Skocz do zawartości

E46 cabrio problem z dachem


iziula

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, po kolei, ale na przyszłość nie pisz tak chaotycznie!

 

Niedomknięta klapa: zmiana w module wartości przy heckklappe logik lub HKL logik, albo podobnie.

 

Szyby do zakodowania w module.

 

Kodowałeś kluczyk po zmianie modułu z nowym modułem? viewtopic.php?f=69&t=218252

 

Zgraj dane z modułu, ściągnij NCS dummy i koduj do skutku. Samo wgranie pustego pliku nie pomoże.

 

Co do kropki przy przebiegu. Nie jestem pewny, ale wydaję mi się, że zmiana GM5 (moduł komfortu) nie wpływała na nią - podkreślam jednak, że nie mam pewności. Do zakodowania VINu i przebiegu w modułach potrzebny jest PA Soft i inny kabel (~150 zł).

 

Lusterko, przestaw przełącznik regulacji lusterka na prawe i wtedy zobacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam i oczywiscie dzieki wielkie za pomoc i sorka za moj spontam ale juz mi rece i spodnie opadaja :duh: Kluczyk zakodowalem na starcie i dziala caly centralny(z pilota)bo jak przekrece w zamku to otwiera tylko jeden zamek a nie wszystkie,wiec moje pytanie jak ta funkcja bedzie sie nazywac?i funkcja tylnych szyb ktorych niemozna podniesc z powrotem do gory(opuscic da rade),oraz doscisk i opuszczanie szyby przy otwieraniu i zamykaniu,Jak te funkcje w NCS beda sie nazywały wie ktos moze???Na chybil trafil moze sie namieszac troche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zrzut.

Zaznaczyłem co moim zdaniem powinieneś zmienić.

 

Na szybko co jest aktywowane:

- dźwięk i mrugnięcie awaryjnymi przy otwieraniu zamykaniu auta

- jak przytrzymasz na pilocie klawisz od bagażnika to włącza alarm

- mruganie świateł przy włączeniu syreny alarmu

- zamknięcie drzwi po przekroczeniu 16 km/h lub po dwóch minutach po otworzeniu auta pilotem i nie otworzenia drzwi

- zamykanie wszystkich szyb przy przytrzymaniu przycisku zamykania

- otwieranie tylko szyb przednich przy przytrzymaniu przycisku otwierania

 

Wiem, że można w cabrio ustawić tak żeby dach się otwierał z pilota. Było chyba też coś takiego, ale nie jestem pewny, że jak masz czujnik deszczu i wykryje opad to zamknie automatycznie dach - o tych dwóch funkcjach musisz sam poszukać.

 

Nie gwarantuje, że zadziała jak przekleisz całość i spróbujesz wgrać do siebie, ale możesz przepisać wartości poszczególnych funkcji.

 

WISCHERPOTI
aktiv
ANLAUFSTROMBEGRENZ_MEMO
aktiv
SCHEIBENABSENK_OHNE_EKS
aktiv
FH_NACH_TUERE_AUF
aktiv
E52_FUNKTIONEN
nicht_aktiv
FENSTERHEBER_VORNE
aktiv
DIFFERENZ_ANLAUF_BLOCK
wert_01
FH_FAHRERTUER_TIPP_AUF
aktiv
FH_BEIFAHRERTUER_TIPP_AUF
aktiv
FH_TUEREN_HINTEN_TIPP_AUF
aktiv
FH_ZTR_SCHALTER_TIPP_AUF
nicht_aktiv
FH_ZTR_SCHALTER_TIPP_ZU
aktiv
SCHEIBE_ABSENKZEIT
wert_02
ZEIT_TUER/SCHLIESSZEIT
wert_01
VERRIEGELN_AUT_AB_X_KM/H
aktiv
VERRIEGELN_AUT_NACH_2_MIN
aktiv
SOFT_ON/OFF
aktiv
IB_EIN_SCHLOSS_ENTRIEGELN
aktiv
IB_BEI_KL.R_AUS
aktiv_mit_kl.58
ABSCHALTUNG_VERBRAUCHER
aktiv
HECKKLAPPEN_LOGIK
geschlossen
KOMFORTSCHLIE_FB_OHNE_SHD
nicht_aktiv
EINGANG_2
nicht_aktiv
EINGANG_2_KONTAKT_GESCHL
nicht_aktiv
QUIT_AKUST_SCHAERF
aktiv
INNENLICHT_AN_MEHRFACH_ZV
aktiv
VERZUG_PANIK_MODUS_0.2_S
wert_01
VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_1
aktiv
HKL_SPERREN_BEI_ZS
nicht_aktiv
VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_2
aktiv
VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_3
aktiv
VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_4
aktiv
WISCHER_RUECK_GESCHW
wert_01
EKS_OFFEN/UNTERBRECHUNG
wert_01
EKS_GEDRUECKT/OFFEN
wert_01
CODIERUNG_ERFOLGT_1
codierung_erfolgt
VERRIEGELUNGSSCHWELLE
16_km/h
KOMFORTOEFFNEN_FB_O_FH_HI
aktiv
KOMFORTOEFFNEN_FB_O_SHD
nicht_aktiv
IB_SPERRE_BEI_FEHLER
aktiv
WISCHERINTERVALL
5_sec
ENTSICHERN_CENTERLOCK
aktiv
QUIT_AKUST_SCHAERF_KLAPPE
aktiv
QUIT_AKUST_ENTSCH
aktiv
ALARM_OPT_FERNLICHT
aktiv
PANIK_MODUS
aktiv
SCHEINWERFERREINIGUNG
aktiv
SENSOR_REGEN
aktiv
STANDRUECKSCHALTUNG
nicht_aktiv
HUB_VERZOEGERUNG_FH_VORN
aktiv
FUNKTIONTUERSCHLOSS
nicht_aktiv
FERNBEDIENUNG_1
nicht_aktiv
FERNBEDIENUNG_2
nicht_aktiv
FERNBEDIENUNG_3
nicht_aktiv
FERNBEDIENUNG_4
nicht_aktiv
FH_ABSCHALTKRITERIUM
ece
FH_ABSENKUNG_SPERREN
nicht_aktiv
[color=#FF0000]FUNKTION_CABRIO
nicht_aktiv[/color] - moim zdaniem u Ciebie trzeba dać "aktiv"
KOMFORTOEFFNUNG_FB
aktiv
FH_ABSENKEN_VERDECK_OEFF
nicht_aktiv
AUSSTELLFENSTER
aktiv
FENSTERHEBER_HINTEN
aktiv
EINKLEMMSCH_VORNE
aktiv
EINKLEMMSCH_HINTEN
nicht_aktiv
EINKLEMMSCH_REVERSIEREN
kurz
FH_FAHRERTUER_TIPP_ZU
aktiv
FH_BEIFAHRERTUER_TIPP_ZU
aktiv
FH_TUEREN_HINTEN_TIPP_ZU
aktiv
FUNKTIONEN_TOURING
nicht_aktiv
HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_1
nicht_aktiv
HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_2
nicht_aktiv
HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_3
nicht_aktiv
HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_4
nicht_aktiv
HECKSCHEIBE_ENTRI_INNEN
nicht_aktiv
KOMFORTSCHLIE_FB_O_FH_HI
nicht_aktiv
MAUT_ZU_STOP_N_TUER_AUF
aktiv
DWA
aktiv
NEIGUNGSGEBER
aktiv
FUNK_INNENRAUMSCHUTZ
aktiv
SCHAERFEN/ENTSCHAERFEN
nur_mit_fernbedienung
ALARM_AKUSTISCH
intervallton
ALARM_AKUSTISCH_LANG
nicht_aktiv
ALARM_OPT_WARNBLINKER
aktiv
ALARM_OPT_ABBLENDLICHT
nicht_aktiv
QUIT_OPT_SCHAERF
aktiv
QUIT_OPT_SCHAERF_KLAPPE
aktiv
QUIT_OPT_ENTSCH
aktiv
FUNKINNENRAUMSCHUTZ_HI
aktiv
FERNBEDIENUNG
aktiv
KOMFORTSCHLIESSUNG_FB
aktiv
IR_FERNBEDIENUNG
nicht_aktiv
TAKTUNG_IB
nicht_aktiv
TAKTUNG_VERBRAUCHERABSCHA
nicht_aktiv
FH_INIT_TRANSPORTMODE
nicht_aktiv
ASF_PARAMETER_VARIANTE
nicht_aktiv
KOMFOEFFNEN_SPERRE_KEY_IN
aktiv
BEDIENSTELLE_BFT
nicht_aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki napewno sie przyda czujnika deszczu chyba niemam ale niejestem pewien(jak to sprawdzic?(w ncs aktywowac czy inpa tez pokaze w co jest wyposazone autko?)dach widzialem na youtube ze mozna z kluczyka aktywowac,ale mam problem z NCS-em mianowicie jak odpalam i ładuje profil(jeden z trzech z chomika od mlodzika1)i potem go edytuje i wpisuje haslo repxet,nic sie niedzieje niemam tych zilonych podzespolów(słupkow itd) poprostu pusto,co robie nietak???Inpa dziala normalnie pokazala mi 7 bledow!!!!(4 sondy,przelacznik sprzegla i kueler ausgang temp :shock: )dlaczego ncs jest martwy po zaladowaniu profilu i edytowaniu haslem.PS usuwac bledy z silnika czy zostawic i zgrac? Edytowane przez BmwPow82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak laduje profil np expert i tez pusto,nierozumiem czegos w tym NCS,moze te pliki sa uszkodzone?Jak zainicjowac od poczatku NCS?jak ty to za pierwszym razem odpaliles? :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak DATEN do DATEN,SGDAT do SGDAT,to wszystko,tak jak pisze i nawet zrobilem katalog E46 w daten z plikami DATEN od E46(bo tylko to sciagnolem z chomika E46 SP 50.2)plus skopiowanie 3 profi;i do PFL oraz pusty plik FSW_PSW.man w katalogu WORK,I nie chula :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic niepisze jest ciagle tak samo ,na dole sa tylko widoczne opcje(VIN\ZCS\FA)druga(CHASSIS)trzecia(Choose ECU)(,Na youtube jak typek laduje profil i edytuje to odrazu ma te zielone slupki(podzespoly)u mnie cigle tak samo(tak jak odpalasz na poczatku) :mad2: ,co wpisac w tych 3 opcjach????Bo probowalem wszystkiego,POtrzebuje krok po kroku chyba :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI MIKIMISZ :cool2: :cool2: :cool2: Dzieki tobie ogarnolem temat i sie nauczylem czegos nowego(NCS INPA)teraz jes juz OK wszystko ogarnołem,wszystko dziala jak dawniej a nawet i lepiej :norty: udalo mi sie zrobic zrzut pliku trc ze starego modulu(zrobilem przy okazji pare innowacji)i wszystko hula jak zloto,ale jest jeden mankament,chodzi mi o otwieranie i zamykanie dachu z kluczyka :norty: WERSJA PILOT-teraz jak przytrzymam to otworze lub zamkne i wszystkie szyby sie zamykaja lub otwieraja,WERSJA ZAMEK-to samo dach ani drgnie :evil: ,niepotrzeba zaplonu by dzialal bo wewnatrz mam dwa przyciski od otwierania i zamykania dachu ktore dzialaja po przekreceniu na faze 1.Moje pytanie brzmi jak zmodyfikowac GM5 zeby to dzialalo,mam wlaczone KOMFORTSCHLIESUNG_FB i KOMFORTOEFFNUNG_FB i dalej lipa,KOMFORTOEFFNUNG_VERDECK niema przy edycji GM5 :mad2: jest zato w pliku trc(ja dam opcje w NCS CAR\KEY MEMORY to automatycznie mam plik TRC(61KB)!!!!i tam jest KOMFORTOEFFNUNG_VERDECK aktiv,co robie źle?czemu nawet z zamka niemoge otwierac i zamykac dachu???bez kluczyka w stacyjce nieda rady???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
witam was koledzy! jestem nieszczęśliwym świeżym posiadaczem e46 cabrio z nie działającym dachem... :( a więc kiedy próbuje otworzyć dach kontrolka świeci na czerwono czasem mruga. zero reakcji szyb w dół nic. Po przekręceniu zapłonu słyszę jakieś mechanizmy za każdym razem, kontrolka dachu gaśnie na zegarach prawidłowo. Bezpieczniki w schowku wszystkie ok. Kabel na zgięciu dachu jest znakiem zapytania bo nie potrafię lub nie da się otworzyć manualnie dachu.... :/ ma ktoś jakiś pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad jestes? podjechałbyś to bym podpioł pod kompa i byłoby wszystko jasne, a co do braku możliwości otwarcia, zamknięcia to może coś blokować z hydraulicznego układu od dachu.

Jest:e36 kupeta 2.5; e70 3.0 sd

Prawo jazdy & POLON.. BMW :D

Diagnostyka BMW od 1988r. do 2019r.. i rolowanie nadkoli // pisać PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad jestes? podjechałbyś to bym podpioł pod kompa i byłoby wszystko jasne, a co do braku możliwości otwarcia, zamknięcia to może coś blokować z hydraulicznego układu od dachu.

 

Jestem z Gubina koło Zielonej Góry, nie idzie nawet otworzyć manualnie? lub ja nie umiem :/ rygle nie puszczają na szybie, imbusem obkręcam i tylko słyszę jak coś tam sie rusza w okolicy bagażnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! temat rozwiązany. Błąd otwartej klapy był powodem iż nie otwierał sie wgl dach. Uszkodził sie zamek klapy i na zegarach pojawiał sie otwarty bagażnik, wsadziłem nowy zamek i jak znalazł dach działa.Czyli jak bagażnik jest otwarty to nie da sie otworzyc dachu to jakies chyba zabezpieczenie aby klapa sie nie spotkała z dachem. Dzieki pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

odgrzewam kotleta mam problem z bmw e46 325i cabrio mianowicie po naciśnięciu przycisku otwierania dach zaczyna się rozkładać aż dochodzi do momentu w którym powinien otworzyć się tylni schowek ale nic się nie dziej coś słychać przez jakiś czas jak by chciało się otworzyć ale nic się nie dzieje, gdy włączam zamykanie zamyka się normalnie co może być przyczyną? dodam że przed zimą było wszystko ok. wydaje mi się że zaczepy od tylniego schowka nie otwierają się i nie zamykają przy ręcznym poluzowaniu linki dach się sklada i otwiera POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.