłoszę do ciebie byś popatrzył i spróbował ogarnąć by to ruszyło bo ręce mi już opadają

Ja bym nie powiedział, że INPA jest taka banalna. Ale aby zrozumieć Twojego problemu - INPA do jednego miejsca. Szukaj ISTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłym kabelkiem przekodowałeś CAAPL, jednak jeśli w aucie masz HIFI lub Logic7 to należy ponownie zaprogramować unit, w innym wypadku nie będzie dzwięku. Niestety do tego jest potrzebny światłowód. K+DCANem da się to zrobić, jednak jest to dość ryzykowane i trwa ok 8h.

 

Piczkok, INPA jest ok, wystarcza do takich aut jak e60, e90, trochę gorzej z Fkami, jednak jeśli jest się ogarniętym to za pomocą Tool32 i INPY zrobisz wszystko.

Dla mniej ogarniętych polecam Rheingolda, prowadzi za rękę, jeśli się nie znasz to łatwiej Ci będzie go używać.

 

P_s88, jeśli chodzi o zakodowanie AUX to jest to kwestia dodania kodu do VO i kodowania CAAPL, błąd SOS bierze się prawdopodbnie z uszkodzonego moduły TCU. Jeśli bluetooth Ci działa to należy zdiagnozować co jest grane za pomocą INPY lub Rheingolda. Kup kabelek do swojego auta, koszt 150 zł i możesz robić praktycznie wszystko wyłączając programowanie.

 

Temsky740 byłoby super gdybyś wnosił coś wartościowego do tematów, a nie pisał głupoty.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Temsky740 byłoby super gdybyś wnosił coś wartościowego do tematów, a nie pisał głupoty.

Ty po prostu nie zauważasz

coś wartościowego do tematów
)))) :!: :lol:, poczytaj moje konkretne odpowiedzi na KONKRETNE pytania w różnych tematach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem i ciężko coś wyciągnąć z Twojego bełkotu.

Chyba, że trudno Ci się pisze w j. polskim.

 

I nie cytuj jeśli odpowiadasz na ostatniego posta. Poczytaj regulamin forum. :search:

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Temsky740 kolega Młodzik udzielał się na tym forum wcześniej i więcej niż inni :D

 

Piczkok sprawdź FA w CAS i LMA (porównaj oba) coś mi się wydaje że pewnie coś tam jest nie tak,

porównaj z tym co masz po VIN z ASAP (chyba że masz niefabryczne modernizacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Temsky740 kolega Młodzik udzielał się na tym forum wcześniej i więcej niż inni :D

cieszę się z tego bardzo - pomocny człowiek http://s17.rimg.info/02466140a952b12ef37210c57504fcf9.gifhttp://s20.rimg.info/0087e245783523af5f071c4136182f59.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Temsky nie przesadzaj z tymi ilustracjami, to FORUM BMW, a nie teleranek dla dzieci .

Za wszelką cenę chcesz zabłysnąć przed innymi skup sie na problemie, lekceważysz innych w ten sposób ,

I poczytaj regulamin viewtopic.php?f=34&t=135491

punkty 9, 10 ,11 i dokładnie przeczytaj punkt 17 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.